Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

تور ترکیبی ازبکستان وباکو| آسیای میانه

11 روز و 10 شب
کد تور: 933
 • مرور کلی
  • ازبکستان با تاریخی به قدمت دوهزار سال پیش از میلاد مسیح، نظاره‌گر قدرت‌ حکومت‌های غزنوی، سلجوقی، خوارزمشاهی، تیموری، مغول و ازبک بوده است. اولین نشانه‌های زندگی در ازبکستان در شهرهای سمرقند، خوارزم، بخارا و تاشکند دیده شده است. معماری باشکوه شهرهای ازبکستان و هم‌نشینی با جاده‌ی ابریشم این کشور را محبوب بسیاری از گردشگران کرده است. 
   تاشکند، پایتخت ازبکستان شهری در دل تاریخ ازبکستان با تعداد بسیاری موزه است که از بین آن‌ها می‌توان به موزه‌‌های امیرتیمور، موزه یادبود شهدا یا قربانیان، موزه تاریخ تیموریان و هنرهای کاربردی اشاره کرد. در تاشکند فراموش نکنید به میدان تاریخی امیر تیمور، کتابخانه‌ی علیشیر نوایی، باغ ژاپنی و کاخ شاهزاده رومانوف هم سری بزنید و در کوچه پس کوچه‌های تاریخ ازبکستان پیاده‌روی کنید.
   نگین شرق آسیا، شهری باعظمت بانام سمرقند است و معروف‌ترین نماد سمرقند، میدان ریگستان نامیده می‌شود که شهرت آن به‌دلیل وجود بناها و عمارت‌های باشکوه مربوط به قرون وسطاست که در اطراف این میدان قرار دارد. گور امیر، مقبره‌ی خانوادگی امیر تیمور، مقبره‌ی رخ‌آباد، مسجد بی بی خانم و آرامگاه شاه زنده از جاذبه‌های سمرقند بزرگ است. 
   خوارزمِ دیروز و خیوه‌ی امروز شهری دیگر از تاریخ کهن ازبکستان است که ردپای گذشتگان را می‌توان به‌خوبی در آن مشاهده کرد. قلعه ایچان، ارگ کنیا، مدرسه محمد امین خان، مناره کالتا، مقبره پهلوان محمود (پوریای ولی) و مسجد جمعه‌ی خیوه از جاذبه‌هایی هستند که باید به دیدن آن‌ها بروید.
   در گذر از تاریخ و دیدار از سرزمین ازبک‌ها با کلوت در تور ازبکستان همراه باشید.

   قیمت :

   کشور/شهر :ازبکستان
   نوع سفر/ فعالیت: تاریخ- فرهنگ،آئین ها و مراسم
   سبک : خانوادگی

   خدمات

   سطح خدمات : استاندارد
   حمل و نقل: هوایی (2 پرواز بین المللی )، حمل و نقل توریستی (شهری و بین شهری)
   اقامت : هتل های 4* (10 شب)
   پذیرایی : 10 وعده صبحانه و 1 وعده ناهار
   گروه اجرا : راهنمای فارسی زبان، راهنمای تاجیک زبان
   بیمه: بیمه سفرهای خارجی
   سایر: ترانسفر فرودگاهی، ورودیه ها، ویزای دو کشور،بیمه
   بهترین فصل:
   سفر بر روی نقشه گوگل:
   درجه سختی :


  • برنامه تور

   روز اول: تهران - باکو (حدود 2 ساعت طول پرواز)  پرواز با ایرلاین ماهان به سمت باکو ، ترانسفر و اقامت در هتل باکو ؛

   روز دوم: باکو - تاشکند (حدود 2.5 ساعت طول پرواز) صرف صبحانه در هتل و ترانسفر به فرودگاه و پرواز به تاشکند، ورود  به  تاشکند و دریافت اتاقها و صرف شام .

   روز سوم: تاشکند - سمرقند (307 کیلومتر) صرف صبحانه و حرکت  به  سمرقند  با  قطار تندرو  "افراسیاب"  درساعت 10 صبح ورود  به سمرقند ، شروع گشت شهری، شامل دیدار از  بازار سنتی سیاب، مجموعه امام بخاری ،اقامت در سمرقند (هتل 4 ستاره)؛

   روز چهارم: سمرقند- صرف صبحانه، ادامه گشت ها شامل پارک و مجسمه رودکی ،کارخانه فرش ابریشم.....غروب صرف شام و اقامت در هتل سمرقند.

   روز پنجم : سمرقند - بخارا (298 کیلومتر) بعد از صرف صبحانه ،حرکت  با  قطار "شرق"   به بخارا . رسیدن  به بخارا صرف ناهار و ترانسفر به هتل. بعدظهر شروع گشت شهری شامل مناره و مسجد کلان، بازار سنتی طلا فروشان،صرف شام همراه با نمایش. اقامت در بخارا.

   روز ششم : بخارا-  گشت شهری بخارا و بازدید از آرامگاه سامانی ، چشمه ایوب، بازار سنتی بخارا، ارگ بخارا ، مسجد بالا حوض، صرف شام و اقامت در بخارا (هتل 4 ستاره)؛

   روز هفتم: بخارا - تاشکند (577 کیلومتر) صرف صبحانه، ادامه گشت شهری بخارا مدرسه نادر دیوان بیگی و بازدید ازافشنه (زادگاه ابو علی سینا ، دانشگاه پزشکی و موزه ابن سینا)، مجموعه بها الدین نقشبندی،  حرکت  به  سمت تاشکند  با  قطار تندرو  "افراسیاب"،انتقال به هتل و اقامت در تاشکند.

   روز هشتم: تاشکند- بعد از صرف صبحانه شروع  گشت  شهری  تاشکند ،آشنایی با شهر ودیدار از تاشکند قدیم، موزه قرآن،مسجد جامع ، میدان امیر تیمور، مجموعه مذهبی حضرت امام: شامل مدرسه باراخان، قرآن معروف عثمان، مسجد جمعه ، خیابان برادوی، میدان زلزله و چارسو بازار(بزرگترین بازار سنتی در آسیای میانه)، اقامت در تاشکند (هتل 4 ستاره)؛

   روز نهم: تاشکند - باکو (حدود 2.5 ساعت طول پرواز) صرف صبحانه در هتل ، ترانسفر به فرودگاه و پرواز به باکو ،وقت آزاد و شب اقامت در باکو؛

   روز دهم : باکو- بعد از صرف صبحانه، شروع گشت شهری باکو بازدید از ،خیابان مفاخر،پارک مفاخر ،مقبره ی حیدر علی‌اف ، برج سه شعله،بام باکو،آتشگاه ،قلعه دختر،شهر قدیمی باکو،.....،شب اقامت در هتل ؛


   روز یازدهم: باکو - تهران
    (حدود 2 ساعت طول پرواز)  صرف صبحانه در هتل و ترانسفر به فرودگاه و بازگشت به ایران .   تور ترکیبی ازبکستان وباکو| آسیای میانه شروع : تهران پایان : تهران
   نشانی محل حرکت : فرودگاه بین المللی امام خمینی
   زمان حرکت : طبق برنامه پرواز
  • دیدنی ها

   برای مشاهده اطلاعات هر اثر بر روی عکس آن کلیک نمایید.
  • لوازم ضروری سفر

  • نکته های سفر


   • قبل از سفر بدانيم

    مسافر گرامی شما در این صفحه  بانکاتی مهمی برای حضور در سفر آشنا خواهید شد و مابه شما کمک می کنیم سئوالاتی که قبل سفر برایتان مهم است را در بخشهای مختلف مطرح و پاسخ بدهیم. ابتدا شما باید بدانید کجا؟ کی؟ چه فعالیتی؟ چه سطحی از خدمات؟ چه درجه سختی و چه قیمتی و چه نوع بیمه ای برای سفر منتخب خود پیش رو دارید. در زیر به اکثر سئوالات شما  در این صفحه و یا در صفحات دیگر سایت پاسخ داده شده است.
    برای اطلاع بیشتر اینجا کلیک کنید.


   • توجه

    1. در صورت افزایش یا تغییر نرخ تور اعم از افزایش نرخ بلیت، ویزا،‌ هتل یا سایر خدمات، مابه التفاوت آن بر عهده همراهان است. 
    2. بلیت هواپیما چارتر و غیر قابل استرداد است.  
    3. در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
    4. بیمه مفری برای افراد بالای 50 سال الزامی است. 
    5. پاسپورت افراد باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است. 
    6. هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر مانند ورزش های آبی به عهده شرکت کنندگان است. 
    7. عوارض هوایی خروج ازکشور برعهده شرکت کنندگان است.
    8. لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را هنگام ورود و خروج در حداقل وزن (20 کیلو ) تنظیم فرمایید. 
    9. درصورت انصراف تا 25 روز قبل از سفر 100%، تا 20  روز قبل60%  و تا 15 روز قبل 40% مبلغ تور قابل بازپرداخت خواهد بود؛ پس ازآن هیچ گونه وجهی مسترد  نخواهد شد.
    10. دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است؛ مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.


