کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

روستای جندق

جندق شهری کوچک در حاشیه جنوبی کویر مرکزی ایران در شمال شرقی استان اصفهان و از توابع شهرستان نائین است. وجه تسمیه جندق از دو کلمه جنب ( کنار ) و دق ( دشت ، کویر و زمین ) به دست آمده است . این شهر در دل کویر واقع شده و طبیعی است که رفتن به آنجا سخت خواهد بود اما هر ساله جهانگردان و توریست های داخلی و خارجی بسیاری به سوی این شهر حرکت می کنند. قدمت شهر جندق براساس آثار باقیمانده از ادوار گذشته به ۲ هزار سال می رسد. شهری که در حاشیه مسیر جاده معروف و تاریخی ابریشم قرار داشته و به عنوان بندرگاه کویر محل استراحت کاروان های عبوری بوده است. 
در جندق قلعه انوشیروان وجود دارد که تنها قلعه ای در کشورمان محسوب می شود که هنوزهم در آن مردم سکونت دارند. قلعه انوشیروان یکی از بزرگ ترین قلعه های تاریخی کشور به شمار می رود که از یک چهار دیواری که در هر گوشه آن برجی دارد، تشکیل شده است. 
این قلعه تاریخی و دیدنی، دارای دروازه ای است که خود دو برج به ارتفاع ۲۲ متر که به سمت شرق باز می شود دارد. قلعه انوشیروان با معماری منحصر به فرد خود در میان بافت تاریخی جندق واقع شده است و دارای ویژگی های خاصی است. اگر در میانه فصل تابستان که گرمترین هوا در جندق است از قلعه انوشیروان بگذرید هوای مطبوع و خنکی را تجربه خواهید کرد و اگر در فصل زمستان در کوچه های قلعه قدم بزنید هوای نسبتاً گرمی را تجربه خواهید کرد. 
 logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید