کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

کوتاکینابالو

کوتا کینابالو – با نام شناخته شده جسلتون- مرکز شهرستان جسلتون است. این منطقه در شمال غربی جزیره بورنئو، در مقابل دریای چین جنوبی و پارک تنکو عبدالرحمان قرار گرفته است. همچنین مجموعه رشته کوه های کینابالو در مقابل این پارک خود نمایی می کند.
کوتا کینا بالو در زبان مردم محلی کی کی (KK) یا اپی اپی (API API) خوانده می شود. مردم این منطقه ترکیبی از مهاجرین چینی، بومی های کادازان و البته مالزیایی است. کوتاکینا بالو یک مقصد توریستی بسیار شناخته شده در جهان می باشد. همچنین یکی از مراکز پر رونق صنعتی وتجاری در شرق مالزی به شمار می رود.
بلندترین نقطه این منطقه قله کینابالو با ارتفاع 13400 فوت – بلندترین قله مالذی- است. جاییی که به عنوان مکه کوهنوردان مشهور است. نود مایل دورتر، هیجان جنگل نوردی و برپایی کمپ در محدوده پارک ملی کرار به انتظار ماجراجویان نشسته است.
در این منطقه غذاها به طرز شگفت انگیزی خوشمزه است و تفریحات شبانه بسیار سرگرم کننده ای برای گردشگران تدارک داده شده است. 
این جا یکی از بهترین جاهاییست که کسانی که به گردشگری پاک و پایدار معتقدند با خیال راحت می توانند از غذاهای رستوران ها تست کنند. همه غذاها در رستوران ها از منابع پایدار دریایی تهیه می شوند. اگر غذاهای دریایی را دوست دارید سری به منوهای متنوع ماهی ها با انواع سس ها و تکه های فلفل بزنید. گاهی در کنار این ماهی ها سبزیجات بخارپز و یا سیر سرو می شود.
اگر دوست دارید اورانگوتان ها را ببینید سری به مرکز توانبخشی سپی لوک (SEPILOK) که محل نگهداری اورانگوتان های یتیم و یا رها شده توسط والدینشان که هنوز توانایی نگهداری از خودشان را ندارند بزنید. در این مرکز به اورانگوتان ها آموزش های لازم در خصوص بقا در طبیعت وحشی داده می شود. بعد از این که اورانگوتان ها توانایی مراقبت از خود را پیدا کنند به زیستگاه طبیعی خود باز گردانده می شوند.
حیات وحش این منطقه شامل حیوانات بسیار دیگری نیز می شود. از میمون شبگرد هندی گرفته تا کرگدن سوماترایی. پیشنهاد ما به شما این است که لانه کبوتران غول پیکر روی تپه ها را از دست ندهید. در سرتاسر این تپه ها تابلوهایی مبنی بر عدم آزار پرندگان به شما هشدار می دهند. پس بسیار مراقب رفتارتان باشید.

طراحی سایت توسط کاسپید