   • درجه سختی سفر

    درجه سختی این سفر سبک تعریف شده است.

    درجه سختی نوع سفرها به منظور آگاهی طبیعت گردان از چگونگی سفر ارائه میشود  تا سفری را انتخاب کنند که با توانایی جسمی ،آمادگی روحی ،علایق و تجربیات آنها سازگار باشد.
    سفرهای کلوت به سه گروه کلی فرهنگی – تاریخی (شهر و روستا)، طبیعت گردی و تورهای adventure تقسیم میشود که از این میان سفرهای طبیعت گردی با بیشترین فعالیت ورزشی همراه هستند این برنامه ها (طبیعت گردی) براساس عوامل مختلفی مانند میزان فعالیت ،مسافت ،سختی مسیر ،نوع زمین ،شیب مسیر ،ارتفاع ،شرایط آب و هوایی ( فصل اجرا ) و نوع اقامت شبانه درجه بندی میشوند.
    سبک : ▲▲ این درجه ازبرنامه ها آسان ترین راه پیمایی ها هستند که در آن ها  کمترین فعالیت ورزشی صورت می گیرد ؛ به گونه ای که تقریباً تمامی افراد معمولی که از سلامت جسمی قابل قبولی برخوردارند ، می توانند در آن شرکت کنند . راه پیمایی در این نوع برنامه ها در  مسافت های کوتاه ، در مسیر های معمولاً پاکوب شده و هموار  با شیب بسیار ملایم  و در دامنه ها و ارتفاعات کم (2500 متر به پایین ) و به  مدت زمان 1تا3 ساعت، صورت می گیرد. 
      

   • لوازم ضروری

    پاسپورت، فیش خروجی، دارو ولوازم بهداشتی شخصی
    کرم ضد آفتاب، آب معدنی و لیوان شخصی،کفش مناسب اسپورت
    کوله کوچک  یک روزه، کیف کمری، عینک آفتابی وکلاه لبه دار ضد آفتاب و فلاسک چای انفرادی.

   • قرارداد

    کاربر گرامی
    همه سفرها دارای قرارداد است و پس از خرید سفر انتظار می رود که تایید و امضا شود؛ و با توجه به سفرنامه و خدمات ارائه شده در آن هویت قانونی پیدا می کند. شما می توانید با کلیک روی "قرارداد" آن را مشاهده نمایید.

   • درباره ازبکستان

    جمهوری ازبکستان
    O‘zbekiston Respublikasi
    Ўзбекистон Республикаси  
    شعار ملی :                   حکومت پایدار سرود ملی = سرود ملی جمهوری ازبکستان
    پایتخت :                        تاشکند
    زبان رسمی :                زبان ازبکی
    نوع حکومت  :                جمهوری پارلمانی
    مساحت  :   ۴۴۷،۴۰۰     کیلومتر مربع (۵۶ام)
    جمعیت :                        سرشماری     ۲۷٬۳۷۲٬۰۰۰
    واحد پول  :                     سوم (UZS)
    دامنه اینترنتی  :             uz
    پیش‌شماره تلفنی  :      +۹۹۸

    ازبکستان (ازبکی: O‘zbekiston، به سیریلیک: Узбекистан) کشوری است در آسیای میانه، دارای مرز مشترک با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، و قزاقستان. پایتخت این کشور شهر تاشکند است. مساحت خاک ازبکستان ۴۴۷٬۴۰۰ کلیومتر مربع است (پنجاه و ششمین کشور از نظر وسعت). زبان رسمی ازبکستان زبان ازبکی اسدر سدهٔ دهم میلادی، منطقهٔ کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود.[۲] منطقهٔ کنونی ازبکستان بعدها به ترتیب جزئی از حکومتهای غزنوی، سلجوقی، خوارزمشاهی، مغول، تیموری و ازبک شد. در سدهٔ نوزدهم میلادی، غرب و شمال ازبکستان زیر سلطهٔ خانات خوارزم، و جنوب ازبکستان جزئی از خانات بخارا بوده‌است. خانات بخارا و خوارزم در سال ۱۸۶۶ زیر سلطهٔ روسیه درآمدند. شیبانی‌ها به مدت ۴۰۰ سال در ازبکستان حکومت کردند.

    پس از انقلاب اکتبر، در سال ۱۹۲۴، جمهوری سوسیالیستی ازبکستان به عنوان جزئی از اتحاد جماهیر شوروی) تشکیل شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، در سال ۱۹۹۱، ازبکستان به استقلال دست یافت. واژهٔ ازبکستان از دو بخش ازبک و ستان تشکیل شده‌است، که به معنای «سرزمین ازبک‌ها» است.

    اتسویوکی اکابه، پژوهشگر آسیای میانه می‌نویسد: «در دوران باستان مردم آبادی‌نشین آسیای میانه ایرانی بودند. از سده ششم میلادی به بعد چند موج از گروه‌های کوچی ترک‌تبار به‌آبادی‌های منطقه رخنه کردند و از جمله در وادی فرغانه سکنی گزیدند که در پی آن، برخی از ایرانیان ویژگی‌های ترکی کسب کردند. ترک تباران در روستاها و شهرها ماندگار شدند. علی‌رغم روند تاریخی ترکی‌سازی منطقه شمار زیادی از مردم در محل‌های مختلف ایرانی باقی‌ماندند و تا به سده بیستم میلادی رسیدند.
    ازبکستان کشوری خشک و خشکی‌بست است. ازبکستان به همراه لیختن اشتاین دو کشور افزون خشکی‌بست جهان هستند، یعنی توسط کشورهای دیگری که در خشکی محصور هستند احاطه شده‌اند.

   • شرایط کنسلی

    ماده 28- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر
    زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ
    از 29 تا 15 روز قبل از سفر10%
    از 14 تا 7 روز قبل از سفر20%
    از6 تا 4 روز قبل از حرکت40%
    از 3 تا 1 روز قبل از سفر60%
    از24 تا 12 ساعت قبل از سفر80% از 12ساعت و عدم حضور در سفر100%
    زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
    از 24 تا 21 روز قبل از سفر35%
    از 20 تا 11 روز قبل سفر40%
    از 10تا 4 روز قبل از حرکت60%
    از 3روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر100%
    توجه:
    * جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.
    * در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.

   • سفر مسئولانه

    ما به عنوان مجری تورهای طبیعت گردی در سطح ایران و جهان، مسئولیت و نقش خود را بسیار جدی تلقی کرده ایم. تاثیر  توریسم را بر روی جوامع محلی و محیط پیرامونمان را خوب می دانیم و سعی می کنیم تورهای خود را با چنین پیش زمینه تفکری برنامه ریزی و اجرا کنیم. به شیوه ای که برای مسافران خود تجربه ای واقعی از زندگی را ایجاد کنیم. (چون مجری تور نقش بسیار مهمی در مسیر هدایت و رهبری تجارب خود دارد تا هم سلامت مسافرانش و هم محافظت از محیط زیست را تضمین نماید).
    برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

   • روش های خرید یا رزرو

    مشتری گرامی، در سایت کلوت از چندین روش خرید اینترنتی میتوانید استفاده کنید.
    1. میتوانید از تمامی امتیازات خرید اینترنتی و باشگاه مشتریان کلوت بهرمند شوید.
    2. میتوانید از رزرو و پرداخت سریع استفاده کنید و سپس اطلاعات کامل همراهان خود را از طریق ایمیل یا اس ام اس به واحد فروش کلوت برای ثبت در سیستم بیمه و جایگزینی همراهان در وسایل نقلیه و چیدمان اقامت در هتل ارسال نمایید.
    3. میتوانید مبلغ تور را از طریق سیستم کارت به کارت به بانک ملت به شماره کارت 6104337883126193 به نام حمیدرضا فامیل روحانی واریز کنید و سپس اطلاعات خود و همراهان خود را به واحد فروش اعلام نمایید.
    4. میتوانید حضورا به دفتر شرکت مراجعه و از طریق واحد فروش مستقیما ثبت نام خود را انجام دهید.


 • خدمات

  سطح خدمات کامل :

  حمل و نقل: هوایی (پرواز بین المللی و داخلی)، ریلی(بین شهری)، حمل و نقل توریستی (شهری و بین شهری)
  اقامت : هتل های 4* (9 شب)
  پذیرایی : 9 وعده صبحانه، 2 وعده شام گرم
  گروه اجرا : راهنمای فارسی زبان، راهنمای محلی
  بیمه: بیمه سفرهای خارجی
  سایر: ترانسفر فرودگاهی، ورودیه ها، ویزا

  ویزا :

  ویزا
  مدارک لازم برای صدور ویزا:
   اصل گذرنامه با حداقل هفت ماه اعتبار
  کپی شناسنامه
   دو قطعه عکس رنگی 3*4 یا6*4
   نامه اشتغال به کار، زبان انگلیسی خطاب به وزارت امور خارجه ازبکستان

  بخشی از قوانین صدور ویزا

  مسئولیت کنترل اعتبار گذرنامه (حداقل ۶ ماه) و مسائل مربوط به ممنوع‌الخروج بودن به‌عهده مسافرین محترم است.
  در صورتی که به هنگام ابطال تور توسط مسافر ، ویزای مسافر اخذ شده باشد، شرکت مجاز به ابطال ویزای مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه قانونی مربوط به ویزا نیز به اضافه جرائم ابطال تور طبق ماده 11 از مسافر اخذ خواهد شد.
  چناچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد ، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد .
  مسافر موظف است به هنگام ثبت نام معادل50% مبلغ  کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا یک ماه  قبل از پرواز ، باقی ماندة مبلغ تور را تسویه نماید .
  تامین هزینه ارزی سفر به طریق قانونی بر عهدة مسافر است.
  ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامة معتبر دارد از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارت خانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر به خاطر صدور ویزا ، مسافر باید با هماهنگی شرکت  در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده که منجر به عدم دریافت روادید شود ، جرایم منعقده در ماده 11  قرارداد شامل و اخذ خواهد شد.
  در صورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و در وقت مقرر در سفارت خانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف  مصاحبه را انجام  دهد ولی به هر علت  سفارت از صدور روادید وی خود داری نماید ، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و شرکت موظف  به استرداد وجه دریافتی پس از کسر هزینه های انجام شده (مانند بلیت هواپیما چارتر ، کنسلی هتل و ویزا و ...) به مسافر خواهد بود .
   شرکت در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از مسافرین مسئولیت نداشته و در صورتی که مسافرین به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور ویزا برای هر یک از مسافرین ممانعت نماید ، سایر مسافرین می بایست از سفر استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف بایستی مطابق  ماده 11  این قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.
   در خصوص بستگان درجه یک ( پدر ،  مادر ، همسر و  فرزندان مجرد ) ، 50 %  هزینه  جرایم متعلقه در ماده 11 این قرارداد دریافت خواهد شد و در خصوص افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده اند ، طبق تبصره  6  از ماده 16 عمل خواهد شد .
  حمل و نقل :

  حمل و نقل
  هوایی (پرواز بین المللی تهران - آلماتی - تهران)
  پرواز بین المللی (آلماتی - تاشکند - آلماتی)
  حمل و نقل توریستی (شهری و بین شهری)
  توجه:
  * برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید از  همکاران کلوت درخواست نموده و یا شخصاً نسبت به تهیه بلیط اقدام فرمایید.
  * با نزدیک شدن به‌ تاریخ حرکت، امکان افزایش قیمت بلیط توسط شرکت هواپیمایی وجود دارد؛ پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل قطعی به سفر، هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایید.

  گروه اجرا :

  گروه اجرا
  یک گروه کارکشته و با تجربه که بارها سفر را در قالب گروه های بزرگ و کوچک با مدیریت و هماهنگی تعریف شده از سوی تیم برنامه ریزی شرکت کلوت اجرا میکند و به شما اطمینان خاطر می دهند که سفر خوشی را سپری می کنید. البته دراین میان همکاری مسئولانه شما در قبال محیط زیست و دیگر همسفران به آنها کمک شایانی میکند تا بتوانند سفری جذاب تر را به اجرا بگذارند.
  1.  راهنما: آقای آقائی 
  او کسی است که از ابتدای سفر با شما خواهد بود و بعنوان کسی که نقش اصلی را در سرپرستی کل گروه بعهده دارد تمام تلاش خود را جهت اجرای هرچه بهتر سفر بکار خواهد بست. او برای این کار علاوه بر گذراندن دوره های تخصصی، دارای تجربه سفرهای بسیار بوده و شما تمامی مطالبات در چهارچوب قرارداد سفر و خدماتی که در سفرنامه دارید را می توانید از طریق وی پیگیری نمایید.
  2. راهنمای محلی :
  او در ایجاد اعتماد بیشتر به شما در مسیرهای تعریف شده بسیار خوب عمل می کند و در حقیقت یک GPS زنده و سخنگو و در عین حال بسیار تواناست. با بومیان  وطبیعت  منطقه خود آشنا، و در ایجاد یک سفر ایمن نقش آفرینی می کند. در طول سفر از دانش محلی خود استفاده می کند و شما از نزدیک با زبان ،فرهنگ و زندگی اصیل منطقه او بیشتر آشنا می شوید.

  اقامت :

  اقامت
  • شما در این سفر در هتل های متعدد و 4 ستاره به شرح زیر اقامت خواهید داشت:
  • آلماتی     2 شب 
  • تاشکند    2 شب
  • بخارا       3 شب
  • سمرقند   2 شب 
  • توجه:
  • در صورت اقامت در هتل،قیمت هر سفر براساس اتاق دو نفره تنظیم گردیده و مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک نفره می باشند.
   تخت سوم در هتل‌های رزرو شده از نوع سفری با کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق دو تخته گذاشته می‌شود.  ساعات تحویل اتاق های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه آن ساعت 11 می باشد
  • هتل‌های فوق برای این تور رزرو شده‌اند، اما در صورت هرگونه تغییر ناخواسته یا تکمیل ظرفیت در هتل‌ها، هتل دیگری با کلاس برابر یا بالاتر نسبت به هتل قبلی رزرو خواهد شد.


 • نکته های سفر
  • قبل از سفر بدانيم

   مسافر گرامی شما در این صفحه  بانکاتی مهمی برای حضور در سفر آشنا خواهید شد و مابه شما کمک می کنیم سئوالاتی که قبل سفر برایتان مهم است را در بخشهای مختلف مطرح و پاسخ بدهیم. ابتدا شما باید بدانید کجا؟ کی؟ چه فعالیتی؟ چه سطحی از خدمات؟ چه درجه سختی و چه قیمتی و چه نوع بیمه ای برای سفر منتخب خود پیش رو دارید. در زیر به اکثر سئوالات شما  در این صفحه و یا در صفحات دیگر سایت پاسخ داده شده است.
   برای اطلاع بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • توجه

   1. در صورت افزایش یا تغییر نرخ تور اعم از افزایش نرخ بلیت، ویزا،‌ هتل یا سایر خدمات، مابه التفاوت آن بر عهده همراهان است. 
   2. بلیت هواپیما چارتر و غیر قابل استرداد است.  
   3. در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
   4. بیمه مفری برای افراد بالای 50 سال الزامی است. 
   5. پاسپورت افراد باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است. 
   6. هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر مانند ورزش های آبی به عهده شرکت کنندگان است. 
   7. عوارض هوایی خروج ازکشور برعهده شرکت کنندگان است.
   8. لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را هنگام ورود و خروج در حداقل وزن (20 کیلو ) تنظیم فرمایید. 
   9. درصورت انصراف تا 25 روز قبل از سفر 100%، تا 20  روز قبل60%  و تا 15 روز قبل 40% مبلغ تور قابل بازپرداخت خواهد بود؛ پس ازآن هیچ گونه وجهی مسترد  نخواهد شد.
   10. دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است؛ مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.

  • درجه سختی سفر

   درجه سختی این سفر سبک تعریف شده است.

   درجه سختی نوع سفرها به منظور آگاهی طبیعت گردان از چگونگی سفر ارائه میشود  تا سفری را انتخاب کنند که با توانایی جسمی ،آمادگی روحی ،علایق و تجربیات آنها سازگار باشد.
   سفرهای کلوت به سه گروه کلی فرهنگی – تاریخی (شهر و روستا)، طبیعت گردی و تورهای adventure تقسیم میشود که از این میان سفرهای طبیعت گردی با بیشترین فعالیت ورزشی همراه هستند این برنامه ها (طبیعت گردی) براساس عوامل مختلفی مانند میزان فعالیت ،مسافت ،سختی مسیر ،نوع زمین ،شیب مسیر ،ارتفاع ،شرایط آب و هوایی ( فصل اجرا ) و نوع اقامت شبانه درجه بندی میشوند.
   سبک : ▲▲ این درجه ازبرنامه ها آسان ترین راه پیمایی ها هستند که در آن ها  کمترین فعالیت ورزشی صورت می گیرد ؛ به گونه ای که تقریباً تمامی افراد معمولی که از سلامت جسمی قابل قبولی برخوردارند ، می توانند در آن شرکت کنند . راه پیمایی در این نوع برنامه ها در  مسافت های کوتاه ، در مسیر های معمولاً پاکوب شده و هموار  با شیب بسیار ملایم  و در دامنه ها و ارتفاعات کم (2500 متر به پایین ) و به  مدت زمان 1تا3 ساعت، صورت می گیرد. 
     

  • لوازم ضروری

   پاسپورت، فیش خروجی، دارو ولوازم بهداشتی شخصی
   کرم ضد آفتاب، آب معدنی و لیوان شخصی،کفش مناسب اسپورت
   کوله کوچک  یک روزه، کیف کمری، عینک آفتابی وکلاه لبه دار ضد آفتاب و فلاسک چای انفرادی.

  • قرارداد

   کاربر گرامی
   همه سفرها دارای قرارداد است و پس از خرید سفر انتظار می رود که تایید و امضا شود؛ و با توجه به سفرنامه و خدمات ارائه شده در آن هویت قانونی پیدا می کند. شما می توانید با کلیک روی "قرارداد" آن را مشاهده نمایید.

  • درباره ازبکستان

   درباره ازبکستان
   جمهوری ازبکستان
   O‘zbekiston Respublikasi
   Ўзбекистон Республикаси  
   شعار ملی :                   حکومت پایدار سرود ملی = سرود ملی جمهوری ازبکستان
   پایتخت :                        تاشکند
   زبان رسمی :                زبان ازبکی
   نوع حکومت  :                جمهوری پارلمانی
   مساحت  :   ۴۴۷،۴۰۰     کیلومتر مربع (۵۶ام)
   جمعیت :                        سرشماری     ۲۷٬۳۷۲٬۰۰۰
   واحد پول  :                     سوم (UZS)
   دامنه اینترنتی  :             uz
   پیش‌شماره تلفنی  :      +۹۹۸

   ازبکستان (ازبکی: O‘zbekiston، به سیریلیک: Узбекистан) کشوری است در آسیای میانه، دارای مرز مشترک با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، و قزاقستان. پایتخت این کشور شهر تاشکند است. مساحت خاک ازبکستان ۴۴۷٬۴۰۰ کلیومتر مربع است (پنجاه و ششمین کشور از نظر وسعت). زبان رسمی ازبکستان زبان ازبکی اسدر سدهٔ دهم میلادی، منطقهٔ کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود.[۲] منطقهٔ کنونی ازبکستان بعدها به ترتیب جزئی از حکومتهای غزنوی، سلجوقی، خوارزمشاهی، مغول، تیموری و ازبک شد. در سدهٔ نوزدهم میلادی، غرب و شمال ازبکستان زیر سلطهٔ خانات خوارزم، و جنوب ازبکستان جزئی از خانات بخارا بوده‌است. خانات بخارا و خوارزم در سال ۱۸۶۶ زیر سلطهٔ روسیه درآمدند. شیبانی‌ها به مدت ۴۰۰ سال در ازبکستان حکومت کردند.

   پس از انقلاب اکتبر، در سال ۱۹۲۴، جمهوری سوسیالیستی ازبکستان به عنوان جزئی از اتحاد جماهیر شوروی) تشکیل شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، در سال ۱۹۹۱، ازبکستان به استقلال دست یافت. واژهٔ ازبکستان از دو بخش ازبک و ستان تشکیل شده‌است، که به معنای «سرزمین ازبک‌ها» است.

   اتسویوکی اکابه، پژوهشگر آسیای میانه می‌نویسد: «در دوران باستان مردم آبادی‌نشین آسیای میانه ایرانی بودند. از سده ششم میلادی به بعد چند موج از گروه‌های کوچی ترک‌تبار به‌آبادی‌های منطقه رخنه کردند و از جمله در وادی فرغانه سکنی گزیدند که در پی آن، برخی از ایرانیان ویژگی‌های ترکی کسب کردند. ترک تباران در روستاها و شهرها ماندگار شدند. علی‌رغم روند تاریخی ترکی‌سازی منطقه شمار زیادی از مردم در محل‌های مختلف ایرانی باقی‌ماندند و تا به سده بیستم میلادی رسیدند.
   ازبکستان کشوری خشک و خشکی‌بست است. ازبکستان به همراه لیختن اشتاین دو کشور افزون خشکی‌بست جهان هستند، یعنی توسط کشورهای دیگری که در خشکی محصور هستند احاطه شده‌اند.

  • شرایط کنسلی

   ماده 28- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر
   زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ
   از 29 تا 15 روز قبل از سفر10%
   از 14 تا 7 روز قبل از سفر20%
   از6 تا 4 روز قبل از حرکت40%
   از 3 تا 1 روز قبل از سفر60%
   از24 تا 12 ساعت قبل از سفر80% از 12ساعت و عدم حضور در سفر100%
   زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
   از 24 تا 21 روز قبل از سفر35%
   از 20 تا 11 روز قبل سفر40%
   از 10تا 4 روز قبل از حرکت60%
   از 3روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر100%
   توجه:
   * جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.
   * در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.

  • سفر مسئولانه

   ما به عنوان مجری تورهای طبیعت گردی در سطح ایران و جهان، مسئولیت و نقش خود را بسیار جدی تلقی کرده ایم. تاثیر  توریسم را بر روی جوامع محلی و محیط پیرامونمان را خوب می دانیم و سعی می کنیم تورهای خود را با چنین پیش زمینه تفکری برنامه ریزی و اجرا کنیم. به شیوه ای که برای مسافران خود تجربه ای واقعی از زندگی را ایجاد کنیم. (چون مجری تور نقش بسیار مهمی در مسیر هدایت و رهبری تجارب خود دارد تا هم سلامت مسافرانش و هم محافظت از محیط زیست را تضمین نماید).
   برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

  • روش های خرید یا رزرو

   مشتری گرامی، در سایت کلوت از چندین روش خرید اینترنتی میتوانید استفاده کنید.
   1. میتوانید از تمامی امتیازات خرید اینترنتی و باشگاه مشتریان کلوت بهرمند شوید.
   2. میتوانید از رزرو و پرداخت سریع استفاده کنید و سپس اطلاعات کامل همراهان خود را از طریق ایمیل یا اس ام اس به واحد فروش کلوت برای ثبت در سیستم بیمه و جایگزینی همراهان در وسایل نقلیه و چیدمان اقامت در هتل ارسال نمایید.
   3. میتوانید مبلغ تور را از طریق سیستم کارت به کارت به بانک ملت به شماره کارت 6104337883126193 به نام حمیدرضا فامیل روحانی واریز کنید و سپس اطلاعات خود و همراهان خود را به واحد فروش اعلام نمایید.
   4. میتوانید حضورا به دفتر شرکت مراجعه و از طریق واحد فروش مستقیما ثبت نام خود را انجام دهید.


 • تاریخ اجرا /قیمت

  کد تاریخ رفت تاریخ برگشت قیمت (تومان) تعداد افراد جمع قیمت
  (بدون تخفیف)
  ذخیره
  خرید
  تاریخ مورد نظر شما
  این تور را اختصاصی کنید

 • خاطره ها

  به به چه سمرقند و چه بخارایی..!!

  خانم هنجنی
  1393/01/08

  امسال با کلوت دل به سمرقند و بخارا سپردیم؛ به به چه سمرقند و چه بخارایی، حض کردیم. قبول دارید که تعریف از سمرقند و بخارا را باید به حافظ شیرازی سپرد..کار من یکی که نیست. میخواهم بگویم بروید و ببینید که اگر نروید و نبینید از دستتان رفته است.. گوشه ای از ایران با مردمی فارسی زبان با عشق و علاقه به ما ایرانیان ولی دور افتاده که با دیدن ما برق از چشمانش می درخشید و با لهجه شیرینشان به ما سلام می دادند. این احساس همبستگی فرهنگی برای هر دو طرف لذت بخش است. مجسم کنید که سفال فروش با شما از سهراب سپهری بگوید.. در پایان اگر بگویم نیمی از لذت این سفر مدیون حضور آقای آقایی راهنما ی سفر بود چراکه ایشان با اطلاعات بسیار وسیع و خلق خوش و انرژی فراوان در این سفر از هیچ چیز فروگذار نکردند.. در یک کلام این سفر تجربه ای بود با کیفیت بالا از هر لحاظ..  خاطرات ارسال خاطره خاطره هایی که از سفرهای کلوت دارید، برای ما بفرستید.
 • امتیازدهی به تور
  میزان رضایت مندی شما از راهنمای سفر با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از حمل و نقل ارائه شده با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از در صورت استفاده از محل اقامت ارائه شده با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از پذیرایی ارائه شده با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از زمان بندی برای بازدید دیدنیها و جاذبه های این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از توجه کادر اجرایی به اصول زیست محیطی در این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از کلوت در استفاده از جوامع محلی جهت ایجاد توسعه پایدار:

  امتیاز از نگاه همراهان


logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید