کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

شهر دهلی

پایتخت رنگ‌ها و غذاهای آتشین، شهر خستگی ناپذیر از ویرانی‌ها و نماینگر هنر مشرق زمین. شهری به ظاهر مدرن و امروزی و روحی باستانی و قدیمی. 
شهر دهلی روح غذاهای تند و آتشینش را به خود گرفته و هوای گرم و مرطوبی داردو یا حتی در فصل بهار که معتدل ترین هوا را دارد بدون یک وسیله خنک‌کننده قطعا اذیت خواهید شد.
امروزه این شهر رنگارنگ پر از مراکز خرید و دکه و مغازه است که از انواع جواهر گرفته تا لباس‌های ابریشمی می فروشند. 
اگر علاقه به خرید لباس های سنتی هند را دارید می‌توانید به مرکز خرید بهشت که یکی از بزرگترین مراکز مهم خرید لباس هایی ساده و سنتی زیر نظر بزرگترین طراحان با قیمتی مناسب است. خیابان بابا خاراک نیز یکی از مهترین مراکز فروش لباس ها و روسری های هندی است.
اگر جواهرات هندی شما را به وجد می آورد قطعا باید سری به روستای حوض خاص (مرکز خرید باغ کارول) که در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد، بزنید. 
مجتمع خرید سانتوشی که در میان هتل‌های مهم شهر دهلی قد علم کرده است، بهترین لباس هایی که نخ های آن به وسیله دست ریسیده شده است را به مشتریان عرضه می‌کند.
یکی دیگر از مراکز تجاری شهر دهلی مرکز دیلی هت  است. این مرکز که ظاهری مانند بازار دارد و در تمامی روزهای هفته باز می باشد. در این مکان می توان انواع پارچه ها و لباس ها و روسری های محلی هند را خرید. خریدی که تجربه ای هنری را برای گردشگر به ارمغان خواهد آورد. 
قلعه سرخ یا رد فورت با نام دیگر لعل یکی از مهم ترین مکان های گردشگری دهلی است. این قلعه بزرگترین مرکز جلب توریست در دهلی است. دستور احداث این قلعه را شاه جهان یکی از شاهان گورکانی، وقتی که پایتخت خود را از آگرا به دهلی تغییر داد ، صادر کرد. ساخت آن نه سال به طول انجامید و در قرن 17 تکمیل شد. این بنا شامل بخش‌ها و اجزاء مختلفی است که شامل تالارها ، ایوان ها و بناهای گوناگون خصوصی و عمومی باشکوه و زیبایی است که معروف ترینشان دروازه لاهور، دروازه دهلی، دروازه فیل، چاتاچوک، نقاره خانه  یا نوبت خانه، دیوان عام، کرسی یا تخت شاهی ، لال پرده یا پرده قرمز، باغ حیات بخش، دیوان خاص، خاص محل، موسامان برج، نهر بهشت، میزان ، ساوان و بادان ، ظفر،  زنانه  یا اندرونی، ممتاز محل، رنگ محل، دعوت‌خانه، موتی مسجد یا مسجد مروارید و دو موزه است. باید یادآور شویم، که نباید این قلعه را با قلعه دیگری که به همین نام مشهور است و در آگرا ساخته شده ، اشتباه گرفت. 
از دیگر بناهای این شهر مسجد جامع آن است. مسجد جامع دهلی یا جامع مسجد، که در گذشته به نام مسجد جهان نما شهرت داشته از بزرگترین مساجد هندوستان و از باشکوه ترین مساجد در جهان اسلام است. این مسجد که روبروی قلعه سرخ ، در قسمت دهلی قدیم قرار دارد، یکی از مراکز مهم مسلمانان هند به شمار می ‌رود.
از دیگر مکان‌های دیدنی شهر دهلی آرامگاه همایون، قُطُب منار، لوتوس تمپل یا معبد نیلوفر، بنای یادبود مهاتما گاندی، کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان  و مغول گاردن و... را می‌توان نام برد.طراحی سایت توسط کاسپید