کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

روستای کندوان

کندوان روستای تاریخی و کم نظیر بخش  اسکو در فاصله 22 کیلومتری جنوب اسکو در میان دره ای با صفا،کنار رودخانه پر آبی به همین نام واقع شده است فاصله کندوان تا تبریز 62 کیلومتر راه آسفالت است. 
بنای خانه های روستای کندوان از نوع معماری صخره ای است و به قرن هفتم هجری و حتی به دوره های کهن قبل از اسلام نیز نسبت داده شده است. ضخامت جنس و طبقات تپه ها و مخروط ها از نوع اینمبریت و لاهار است که در اثر مخلوط شدن مواد آتشفشانی سهند با گل و لای حاصل از باران های سیل آسا به وجود آمده است. بلندی این تپه های مخروطی و هرمی شکل بیش از 60 متر است. تشکیلات طبقات برروی آبرفت قدیمی واقع شده و رودخانه کندوان بیش از 10 متر از آن راحفر کرده و پایین برده است.در دل مخروط ها بیش از صد آغل و انبار، اتاق های نشیمن روستایی و دو مسجد که هر مسجد دو ستون سنگی از جنس طبقات لاهار دارد کنده شده است. 
علاوه بر این مسکن های جالب توجه، آنچه این روستا را معروف و مشهور کرده، وجود آب معدنی گوارایی است که کنار رودخانه و ساحل چپ آن از دل تپه ای خارج می شود و برای امراض کلیوی مفید است.وجود آب معدنی، خانه های منحصربه فرد، دره های سرسبز و خرم، آب و هوای مطبوع و لبنیات مطلوب و عسل مرغوب کوهستانی، سبب جذب تعداد کثیری مسافر از نقاط دور و نزدیک به روستای کندوان به خصوص در فصول مساعد سال می شود.  logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید