کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

حمل و نقل

حمل و نقل، انتخاب وسایل نقلیه ی مناسب با توجه به مقصد، هدف و سایر عوامل موجود و با در نظر گرفتن زیرساخت ها یکی از مهم ترین قسمت های برنامه ریزی سفر می باشد.

حمل و نقل کلوت
از آن جایی که امنیت، آسایش و رضایت گردشگران مهم ترین هدف کلوت است، کلوت با در نظر گرفتن سطح خدمات، نوع سفر، دوری و نزدیکی منطقه  و فصل سفر، مناسب ترین شیوه ی مسافرت را برای گردشگران مهیا می کند. همچنین در  بعضی از مسیرها، بنابر نوع  امکانات موجود، انتخاب نوع  وسیله ی نقلیه ی مورد را بر عهده ی مسافر می گذارد تا بر اساس علاقه و بودجه، به شیوه ی دلخواه خود مسافرت خود را انجام دهد.
هواپیما:هواپیما دارای استاندارد های جهانی و پیشرفته ای است اما کیفیت آن تحت تاثیر رتبه و اعتبار ایر لاین مربوطه، فرودگاههای مبدا، ترانزیت و مقصد قرار گیرد. با این که مسئولیت این موضوع فقط به عهده ی ایرلاین مربوطه بوده، کلوت تمام تلاش خود را برای استفاده از بهترین ایرلاین ها می کند تا رضایت مشتری را جلب نماید. کلوت در  اغلب تورهای خارجی و برخی از تورهای داخلی که مسافت های طولانی دارند از هواپیما  استفاده می کند. 
مزایا:
- متمرکز بودن گشت های سفر در یک شهر و اطراف آن.
- ایمنی بیشتر.
- کوتاه نمودن زمان سفر.
- خدمات قابل قبول جانبی در طول پرواز و فرودگاه.
برخی از ایرلاین های ایرانی:
هواپیمایی هما:
هواپيمايي ايران « ايرانين ايرويز» در ارديبهشت ماه سال 1325 تاسيس گرديد و اولين خدمات مسافرت هوايي خود را در مسير تهران به مشهد مقدس و پس از جنگ جهاني دوم آغاز نمود. درطول 17 سال (از سال1324 تا 1341) و به تدريج با دارا بودن تنها چند پرواز بين المللي به مهمترين خط هوايي داخلي تبديل شد. در سال 1333 خط هوايي خصوصي ديگري تحت عنوان " پرشين ايرويز"يا "پارس" تاسيس گرديد. در ابتدا، خط هوايي "پرشين ايرويز" فقط وظيفه ي حمل باربه اروپا را به عهده داشت.
هواپيمايي هما حدود نيم قرن است كه به عنوان بازويي توانمند در اختيار مردم ايران بوده و مي كوشد تا با جابجايي مسافر، بار صادراتي و وارداتي و پست در شبكه داخلي و بين المللي به نحو مطلوب انجام وظيفه نمايد. 
ناوگان هواپيمايي جهوري اسلامي ايران:
Boeing B747-SP
AIRBUS A300 B2/B4
Boeing B747-21AC
AIRBUS A300 B4 Cargo
Boeing B747-100
AIRBUS A310-300
Boeing B747-200
AIRBUS A320
Fokker 100
AIRBUS A300-600R
Boeing B727-200

هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را در سال 1371 آغاز نمود.
در سال 1378 اولین هواپیمای ایرباس ای 300 به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید و در سال 1379 به عضویت در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) پیوست. در سال 1380 شرکت، هواپیمای‌های پیشرفته ایرباس ای 310 را وارد، که باعث تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور شد. در سال 1381 مقاصد جدید پروازی همچون دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری‌لانکا و دهلی در هند، به شبکه پروازی ماهان اضافه گردید. در سال 1383 مسیر بیرمنگام در انگلستان به عنوان دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان راه‌اندازی گردید.(سایت هواپیمایی ماهان)
ناوگان هواپیمایی ماهان:
Boeing B747-300
AIRBUS A340-300
AIRBUS A300-600
AIRBUS A300 B2/B4
AIRBUS A310-300
AIRBUS A320
BAE 146-300

قطار:


در صورت وجود زیر ساخت های موجود، وجود قطارهای مناسب و نبودن محدودیت زمانی برای ثبت نام تور، کلوت از وسایل حمل و نقل ریلی در برخی از تورهای داخلی و خارجی خود که مسیری طولانی دارند و قرار است شبی را در راه بگذراند استفاده می کند. برحسب ضرورت حتی در برخی از تورهای یک روزه هم امکان استفاده از قطار وجود دارد.
مزایا:
- ایمنی قابل قبول تر از دیگر وسایل نقلیه.
- امکان خواب نسبتاً راحت شبانه در حین حرکت. 
- استفاده از  رستوران و سرویس بهداشتی. • امکان ایستادن یا راه رفتن داخل راه رو جهت رفع خستگی.
- عدم محدودیت در ظرفیت و تعداد نفرات تور.
راه آهن سراسری ایران:
در سال 1306 خورشیدی اولین کلنگ ساختمان راه آهن سراسری در تهران محل فعلی ایستگاه تهران برزمین زده شد و از همان وقت رسماً ساختمان راه آهن از سه نقطه جنوب و مرکز و شمال آغاز گردید. امروزه تمامی شهرهای بزرگ ایران خدمات ریلی بهره مند هستند.

اتوبوس:اتوبوس متداول ترین وسیله ی نقلیه ی عمومی برای تمامی مسافت های کوتاه و بلند است. کلوت بیشتر  سفرهای خود را با این وسیله نقلیه بر اساس حدنصاب های مختلف اجرا می کند. اکثر اتوبوس ها دارای صندلی، جای بار، سیستم تهویه و سیستم های صوتی تصویری مناسب هستند.  . با توجه به این که امنیت، آسایش و رضایت مشتری مهم ترین هدف کلوت است، اولویت های کلوت در انتخاب اتوبوس به ترتیب شامل موارد زیر می باشد:
1. راننده ی با تجربه
2. مدل ساخت حداکثر 5 ساله
3. تجهیزات فنی و صوتی سالم
4. تمیزی قسمت های داخل و بیرون ماشین
5. تهویه ی مطبوع سالم و مناسب  
ناوگان اتوبوس توریستی:
اتوبوس های موجود در ایران بیشتر ساخت کمپانی های اسکانیا، ولوو، مان و بنز می باشند. انواع مختلف که در ناوگان حمل و نقل ایران به عنوان اتوبوس توریستی معرفی می شوند به این شرح است: اتوبوس سوپر VIP 24 نفره، اتوبوس VIP 30 نفره، اتوبوس توریستی44 نفره. 

مینی بوس: کلوت در مواردی که مسیر تور کمتر از 80 کیلومتر باشد و یا تور دارای مسیر صعب العبور بوده و امکان استفاده از اتوبوس در آن نباشد (نظیر جنگل راش، قصر بهرام، دشت لار) و یا به عنوان یک وسیله ی ترکیبی در کنار سایر وسایل حمل و نقل برای جابجایی هایی در مسافت کوتاه از مینی بوس استفاده می کند.
همچنین در مواردی که کلوت انتخاب وسیله ی نقلیه را بر اساس تعداد افراد ثبت نام کننده اعلام کند، بدین مفهوم می باشد که ممکن است در روزهای نزدیک به حرکت با اطلاع مسافران، مینی بوس یا میدل باس جایگزین اتوبوس شود.

هایس، سواری، فورویل:                                                              

این وسایل مختص تورهای 4 الی 12 نفری می باشند که کلوت در تورهای اختصاصی که به صورت سفارشی اجرا می شوند، از آن ها بهره می برد. کلوت این امکان را برای گردشگران فراهم کرده است که از درب منزل سوار و در پایان تور هم جلوی درب منزلشان پیاده شوند. 
مزایا:
- گروه کوچک
- سرعت بیشتر
- رفاه بیشتر

چارپایان (شامل شتر و قاطر): برخی از سفر ها بر اساس مسیرهای طولانی که می بایسی توسط شرکت کنندگان "پیاده طی شود" طراحی شده است که چارپایان می توانند به شرکت کنندگان سرویس ارائه نمایند در این موارد شرکت کنندگان ضمن کمک گرفتن از چارپایان از لذت و هیجان وصف ناپذیری بهره مند می شوند.
مزایا:
- تجربه حمل و نقل به روش های قدیمی
- استفاده امدادی در مسیرهای صعب العبور

کشتی، لنج های محلی:


این وسیله حمل و نقل در سواحل حنوبی ایران متداول است. قدمت استفاده از لنج ها به قرن ها پیش در ایران بر می گردد و هنوز در برخی از شهرهای جنوبی ایران در حاشیه خلیج فارس برای تردد به جزایر از آن ها استفاده می شود. امروزه کشتی های تندرو (اتبوس دریایی) جای خود را به لنج ها دادند و مسافران را از بنادر رسمی به جزایر انتقال می دهند. کلوت در اکثر سفرها در مناطق جنوبی ایران از این نوع حمل و نقل استفاده می کند. این وسیله صندلی مناسب، سیستم تهویه و صوت و تویری، اسکله های امروزی مورد بهر ره برداری قرار می گیرد.logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید