کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

جزیره بورنئو

یک جزیره بزرگ در جنوب شرقی آسیا، بورنئو با قله های زیبا و جنگلهای انبوه غنی که به شما تجربه ای پویااز طبیعت گردی عرضه می کند. جزیره بورنئو گویا نقطه تقاطع سه کشور شرقیست. بخش عمده ای از جزیره بورنئو متعلق به اندونزی و بخش عمده شمالی آن متعلق به مالزی است. 
مساحت بزرگی از بورنئو را رودخانه های قابل کشتیرانی فرا گرفته که اغلب اوقات به عنوان تنها راه تجارت و بازرگانی مورد استفاده کشورهای منطقه است. 
اقلیم بورنئو همانند دیگر مناطق اطرافش استوایی، گرم و مرطوب است. پوشش گیاهی و جانوری منطقه بی نظیر است که شامل Rafflesia (بزرگترین گل در جهان)، اورانگوتان و گیبون، پلنگ تیره و ابر آلود، فیل، کرگدن، و بسیاری از حشرات است.
اغلب ساکنان جزیره آسیایی ها تشکیل می دهند. اما چینی ها و تعداد کمی اروپایی نیز در این جزیره مسکن دارند. برنج، غذای اصلی است، که با ذرت، گونه ای خاص از گیاهان (مانیوک)، خیار و کدو طبخ می شود. 

خاک جزیره بورنئو به جز چند مورد استثنا از مناطق آتشفشانی حاصلخیز بسیار فقیر است.توتون و تنباکو در مناطق مرتفع کشت شده و در مناطق پست تر به فروش می رسد. کشت تجربی قهوه، کاکائو، و کنف نیز رواج دارد.
صادرات منطقه ساحلییک نوع شیرینی که با نشاسته ساگو تهیهمی شود، مغز نارگیل،cutch (رنگ استخراج شده از پوست حرا)، و محصولات دریایی است.
بورنئو سرزمین رنگارنگ، جزیره ای با غنایم بسیار که گویی مردمانش هیچ نیازی به دنیای بیرون ندارند. این جا همه چیز هست.
بورنئو همان جاییست که شما در آن می توانید:
صلح کامل و آرامش در قلب طبیعت دست نخورده پیدا کنید.
رویاهای خود را درباره بهشت تحقق ببخشید.
عشق را در میان هوای ترد آن جا بیابید.
جایی که در آن حواستان را پس از یک روز استراحت در آبگرم تجدید می کنید.
و در انتها این جا مکانی است که در آن دوستداران طبیعت می تواند زیبایی و شگفتی های جنگل را به تماشا بنشینند و ناشناخته های حیات وحش بکر را کشف کنند.

طراحی سایت توسط کاسپید