Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

تور ترکمنستان | عشق آباد تا ترکمن باشی

7روز 6 شب
کد تور: 605
امتیاز از نگاه همراهان
72%
 • مرور کلی


  • قیمت :

   کشور/شهر :
   نوع سفر/ فعالیت: تاریخ- فرهنگ،آئین ها و مراسم
   سبک : خانوادگی

   خدمات

   سطح خدمات : استاندارد
   حمل و نقل: هوایی (پرواز داخلی)، حمل و نقل توریستی (شهری و بین شهری)
   اقامت : هتل های 5* (6 شب)
   پذیرایی : 7 وعده صبحانه، 2 وعده شام گرم
   گروه اجرا : راهنمای فارسی زبان، راهنمای محلی
   بیمه: بیمه مسئولیت مدنی
   سایر: ترانسفر فرودگاهی، ورودیه ها، ویزا
   بهترین فصل:
   سفر بر روی نقشه گوگل:
   درجه سختی :


  • برنامه تور

   روز اول:  پرواز به سوی مشهد و ترانسفر زمینی به مرز باجیگران ، صرف نهار پیک نیکی و ترانسفر به عشق آباد ،استراحت در هتل ،بعدظهر گشت خرید و شب شام همراه با موسیقی زنده،اقامت در عشق آباد.

   روز دوم: صرف صبحانه ،شروع گشت شهری عشق آباد وبازدید از کاخ "Bagt Koshgi ، جاده ی سلامت ، مسجد Geok-depe ، کاخ روحیت، کاخ عروسی، بنای Arkadag، چرخ کشتی، بنای یادبود قانون، بنای یادبود و پارک استقلال، مسجد آرتوگرول گازی و سایر زیباییهای شهر عشق آباد دیدن خواهید کرد. سپس دیدار از قلعه نیس سپس شام در رستوران با یک موسیقی زنده.اقامت در عشق آباد.

   روز سوم: صرف صبحانه و بازدیداز غار Kov-Ata ودریاچه زیرزمینی Gokdepe-Kow-Ata ، بازدید از بزرگترین مسجد آسیای میانه، قلعه گکدپ و مزرعه اسب و قلعه Gokdepe .در مزرعه اسب شما می توانید. بیش از 30 اسب زیبا در مزرعه اسب ببینید. سپس برای دیدار از دریاچه زیرزمینی کوه آتا، که در 107 کیلومتری Ashgabat واقع شده است،حرکت می کنیم،نام ترکمن کوآت به معنای "پدر غار" است. آب دارای دمای ثابت 33-37 درجه سانتیگراد است. (شما می توانید در دریاچه شنا کنید، برای سلامتی بسیار مفید است).، شب اقامت در هتل .

   روز چهارم: صرف صبحانه، وقت آزاد، بعدظهر حرکت با قطار به سمت ترکمن باشی ، اقامت شب در قطار .

   روز پنجم : رسیدن به ترکمن باشی ،وقت آزاد و استفاده از ساحل، شنا در دریای خزر و تفریحات آبی (استخر شنا، پارک آبی و پارک های باغ با سرگرمی برای کودکان، سالن های ورزشی، رستوران ها و کافه ها، زمین تنیس، مسافرت با کشتی در دریای خزر، مجموعه ورزشی جدید)اقامت در هتل.

   روز ششم : وقت آزاد در ساحل .

   روز هفتم:صرف صبحانه، و بازگشت به ایران    تور ترکمنستان | عشق آباد تا ترکمن باشی شروع : تهران پایان : تهران
   نشانی محل حرکت : فرودگاه مهرآباد
   زمان حرکت : طبق برنامه پرواز
  • دیدنی ها

   برای مشاهده اطلاعات هر اثر بر روی عکس آن کلیک نمایید.
  • لوازم ضروری سفر

  • نکته های سفر


   • قبل از سفر بدانيم

    مسافر گرامی شما در این صفحه  بانکاتی مهمی برای حضور در سفر آشنا خواهید شد و مابه شما کمک می کنیم سئوالاتی که قبل سفر برایتان مهم است را در بخشهای مختلف مطرح و پاسخ بدهیم. ابتدا شما باید بدانید کجا؟ کی؟ چه فعالیتی؟ چه سطحی از خدمات؟ چه درجه سختی و چه قیمتی و چه نوع بیمه ای برای سفر منتخب خود پیش رو دارید. در زیر به اکثر سئوالات شما  در این صفحه و یا در صفحات دیگر سایت پاسخ داده شده است.
    برای اطلاع بیشتر اینجا کلیک کنید.


   • توجه

    1. در صورت افزایش یا تغییر نرخ تور اعم از افزایش نرخ بلیت، ویزا،‌ هتل یا سایر خدمات، مابه التفاوت آن بر عهده همراهان است. 
    2. بلیت هواپیما چارتر و غیر قابل استرداد است.  
    3. در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
    4. بیمه مفری برای افراد بالای 50 سال الزامی است. 
    5. پاسپورت افراد باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است. 
    6. هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر مانند ورزش های آبی به عهده شرکت کنندگان است. 
    7. عوارض هوایی خروج ازکشور برعهده شرکت کنندگان است.
    8. لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را هنگام ورود و خروج در حداقل وزن (20 کیلو ) تنظیم فرمایید. 
    9. درصورت انصراف تا 25 روز قبل از سفر 100%، تا 20  روز قبل60%  و تا 15 روز قبل 40% مبلغ تور قابل بازپرداخت خواهد بود؛ پس ازآن هیچ گونه وجهی مسترد  نخواهد شد.
    10. دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است؛ مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.


