کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

پارک ملی ران تامبور

پارک ملی ران تامبور (Ranthambore) یکی از بزرگترین پارک های ملی با ۳۹۲ کیلومتر مربع مساحت در شمال هند است. این پارک در 14 کیلومتری منطقه مادوپور و حدود 180 کیلو متری  جیپور و جنوب شرقی در هند واقع شده است.  
نام ران تامبور از نام های دو تپه به نام ران و تنبور گرفته شده،که در فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته‌اند. پارک ملی ران تامبور یکی از جاذبه های اصلی توریستی برای عاشقان حیات وحش و عکاسان طبیعت است. پوشش گیاهی این پارک از نوع گیاهان گرمسیری و مسیر آن پر از تپه است. چندین دریاچه در مناطق مختلف پارک وجود دارد که بهترین مکان در جهان برای نمایش شکوه قدرت درنده ببر هندی، ببر بنگال در زیستگاه حقیقی آن است. در پارک ران تامبور گونه های متفاوتی از گربه وحشی، نیلگوی که گونه ای بز کوهیست، روباه، گراز وحشی، گوزن، انواع پرندگان، خزندگان و صدها جاندار دیگر شامل ۵۳۹ گونه گیاهی را نام برد. قلعه ران تامبور، سافاری، دره کاچیدا، قلعه جوگی محل و دریاچه پادام تالائو از جاذبه های این پارک عظیم میباشند.
قلعه مشهور ران تامبور بر روی یکی از این تپه ها به نام تامبور قرار گرفته است. معبد گانش از جاذبه های بی نظیر قلعه  است. بهترین روز برای بازدید از این قلعه چهارشنبه است. زمانی که بسیاری از مردم محلی برای بازدید از معبد گانش می آیند. یکی از جنبه های بسیار جالب این معبد پیام هایی است که مردم محلی برای گانش می فرستند و عمدتا شامل دعوتنامه‌های عروسی است. این نامه‌ها روزانه توسط پستچی آورده می شوند. تپه دیگر با نام ران با چشم اندازهای شگفت انگیز در کنار تامپور قد برافراشته است. مجموعه پارک ملی ران تامبور به عنوان بخشی از میراث جهانی یونسکو تحت عنوان جنگل تپه راجستان به ثبت رسیده است.
در پارک ملی ران تامبور 10 زون مختلف وجود دارد که برای بازدید از هر یک از آن‌ها معمولا از سه ماه قبل هماهنگ شده است. همه زون ها شما را به قلب پارک می برند به همین جهت زون بد وجود ندارد. در روز اول ورود گردشگران به پارک به هر ماشینی که وارد ران تامبور می شود یک زون اختصاص داده شده و هیچ ماشینی اجازه خروج از محدوده تعیین شده خود را ندارد.
طراحی سایت توسط کاسپید