برنامه‌ی غذایی

1401/09/14


سفرهای آفتاب کلوت، مبتنی بر فعالیت است و هنگام فعالیت، بدن ما احتیاج به مواد غذایی سالم و متنوع با حجم مناسب و ویتامین‌های لازم دارد.

تیم اجرا و عملیات کلوت به شما خواهند گفت که چه نوع غذایی را بهتراست در سفر همراه خود داشته باشید. همچنین شما می‌توانید در مواردی‌که امکان دسترسی به رستوران وجود دارد غذای موردنظر خود را از رستوران سفارش دهید. در سفرهایی که باتوجه به مسیر پیش‌رو امکان تهیه‌ی غذای مناسب وجود ندارد نیز تیم عملیات کلوت به‌کمک عوامل محلی وعده‌ی غذایی مسافران را تهیه می‌کنند.

در صفحه‌ی هر تور و در بخش خدمات مربوط به پذیرایی مواردی وجود دادر که به شما کمک می‌کند از برنامه‌ی پذیرایی سفر مطلع شوید.

ناهار گرم در سفرهای یک‌روزه

در تمام سفرهای يك‌روزه‌اي که امکان سرو ناهار گرم در آن‌ها وجود داشته باشد، کلوت از انجام این کار مضایقه نمی‌کند. البته باید این موضوع را درنظر داشت که در برخی از برنامه‌ها، امکان جابه‌جایی و انتقال ابزار آشپزی و درنتیجه آماده‌سازی و تهیه و تدارک ناهار گرم به محل موردنظر وجود ندارد و تقریباً غیرممکن است. بنابراین در چنین برنامه‌هایی از ناهار سرد مثل ساندویچ استفاده می‌شود.

 صبحانه‌ی خارج از رستوران و توسط کلوت

به‌دلیل تنوع برنامه‌های سفر و اجرای آن‌ها در نقاط بکر یا روستایی در بعضی موارد رستوران و مکان پذیرایی مناسب برای سرو صبحانه وجود ندارد. در این‌صورت صبحانه، توسط عوامل اجرایی کلوت به‌صورت یک صبحانه‌ی کامل سرو می‌شود.

برنامه‌ی وعده‌های غذایی در سفرهای چندروزه

برنامه‌ی غذایی کلوت در سفر‌های چندروزه‌ای که در دل طبیعت و یا روستا برگزار می‌شود در تدارک و سرو غذا متفاوت است.

حضور یک آشپزحرفه‌ای‌، تهیه‌ی وعده‌ی غذایی توسط تیم عملیاتی یا استفاده از غذاهای محلی، بخشی از این برنامه‌هاست. در تمام سفرها، ماموریت کلوت ارائه‌ی غذای گرم و سالم و مغذی به‌همراه مخلفات باتوجه به شرایط منطقه است.  

پذیرایی میان‌وعده در سفرهای چندروزه

پذیرایی میان‌وعده در برنامه‌ی سفرهای چندروزه متناسب با آن سفر صورت می‌گیرد. عوامل کلوت تاحد ممکن سعی دارند از میوه‌جات، تنقلات، شکلات، کیک و انواع آب میوه در طول یک روز برای پذیرایی از مسافران استفاده می‌کنند و معمولاً نیازی به آوردن پذیرایی اضافه از سوی مسافر احساس نمی شود.