   • درجه سختی سفر

    درجه سختی این سفر سبک تعریف شده است.

    درجه سختی نوع سفرها به منظور آگاهی طبیعت گردان از چگونگی سفر ارائه میشود  تا سفری را انتخاب کنند که با توانایی جسمی ،آمادگی روحی ،علایق و تجربیات آنها سازگار باشد.
    سفرهای کلوت به سه گروه کلی فرهنگی – تاریخی (شهر و روستا)، طبیعت گردی و تورهای adventure تقسیم میشود که از این میان سفرهای طبیعت گردی با بیشترین فعالیت ورزشی همراه هستند این برنامه ها (طبیعت گردی) براساس عوامل مختلفی مانند میزان فعالیت ،مسافت ،سختی مسیر ،نوع زمین ،شیب مسیر ،ارتفاع ،شرایط آب و هوایی ( فصل اجرا ) و نوع اقامت شبانه درجه بندی میشوند.
    سبک : ▲▲ این درجه ازبرنامه ها آسان ترین راه پیمایی ها هستند که در آن ها  کمترین فعالیت ورزشی صورت می گیرد ؛ به گونه ای که تقریباً تمامی افراد معمولی که از سلامت جسمی قابل قبولی برخوردارند ، می توانند در آن شرکت کنند . راه پیمایی در این نوع برنامه ها در  مسافت های کوتاه ، در مسیر های معمولاً پاکوب شده و هموار  با شیب بسیار ملایم  و در دامنه ها و ارتفاعات کم (2500 متر به پایین ) و به  مدت زمان 1تا3 ساعت، صورت می گیرد. 
      

   • لوازم ضروری

    پاسپورت، فیش خروجی، دارو ولوازم بهداشتی شخصی
    کرم ضد آفتاب، آب معدنی و لیوان شخصی،کفش مناسب اسپورت
    کوله کوچک  یک روزه، کیف کمری، عینک آفتابی وکلاه لبه دار ضد آفتاب و فلاسک چای انفرادی.

   • قرارداد

    کاربر گرامی
    همه سفرها دارای قرارداد است و پس از خرید سفر انتظار می رود که تایید و امضا شود؛ و با توجه به سفرنامه و خدمات ارائه شده در آن هویت قانونی پیدا می کند. شما می توانید با کلیک روی "قرارداد" آن را مشاهده نمایید.

   • درباره ازبکستان

    جمهوری ازبکستان
    O‘zbekiston Respublikasi
    Ўзбекистон Республикаси  
    شعار ملی :                   حکومت پایدار سرود ملی = سرود ملی جمهوری ازبکستان
    پایتخت :                        تاشکند
    زبان رسمی :                زبان ازبکی
    نوع حکومت  :                جمهوری پارلمانی
    مساحت  :   ۴۴۷،۴۰۰     کیلومتر مربع (۵۶ام)
    جمعیت :                        سرشماری     ۲۷٬۳۷۲٬۰۰۰
    واحد پول  :                     سوم (UZS)
    دامنه اینترنتی  :             uz
    پیش‌شماره تلفنی  :      +۹۹۸

    ازبکستان (ازبکی: O‘zbekiston، به سیریلیک: Узбекистан) کشوری است در آسیای میانه، دارای مرز مشترک با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، و قزاقستان. پایتخت این کشور شهر تاشکند است. مساحت خاک ازبکستان ۴۴۷٬۴۰۰ کلیومتر مربع است (پنجاه و ششمین کشور از نظر وسعت). زبان رسمی ازبکستان زبان ازبکی اسدر سدهٔ دهم میلادی، منطقهٔ کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود.[۲] منطقهٔ کنونی ازبکستان بعدها به ترتیب جزئی از حکومتهای غزنوی، سلجوقی، خوارزمشاهی، مغول، تیموری و ازبک شد. در سدهٔ نوزدهم میلادی، غرب و شمال ازبکستان زیر سلطهٔ خانات خوارزم، و جنوب ازبکستان جزئی از خانات بخارا بوده‌است. خانات بخارا و خوارزم در سال ۱۸۶۶ زیر سلطهٔ روسیه درآمدند. شیبانی‌ها به مدت ۴۰۰ سال در ازبکستان حکومت کردند.

    پس از انقلاب اکتبر، در سال ۱۹۲۴، جمهوری سوسیالیستی ازبکستان به عنوان جزئی از اتحاد جماهیر شوروی) تشکیل شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، در سال ۱۹۹۱، ازبکستان به استقلال دست یافت. واژهٔ ازبکستان از دو بخش ازبک و ستان تشکیل شده‌است، که به معنای «سرزمین ازبک‌ها» است.

    اتسویوکی اکابه، پژوهشگر آسیای میانه می‌نویسد: «در دوران باستان مردم آبادی‌نشین آسیای میانه ایرانی بودند. از سده ششم میلادی به بعد چند موج از گروه‌های کوچی ترک‌تبار به‌آبادی‌های منطقه رخنه کردند و از جمله در وادی فرغانه سکنی گزیدند که در پی آن، برخی از ایرانیان ویژگی‌های ترکی کسب کردند. ترک تباران در روستاها و شهرها ماندگار شدند. علی‌رغم روند تاریخی ترکی‌سازی منطقه شمار زیادی از مردم در محل‌های مختلف ایرانی باقی‌ماندند و تا به سده بیستم میلادی رسیدند.
    ازبکستان کشوری خشک و خشکی‌بست است. ازبکستان به همراه لیختن اشتاین دو کشور افزون خشکی‌بست جهان هستند، یعنی توسط کشورهای دیگری که در خشکی محصور هستند احاطه شده‌اند.

   • شرایط کنسلی

    ماده 28- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر
    زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ
    از 29 تا 15 روز قبل از سفر10%
    از 14 تا 7 روز قبل از سفر20%
    از6 تا 4 روز قبل از حرکت40%
    از 3 تا 1 روز قبل از سفر60%
    از24 تا 12 ساعت قبل از سفر80% از 12ساعت و عدم حضور در سفر100%
    زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
    از 24 تا 21 روز قبل از سفر35%
    از 20 تا 11 روز قبل سفر40%
    از 10تا 4 روز قبل از حرکت60%
    از 3روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر100%
    توجه:
    * جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.
    * در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.

   • سفر مسئولانه

    ما به عنوان مجری تورهای طبیعت گردی در سطح ایران و جهان، مسئولیت و نقش خود را بسیار جدی تلقی کرده ایم. تاثیر  توریسم را بر روی جوامع محلی و محیط پیرامونمان را خوب می دانیم و سعی می کنیم تورهای خود را با چنین پیش زمینه تفکری برنامه ریزی و اجرا کنیم. به شیوه ای که برای مسافران خود تجربه ای واقعی از زندگی را ایجاد کنیم. (چون مجری تور نقش بسیار مهمی در مسیر هدایت و رهبری تجارب خود دارد تا هم سلامت مسافرانش و هم محافظت از محیط زیست را تضمین نماید).
    برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

   • تخفیفات ویژه نوروز 95

    طبیعت گرد گرامی افتخار می کنیم از بهمن 1378 با شما همسفریم.
    **امتیازات سفرهای شما با کلوت **


    1- خرید اینترنتی
    هر نفر خرید اینترنتی دارای مبلغ 4 هزار تومان تخفیف است.

    2- خریدهای گروهی
    تمامی گروه های 5، 10، 15 نفر به بالا می توانند از مبلغ هر نفر 15  الی 45 هزار  تومان تخفیفات خرید گروهی بهرمند شوند.

    3- خرید زود هنگام
    در صورتی که برای این تور تخفیف خرید زود هنگام  تعریف شده باشد شما می توانید از مبلغ  350 هزار تومان تخفیف بهرمند شوید .
    *موردهای 1 تا 3 به صورت خودکار در هنگام خرید تور انجام می شود.
     برای استفاده از تخفیف موارد زیر بایستی از امتیازات عضویت در کلوت استفاده کنید بنابراین بایستی حتما عضو کلوت باشید و قبلا از کلوت خرید اینترنتی داشته باشد.


    4- تعداد سفرهای شما با کلوت
    به پاس پایبندی، دوستی های دیرین برای هر روز سفر با کلوت مبلغ 2500 تومان در نظر گرفته شده است.


    5- عکس، فیلم و مقالات مرتبط با سفر
    عکس ها،فیلم ها و همچنین مقالات مرتبط با سفرها برای آیندگان باقی خواهد ماند. می توانید حداکثر  با 5 فریم عکس، یا  یک فیلم 3 دقیقه ای ادیت شده و یا یک مقاله تحقیقی به دفتر شرکت ارسال نمایید، پس از بررسی، و به پاس کار  هنرمندانه و ارزنده شما از  "تخفیف ویژه و شایان " برخوردار شوید .
    *موردهای 4 و 5 در صورت ورود به پنل کاربری اعضا در سایت به صورت خودکار محاسبه می شود.

    6- همکاری اجرایی در سفرهایی که خودتان شرکت می کنید.
    شما می توانید با استفاده از تخصص های فردی مانند فعالیت های ورزشی  و یا کارشناس مطالب فرهنگی مرتبط با سفر طی چهارچوب قرارداد از پیش تعیین شده از تخفیفات ویژه و قابل توجه برخوردار شوید.

    7- بهترین همراهان سفر
    تمامی سفرهای چندروزه داخلی که دارای 30 نفر شرکت کننده است، به قید قرعه توسط حاضرین در سفر، یک نفر خانم و یک نفر آقا جایزه بهترین همراهان سفر را به خود اختصاص می دهند. این انتخاب با مدیریت راهنمای سفر شکل گرفته و روش انتخاب را به شما نشان می دهد.

    8- متولدین روز 11 ماه 11
     کسانی که از 8 مورد بالا  6  مورد را  تجربه کرده  باشند ، بدونند که اگر متولد روز 11 ماه 11 هستند (سالگرد تولد خودشون وسال روز آغاز فعالیت  کلوت) یک کارت هدیه 1000000 تومانی مخصوص خرید لوازم سفر و طبیعت گردی برا شون تدارک دیده شده و می توانند ضمن استفاده از "تخفیف 15 درصدی" برای خرید از فروشگاه تخصصی ورزش های کوهستانی بنادک بهرمند شوند.

    روابط عمومی شرکت خدمات مسافرتی و  طبیعت گردی آفتاب کلوت

   • روش های خرید یا رزرو

    مشتری گرامی، در سایت کلوت از چندین روش خرید اینترنتی میتوانید استفاده کنید.
    1. میتوانید از تمامی امتیازات خرید اینترنتی و باشگاه مشتریان کلوت بهرمند شوید.
    2. میتوانید از رزرو و پرداخت سریع استفاده کنید و سپس اطلاعات کامل همراهان خود را از طریق ایمیل یا اس ام اس به واحد فروش کلوت برای ثبت در سیستم بیمه و جایگزینی همراهان در وسایل نقلیه و چیدمان اقامت در هتل ارسال نمایید.
    3. میتوانید مبلغ تور را از طریق سیستم کارت به کارت به بانک ملت به شماره کارت 6104337883126193 به نام حمیدرضا فامیل روحانی واریز کنید و سپس اطلاعات خود و همراهان خود را به واحد فروش اعلام نمایید.
    4. میتوانید حضورا به دفتر شرکت مراجعه و از طریق واحد فروش مستقیما ثبت نام خود را انجام دهید.


 • خدمات

  سطح خدمات کامل :

  حمل و نقل: هوایی (پرواز بین المللی و داخلی)، ریلی(بین شهری)، حمل و نقل توریستی (شهری و بین شهری)
  اقامت : هتل های 4* (7 شب)
  پذیرایی : 7 وعده صبحانه، 2 وعده شام گرم
  گروه اجرا : راهنمای فارسی زبان، راهنمای محلی
  بیمه: بیمه مسئولیت مدنی
  سایر: ترانسفر فرودگاهی، ورودیه ها، ویزا

  ویزا :

  ویزا
  مدارک لازم برای صدور ویزا:
   اصل گذرنامه با حداقل هفت ماه اعتبار
  کپی شناسنامه
   دو قطعه عکس رنگی 3*4 یا6*4
   نامه اشتغال به کار، زبان انگلیسی خطاب به وزارت امور خارجه ازبکستان

  بخشی از قوانین صدور ویزا

  مسئولیت کنترل اعتبار گذرنامه (حداقل ۶ ماه) و مسائل مربوط به ممنوع‌الخروج بودن به‌عهده مسافرین محترم است.
  در صورتی که به هنگام ابطال تور توسط مسافر ، ویزای مسافر اخذ شده باشد، شرکت مجاز به ابطال ویزای مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه قانونی مربوط به ویزا نیز به اضافه جرائم ابطال تور طبق ماده 11 از مسافر اخذ خواهد شد.
  چناچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد ، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد .
  مسافر موظف است به هنگام ثبت نام معادل50% مبلغ  کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا یک ماه  قبل از پرواز ، باقی ماندة مبلغ تور را تسویه نماید .
  تامین هزینه ارزی سفر به طریق قانونی بر عهدة مسافر است.
  ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامة معتبر دارد از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارت خانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر به خاطر صدور ویزا ، مسافر باید با هماهنگی شرکت  در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده که منجر به عدم دریافت روادید شود ، جرایم منعقده در ماده 11  قرارداد شامل و اخذ خواهد شد.
  در صورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و در وقت مقرر در سفارت خانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف  مصاحبه را انجام  دهد ولی به هر علت  سفارت از صدور روادید وی خود داری نماید ، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و شرکت موظف  به استرداد وجه دریافتی پس از کسر هزینه های انجام شده (مانند بلیت هواپیما چارتر ، کنسلی هتل و ویزا و ...) به مسافر خواهد بود .
   شرکت در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از مسافرین مسئولیت نداشته و در صورتی که مسافرین به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور ویزا برای هر یک از مسافرین ممانعت نماید ، سایر مسافرین می بایست از سفر استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف بایستی مطابق  ماده 11  این قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.
   در خصوص بستگان درجه یک ( پدر ،  مادر ، همسر و  فرزندان مجرد ) ، 50 %  هزینه  جرایم متعلقه در ماده 11 این قرارداد دریافت خواهد شد و در خصوص افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده اند ، طبق تبصره  6  از ماده 16 عمل خواهد شد .
  حمل و نقل :

  حمل و نقل
   پرواز رفت و برگشت بین المللی تهران - تاشکند و بالعکس
  پرواز داخلی بخارا - تاشکند
  قطار بین شهری
  و تمامی ترانسفر
  توجه:
  * در حال حاضر، قیمت بلیط رفت و برگشت تهران-تاشکند با هواپیمایی ایران‌ایر، 1300000 تومان است.
  * برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید از  همکاران کلوت درخواست نموده و یا شخصاً نسبت به تهیه بلیط اقدام فرمایید.
  * با نزدیک شدن به‌ تاریخ حرکت، امکان افزایش قیمت بلیط توسط شرکت هواپیمایی وجود دارد؛ پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل قطعی به سفر، هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایید.

  گروه اجرا :

  گروه اجرا
  یک گروه کارکشته و با تجربه که بارها سفر را در قالب گروه های بزرگ و کوچک با مدیریت و هماهنگی تعریف شده از سوی تیم برنامه ریزی شرکت کلوت اجرا میکند و به شما اطمینان خاطر می دهند که سفر خوشی را سپری می کنید. البته دراین میان همکاری مسئولانه شما در قبال محیط زیست و دیگر همسفران به آنها کمک شایانی میکند تا بتوانند سفری جذاب تر را به اجرا بگذارند.
  1.  راهنما: آقای آقائی 
  او کسی است که از ابتدای سفر با شما خواهد بود و بعنوان کسی که نقش اصلی را در سرپرستی کل گروه بعهده دارد تمام تلاش خود را جهت اجرای هرچه بهتر سفر بکار خواهد بست. او برای این کار علاوه بر گذراندن دوره های تخصصی، دارای تجربه سفرهای بسیار بوده و شما تمامی مطالبات در چهارچوب قرارداد سفر و خدماتی که در سفرنامه دارید را می توانید از طریق وی پیگیری نمایید.
  2. راهنمای محلی :
  او در ایجاد اعتماد بیشتر به شما در مسیرهای تعریف شده بسیار خوب عمل می کند و در حقیقت یک GPS زنده و سخنگو و در عین حال بسیار تواناست. با بومیان  وطبیعت  منطقه خود آشنا، و در ایجاد یک سفر ایمن نقش آفرینی می کند. در طول سفر از دانش محلی خود استفاده می کند و شما از نزدیک با زبان ،فرهنگ و زندگی اصیل منطقه او بیشتر آشنا می شوید.

  اقامت :

  اقامت
  • شما در این سفر در هتل های متعدد و 4 ستاره به شرح زیر اقامت خواهید داشت:
  • تاشکند   2 شب ( هتل رامادا  4*)
  • بخارا       2 شب ( هتل آسیا بخارا 4* )
  • سمرقند  2 شب (  هتل دیارا/ آسیا سمرقند 4*)
  • توجه:
  • در صورت اقامت در هتل،قیمت هر سفر براساس اتاق دو نفره تنظیم گردیده و مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک نفره می باشند.
   تخت سوم در هتل‌های رزرو شده از نوع سفری با کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق دو تخته گذاشته می‌شود.  ساعات تحویل اتاق های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه آن ساعت 11 می باشد
  • هتل‌های فوق برای این تور رزرو شده‌اند، اما در صورت هرگونه تغییر ناخواسته یا تکمیل ظرفیت در هتل‌ها، هتل دیگری با کلاس برابر یا بالاتر نسبت به هتل قبلی رزرو خواهد شد.


  بیمه :

  بیمه
  بیمه مسئولیت مدنی مدیران آژانس ها در تورهای یک و چند روزه داخلی و سفر های خارجی
  بیمه سفرهای خروجی
  رایس شوتز Reise-schutz تا سقف پنجاه هزار یورو  هزینه پزشکی
  تعریف: در این بیمه، کلیه‌ هزینه‌های‌ مربوط به کمک رسانی به شخص بیمه گذار (شامل هزینه های درمانی و بیمارستانی، جابجایی و بازگردانی، دندانپزشکی، حواله وجه نقد و معاضدت حقوقی) و هزینه های مربوط به بار بیمه گذار همچنین هزینه های مربوط به تاخیر در حرکت هواپیما، ‌بر اساس‌ شرایط بیمه نامه و با رعایت‌ فرانشیز توافق‌ شده‌ قابل‌ پرداخت‌ می‌باشند .
  بیمه محلی 
   ...  هزار دلار آمریکا هزینه پزشکی
   ازاینبیمه به محض ورود مسافر در کشور مقصد می توان  استفاده شود که در صورت وجود حادثه برای مسافر  با توجه به میزان خسارت تعریف شده در هنگام عقد قرداد در دفتر بیمه بیمه گذار  بهر مند می شود .  این بدان معناست که هزینه های پزشکی به دلار  توسط  مسافر ابتدا پرداخت می شود و سپس با مراجعه به بیمه گذار مبالغ پرداختی را در کشور ی که دچار حادثه  شده دریافت می نمایئد .
  "" استفاده از بیمه تکمیلی می تواند در این موارد؛ پوشش بیمه ای بیشتری را برای مسافر فراهم کند. ""


 • نکته های سفر
  • قبل از سفر بدانيم

   مسافر گرامی شما در این صفحه  بانکاتی مهمی برای حضور در سفر آشنا خواهید شد و مابه شما کمک می کنیم سئوالاتی که قبل سفر برایتان مهم است را در بخشهای مختلف مطرح و پاسخ بدهیم. ابتدا شما باید بدانید کجا؟ کی؟ چه فعالیتی؟ چه سطحی از خدمات؟ چه درجه سختی و چه قیمتی و چه نوع بیمه ای برای سفر منتخب خود پیش رو دارید. در زیر به اکثر سئوالات شما  در این صفحه و یا در صفحات دیگر سایت پاسخ داده شده است.
   برای اطلاع بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • توجه

   1. در صورت افزایش یا تغییر نرخ تور اعم از افزایش نرخ بلیت، ویزا،‌ هتل یا سایر خدمات، مابه التفاوت آن بر عهده همراهان است. 
   2. بلیت هواپیما چارتر و غیر قابل استرداد است.  
   3. در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
   4. بیمه مفری برای افراد بالای 50 سال الزامی است. 
   5. پاسپورت افراد باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است. 
   6. هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر مانند ورزش های آبی به عهده شرکت کنندگان است. 
   7. عوارض هوایی خروج ازکشور برعهده شرکت کنندگان است.
   8. لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را هنگام ورود و خروج در حداقل وزن (20 کیلو ) تنظیم فرمایید. 
   9. درصورت انصراف تا 25 روز قبل از سفر 100%، تا 20  روز قبل60%  و تا 15 روز قبل 40% مبلغ تور قابل بازپرداخت خواهد بود؛ پس ازآن هیچ گونه وجهی مسترد  نخواهد شد.
   10. دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است؛ مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.

  • درجه سختی سفر

   درجه سختی این سفر سبک تعریف شده است.

   درجه سختی نوع سفرها به منظور آگاهی طبیعت گردان از چگونگی سفر ارائه میشود  تا سفری را انتخاب کنند که با توانایی جسمی ،آمادگی روحی ،علایق و تجربیات آنها سازگار باشد.
   سفرهای کلوت به سه گروه کلی فرهنگی – تاریخی (شهر و روستا)، طبیعت گردی و تورهای adventure تقسیم میشود که از این میان سفرهای طبیعت گردی با بیشترین فعالیت ورزشی همراه هستند این برنامه ها (طبیعت گردی) براساس عوامل مختلفی مانند میزان فعالیت ،مسافت ،سختی مسیر ،نوع زمین ،شیب مسیر ،ارتفاع ،شرایط آب و هوایی ( فصل اجرا ) و نوع اقامت شبانه درجه بندی میشوند.
   سبک : ▲▲ این درجه ازبرنامه ها آسان ترین راه پیمایی ها هستند که در آن ها  کمترین فعالیت ورزشی صورت می گیرد ؛ به گونه ای که تقریباً تمامی افراد معمولی که از سلامت جسمی قابل قبولی برخوردارند ، می توانند در آن شرکت کنند . راه پیمایی در این نوع برنامه ها در  مسافت های کوتاه ، در مسیر های معمولاً پاکوب شده و هموار  با شیب بسیار ملایم  و در دامنه ها و ارتفاعات کم (2500 متر به پایین ) و به  مدت زمان 1تا3 ساعت، صورت می گیرد. 
     

  • لوازم ضروری

   پاسپورت، فیش خروجی، دارو ولوازم بهداشتی شخصی
   کرم ضد آفتاب، آب معدنی و لیوان شخصی،کفش مناسب اسپورت
   کوله کوچک  یک روزه، کیف کمری، عینک آفتابی وکلاه لبه دار ضد آفتاب و فلاسک چای انفرادی.

  • قرارداد

   کاربر گرامی
   همه سفرها دارای قرارداد است و پس از خرید سفر انتظار می رود که تایید و امضا شود؛ و با توجه به سفرنامه و خدمات ارائه شده در آن هویت قانونی پیدا می کند. شما می توانید با کلیک روی "قرارداد" آن را مشاهده نمایید.

  • درباره ازبکستان

   درباره ازبکستان
   جمهوری ازبکستان
   O‘zbekiston Respublikasi
   Ўзбекистон Республикаси  
   شعار ملی :                   حکومت پایدار سرود ملی = سرود ملی جمهوری ازبکستان
   پایتخت :                        تاشکند
   زبان رسمی :                زبان ازبکی
   نوع حکومت  :                جمهوری پارلمانی
   مساحت  :   ۴۴۷،۴۰۰     کیلومتر مربع (۵۶ام)
   جمعیت :                        سرشماری     ۲۷٬۳۷۲٬۰۰۰
   واحد پول  :                     سوم (UZS)
   دامنه اینترنتی  :             uz
   پیش‌شماره تلفنی  :      +۹۹۸

   ازبکستان (ازبکی: O‘zbekiston، به سیریلیک: Узбекистан) کشوری است در آسیای میانه، دارای مرز مشترک با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، و قزاقستان. پایتخت این کشور شهر تاشکند است. مساحت خاک ازبکستان ۴۴۷٬۴۰۰ کلیومتر مربع است (پنجاه و ششمین کشور از نظر وسعت). زبان رسمی ازبکستان زبان ازبکی اسدر سدهٔ دهم میلادی، منطقهٔ کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود.[۲] منطقهٔ کنونی ازبکستان بعدها به ترتیب جزئی از حکومتهای غزنوی، سلجوقی، خوارزمشاهی، مغول، تیموری و ازبک شد. در سدهٔ نوزدهم میلادی، غرب و شمال ازبکستان زیر سلطهٔ خانات خوارزم، و جنوب ازبکستان جزئی از خانات بخارا بوده‌است. خانات بخارا و خوارزم در سال ۱۸۶۶ زیر سلطهٔ روسیه درآمدند. شیبانی‌ها به مدت ۴۰۰ سال در ازبکستان حکومت کردند.

   پس از انقلاب اکتبر، در سال ۱۹۲۴، جمهوری سوسیالیستی ازبکستان به عنوان جزئی از اتحاد جماهیر شوروی) تشکیل شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، در سال ۱۹۹۱، ازبکستان به استقلال دست یافت. واژهٔ ازبکستان از دو بخش ازبک و ستان تشکیل شده‌است، که به معنای «سرزمین ازبک‌ها» است.

   اتسویوکی اکابه، پژوهشگر آسیای میانه می‌نویسد: «در دوران باستان مردم آبادی‌نشین آسیای میانه ایرانی بودند. از سده ششم میلادی به بعد چند موج از گروه‌های کوچی ترک‌تبار به‌آبادی‌های منطقه رخنه کردند و از جمله در وادی فرغانه سکنی گزیدند که در پی آن، برخی از ایرانیان ویژگی‌های ترکی کسب کردند. ترک تباران در روستاها و شهرها ماندگار شدند. علی‌رغم روند تاریخی ترکی‌سازی منطقه شمار زیادی از مردم در محل‌های مختلف ایرانی باقی‌ماندند و تا به سده بیستم میلادی رسیدند.
   ازبکستان کشوری خشک و خشکی‌بست است. ازبکستان به همراه لیختن اشتاین دو کشور افزون خشکی‌بست جهان هستند، یعنی توسط کشورهای دیگری که در خشکی محصور هستند احاطه شده‌اند.

  • شرایط کنسلی

   ماده 28- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر
   زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ
   از 29 تا 15 روز قبل از سفر10%
   از 14 تا 7 روز قبل از سفر20%
   از6 تا 4 روز قبل از حرکت40%
   از 3 تا 1 روز قبل از سفر60%
   از24 تا 12 ساعت قبل از سفر80% از 12ساعت و عدم حضور در سفر100%
   زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
   از 24 تا 21 روز قبل از سفر35%
   از 20 تا 11 روز قبل سفر40%
   از 10تا 4 روز قبل از حرکت60%
   از 3روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر100%
   توجه:
   * جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.
   * در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.

  • سفر مسئولانه

   ما به عنوان مجری تورهای طبیعت گردی در سطح ایران و جهان، مسئولیت و نقش خود را بسیار جدی تلقی کرده ایم. تاثیر  توریسم را بر روی جوامع محلی و محیط پیرامونمان را خوب می دانیم و سعی می کنیم تورهای خود را با چنین پیش زمینه تفکری برنامه ریزی و اجرا کنیم. به شیوه ای که برای مسافران خود تجربه ای واقعی از زندگی را ایجاد کنیم. (چون مجری تور نقش بسیار مهمی در مسیر هدایت و رهبری تجارب خود دارد تا هم سلامت مسافرانش و هم محافظت از محیط زیست را تضمین نماید).
   برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

  • تخفیفات ویژه نوروز 95

   طبیعت گرد گرامی افتخار می کنیم از بهمن 1378 با شما همسفریم.
   **امتیازات سفرهای شما با کلوت **


   1- خرید اینترنتی
   هر نفر خرید اینترنتی دارای مبلغ 4 هزار تومان تخفیف است.

   2- خریدهای گروهی
   تمامی گروه های 5، 10، 15 نفر به بالا می توانند از مبلغ هر نفر 15  الی 45 هزار  تومان تخفیفات خرید گروهی بهرمند شوند.

   3- خرید زود هنگام
   در صورتی که برای این تور تخفیف خرید زود هنگام  تعریف شده باشد شما می توانید از مبلغ  350 هزار تومان تخفیف بهرمند شوید .
   *موردهای 1 تا 3 به صورت خودکار در هنگام خرید تور انجام می شود.
    برای استفاده از تخفیف موارد زیر بایستی از امتیازات عضویت در کلوت استفاده کنید بنابراین بایستی حتما عضو کلوت باشید و قبلا از کلوت خرید اینترنتی داشته باشد.


   4- تعداد سفرهای شما با کلوت
   به پاس پایبندی، دوستی های دیرین برای هر روز سفر با کلوت مبلغ 2500 تومان در نظر گرفته شده است.


   5- عکس، فیلم و مقالات مرتبط با سفر
   عکس ها،فیلم ها و همچنین مقالات مرتبط با سفرها برای آیندگان باقی خواهد ماند. می توانید حداکثر  با 5 فریم عکس، یا  یک فیلم 3 دقیقه ای ادیت شده و یا یک مقاله تحقیقی به دفتر شرکت ارسال نمایید، پس از بررسی، و به پاس کار  هنرمندانه و ارزنده شما از  "تخفیف ویژه و شایان " برخوردار شوید .
   *موردهای 4 و 5 در صورت ورود به پنل کاربری اعضا در سایت به صورت خودکار محاسبه می شود.

