کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

روستای مصر

مصر (نام‌های پیشین: چاه دراز، کلاته یوسف، مزرعه یوسف)، روستایی از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان است. این روستا در دشت کویر ایران و در ۴۵ کیلومتری شرق جندق و در ۶۰ کیلومتری شمال خور واقع شده است.روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند.
از دیدنی های روستای مصر باید به دریاچه نمک سلکنون، تخت عروس، تخت عباسی، نیزار مصر، چال سلکنون، رمل های ماسه ای و... اشاره کرد. در مورد نیزار مصر باید گفت که این محدوده در 6 کیلومتری شرق روستای مصر واقع شده و بلندی برخی از نی های آن گاهی به 4 متر می رسد.


رمل ها (ماسه بادی) از اصلی ترین جاذبه های کویر مصر هستند. پشته های شنی از ماسه روان که تا پشت دیوار خانه های روستایی سرک کشیده اند. تجربه تماشای وسعت زرد رنگ رمل ها در کویر مصر و پیاده روی با پاهای برهنه بر روی شن های روان کویر مصر تجربه ای به یادماندنی خواهد بود که هرگز از ذهنتان پاک نمی شود. گله های شتر و شترسواری درلا به لای تپه های ماسه ای مصر نیز از تجربه های به یاد ماندنی کویر مصر است.
شبهای کویر در آسمان روستای مصر چیز دیگری است. گویی ستارگان به زمین آمده اند تا شما بتوانید آنها را بچینید. سکوت ، شب ، ستارگان روشن و وسعت بی انتها در روستای مصر آرامشی القا میکند که باید تجربه کرد. 


logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید