کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

کامبوج

پادشاهی کامبوج کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن فنوم پن است.کشور کامبوج از سمت شمال و غرب و جنوب با تایلند، از سمت شرق با ویتنام، و از نواحی شمالی با لائوس هم مرز است. کامبوج به خلیج سیام و آبراه‌های ویتنام دسترسی دارد.
زبان رسمی مردم کامبوج خِمِر است. همانند کشورهای همسایه خود دین رسمی این کشور بودایی (اکثرا تراوادا) است. و واحد پول آن ریــِل است. ۹۰ درصد از مردم آن از تبار خمر، ۵ درصد ویتنامی‌تبار و بقیه از اقوام مختلفند.
روش سلام دادن معروف به سامپیا که در تایلند نیز رواج دارد و در آن کف دو دست بر هم قرار داده می‌شود، روش درود و احترام رایج در میان مردم کامبوج است. 
در برخی سال‌ها به فراخور جشنواره سه‌ روزه آب که بزرگترین کارناوال فنوم‌پن است، ۵ میلیون نفر از نواحی مختلف کامبوج به پایتخت می‌آیند.  در سرتاسر این جشنواره پر از بازارچه ها و دستفروشهایی زن و مرد از سراسر کامبوج است که اجناس مختلف از جمله صنایع دستی خود را میفروشند.
معروف ترین و بی نظیر ترین دیدنی کامبوج مجموعه آنگکور وات در شهر سیم ریپ است.
با وجود مشکلات زیادی همچون مهاجرت شمار زیادی از ویتنامی‌ها به کامبوج، گسترش بیماری ایدز، فساد اداری و مین‌های به‌جامانده در زمین، اقتصاد کامبوج بر پایه گردشگری و تولید لباس می‌چرخد. به تازگی در آب‌های این کشور منابعی از گاز و نفت نیز یافت شده است. با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد کامبوج کشوری دیدنیست. جایی در آسیای جنوب شرقی که حال عجیبی دارد.تخفیف های ویژه نوروز

طراحی سایت توسط کاسپید