   6- همکاری اجرایی در سفرهایی که خودتان شرکت می کنید.
   شما می توانید با استفاده از تخصص های فردی مانند فعالیت های ورزشی  و یا کارشناس مطالب فرهنگی مرتبط با سفر طی چهارچوب قرارداد از پیش تعیین شده از تخفیفات ویژه و قابل توجه برخوردار شوید.

   7- بهترین همراهان سفر
   تمامی سفرهای چندروزه داخلی که دارای 30 نفر شرکت کننده است، به قید قرعه توسط حاضرین در سفر، یک نفر خانم و یک نفر آقا جایزه بهترین همراهان سفر را به خود اختصاص می دهند. این انتخاب با مدیریت راهنمای سفر شکل گرفته و روش انتخاب را به شما نشان می دهد.

   8- متولدین روز 11 ماه 11
    کسانی که از 8 مورد بالا  6  مورد را  تجربه کرده  باشند ، بدونند که اگر متولد روز 11 ماه 11 هستند (سالگرد تولد خودشون وسال روز آغاز فعالیت  کلوت) یک کارت هدیه 1000000 تومانی مخصوص خرید لوازم سفر و طبیعت گردی برا شون تدارک دیده شده و می توانند ضمن استفاده از "تخفیف 15 درصدی" برای خرید از فروشگاه تخصصی ورزش های کوهستانی بنادک بهرمند شوند.

   روابط عمومی شرکت خدمات مسافرتی و  طبیعت گردی آفتاب کلوت

  • روش های خرید یا رزرو

   مشتری گرامی، در سایت کلوت از چندین روش خرید اینترنتی میتوانید استفاده کنید.
   1. میتوانید از تمامی امتیازات خرید اینترنتی و باشگاه مشتریان کلوت بهرمند شوید.
   2. میتوانید از رزرو و پرداخت سریع استفاده کنید و سپس اطلاعات کامل همراهان خود را از طریق ایمیل یا اس ام اس به واحد فروش کلوت برای ثبت در سیستم بیمه و جایگزینی همراهان در وسایل نقلیه و چیدمان اقامت در هتل ارسال نمایید.
   3. میتوانید مبلغ تور را از طریق سیستم کارت به کارت به بانک ملت به شماره کارت 6104337883126193 به نام حمیدرضا فامیل روحانی واریز کنید و سپس اطلاعات خود و همراهان خود را به واحد فروش اعلام نمایید.
   4. میتوانید حضورا به دفتر شرکت مراجعه و از طریق واحد فروش مستقیما ثبت نام خود را انجام دهید.


 • تاریخ اجرا /قیمت

  توجه:

  این تور دارای قیمت ریالی و دلاری می باشد

  ستون مهلت خرید برای خرید زود هنگام تعریف شده است می توانید با توجه به تاریخ خرید، قیمت تور را ارزان تر خرید کنید .

  لطفا برای خرید تور، با داخلی 117 تماس بگیرید.


  کد تاریخ رفت تاریخ برگشت قیمت (تومان) تعداد افراد جمع قیمت
  (بدون تخفیف)
  ذخیره
  خرید
  تاریخ مورد نظر شما
  این تور را اختصاصی کنید

 • خاطره ها

  به به چه سمرقند و چه بخارایی..!!

  خانم هنجنی
  1393/01/08

  امسال با کلوت دل به سمرقند و بخارا سپردیم؛ به به چه سمرقند و چه بخارایی، حض کردیم. قبول دارید که تعریف از سمرقند و بخارا را باید به حافظ شیرازی سپرد..کار من یکی که نیست. میخواهم بگویم بروید و ببینید که اگر نروید و نبینید از دستتان رفته است.. گوشه ای از ایران با مردمی فارسی زبان با عشق و علاقه به ما ایرانیان ولی دور افتاده که با دیدن ما برق از چشمانش می درخشید و با لهجه شیرینشان به ما سلام می دادند. این احساس همبستگی فرهنگی برای هر دو طرف لذت بخش است. مجسم کنید که سفال فروش با شما از سهراب سپهری بگوید.. در پایان اگر بگویم نیمی از لذت این سفر مدیون حضور آقای آقایی راهنما ی سفر بود چراکه ایشان با اطلاعات بسیار وسیع و خلق خوش و انرژی فراوان در این سفر از هیچ چیز فروگذار نکردند.. در یک کلام این سفر تجربه ای بود با کیفیت بالا از هر لحاظ..  خاطرات ارسال خاطره خاطره هایی که از سفرهای کلوت دارید، برای ما بفرستید.
 • امتیازدهی به تور
  میزان رضایت مندی شما از راهنمای سفر با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از حمل و نقل ارائه شده با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از در صورت استفاده از محل اقامت ارائه شده با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از پذیرایی ارائه شده با توجه به سطح خدمات این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از زمان بندی برای بازدید دیدنیها و جاذبه های این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از توجه کادر اجرایی به اصول زیست محیطی در این سفر:
  میزان رضایت مندی شما از کلوت در استفاده از جوامع محلی جهت ایجاد توسعه پایدار:

  امتیاز از نگاه همراهانطراحی سایت توسط کاسپید