کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

تایلند

سرزمین لبخند!!! سرزمین آیین ها و معابد! اینجا قلب آسیای جنوب شرقیست! تایلند!کشور تایلند با مساحتی حدود 514000 کیلومتر مربع واقع در مرکز آسیای جنوب شرقی جزء 50 کشور بزرگ در جهان است.تایلند در شمال غرب دارای مرزی کوهستانی با میانمار (برمه) است، و از جنوب همسایه مالذی و با کامبوج در جنوب شرق هم مرز است. رودخانه مکونگ در شمال شرق  نیز مرز میان تایلند را از لائوس جدا می کند.
به طور کلی تایلند دارای آب و هوای گرمسیری است، اما دارای سه فصل مشخص گرم و خشک (فوریه تا می)، بارانی و آفتابی (ژانویه تا اکتبر) و سرد (نوامبر تا فوریه) است. درجه حرارت به طور معمول در این سه فصل 19-38 درجه سانتیگراد است. باران های موسمی عمدتا از ماه می تا ژانویه می بارد.  و در ماه های نوامبر و دسامبر هوا معتدل تر است.
تایلندی ها به زبان Thai که یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است، صحبت می کنند. همانند ایران در این کشور نیز گویش های قومی و منطقه ای بسیار زیادی وجود دارد اما زبان رسمی همان تایلندی است. زبان گفتاری و نوشتاری مردم این کشور بسیار سخت است و به هیچ وجه برای دیگر مردمان قابل فهم نیست.اکثر مردم تایلند پیرو آیین بودایی هستند که از این میزان بیشتر از 90 درصد آیین تراوادا را در پیش دارند.چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به نوعی سلام و ادای احترام به فرد مقابل است. تایلندی ها همانند ایرانیان احترام زیادی برای بزرگترهای خود قایلند و بزرگترها همیشه برایشان نشان خیر و برکت است.
تایلندی ها بخاطر دو همسایه فلفل خورشان به غذاهای تند و ادویه دار مشهورند. مردم تایلند خیلی قیدی به وعده های مشخص غذایی ندارند و هر زمان گرسنه باشند غذا می خورند. غذاهای تایلند بیشتر بخارپز یا تفت داده شده است. البته اگر اهل ادویه جات و غذاهای تند نیستید می توانید غذاهای تایلندی را امتحان کنید که هیچ ادویه ای ندارند!!! 


طراحی سایت توسط کاسپید