کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

پارک ملی کینابالو

پارک ملی کینابالو به مساحت بیش از 750 کیلومتر مربع در اطراف رشته کوه های کینابالو تحت حفاظت قرار گرفته است. این پارک بعلت آنکه زیستگاه بسیاری از گیاهان و جانوران که برخی اندمیک همین منطقه هستند در سال 2000 بعنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. حتی در برخی منابع ذکر شده است که این پارک محل رویش بسیاری از گیاهان کل اروپا و شمال آمریکاست.
 Rafflesia رافلشیا بزرگترین گل جهان نیز در این پارک شکوه کوه های کینابالو را می ستاید. متاسفانه در حال حاضر تراکنش این گل بسیار کم شده است و اگر به همین منوال پیش برود قطعا بزودی برای همیشه از بین خواهد رفت.
در این پارک از گوناگونی حشرات شگفت زده و البته کلافه خواهید شد. باغ های ارکیده نیز در صورتی که در فصل مناسب به این جا بیایید شما را محسور خواهد کرد.
این پارک ملی 88 کیلومتر از مرکز شهر کوتا کینابالو فاصله دارد. اقامت گاه های مختلفی از جمله کمپینگ های مختلف و خوابگاه هایی با تخت خواب های سفری در پارک وجود دارد . البته باید بدانید که تنها در مناطق معینی برپایی کمپ ممکن است و شما از قبل حتما باید مجوز برپایی کمپ را گرفته باشید.
این پارک یکی از مناطقی در جهان است که بی شک شما را از تنوع جانوران و گیاهان دنیا شگفت زده خواهد کرد. پارک ملی کینابالو همانند یک موزه حیات وحش زنده است.
باید حتما سری به پارک ملی کینابالو بزنید. قطعا در این پارک از تنوع پوشش گیاهی و تنوع زیستی شگفت زده خواهید شد.

طراحی سایت توسط کاسپید