روند کنسلی تورها در زمان شیوع کرونا؛ اسفند 98 ، فروردین و اردیبهشت 99

1399/02/24

2509 بازدید

همسفرعزیز! با درود و سپاس با توجه به ادامه داربودن  شیوع ویروس کرونا و عدم فعالیت این شرکت تا اطلاع ثانوی ، قطعا" همکاران ما همواره تمامی تلاش خود را به کار می برند  تا درخصوص درخواست های مربوط به لغو سفرهای دوران کرونا ،  به شما پاسخگو باشنددر این خصوص برای اطلاع بیشتر ، در مورد روند کنسلی ها و شرایط و مسائل مربوط به آن ، موارد ذیل خدمتتان شرح داده می شود:
  
۱.این شرکت ، از تاریخ اول اسفند تا کنون وتااطلاع ثانوی همچنان، همه روزه ، به جز ایام تعطیلات رسمی ،از ساعت  ۱۱ تا ۱۳  ، به صورت تلفنی ، پاسخگوی  شما عزیزان بوده وهست  .
 شماره های ارتباط مستقیم با مدیران اصلی در وب سایت شرکت ،در بخش ارتباط با ما ، معین شده است .


۲.  در حال حاضر تا اطلاع ثانوی دفاتر و شرکت های خدماتی مسافرتی و گردشگری  دارای مجوز بند " ب "  مشاغلی که  مجوز اجرای تور های گروهی و فردی را دارند جزء مشاغل پر خطر محسوب شده و فعلاٌ ،به لحاظ قانونی ،اجازه فعالیت ندارند  ؛ درحال حاضرفقط کسب وکارهای کم خطر ،   که لوزما نیازیزبه تجمیع  ندارند مجاز به فعالیت هستند. درمورد مشاغل پرخطر  و پر جمعیت ، قرار است شرایط فعالیت ، متعاقبا اعلام شود.


۳. این شرکت، هم اکنون مبالغ قابل توجهی از هتل ها ، ایرلاین ها ، کارگزاران و سایرارائه دهندگان خدمات گردشگری درداخل وخارج از کشور، طلبکار است که آن ها نیز دقیقا به دلیل بحران فعلی ، بدهی خود را تا کنون پرداخت نکرده اند که این امراز طرف شرکت قابل درک است . پرواضح است که بخش اعظمی از وجه پرداختی بابت هرتور، هزینه  مربوط به خدماتی مانند بلیت ، هتل و سایر خدمات است که میبایستی ابتدا توسط آنان مسترد شود تا شرکت بتواند هزینه ها را بازپرداخت کند .


 ۴.همان طورکه میدانید اپیدمی ویروس کرونا خیلی سریع تبدیل  به  یک بحران جهانی شده است و بی شک ، در کنار سایر مسایل ،تمامی  مسائل اقتصادی جوامع درسطح ملی وبین المللی را نیزتحت تاثیرقرارداده است .گردشگری ، اولین صنعتی بود که تحت تاثیر  این بحران ، دچارآسیب شد و قطعا آخرین شغلی نیزخواهد بود که پس از فروکش کردن بحران ،خود را باز سازی خواهد کرد .سیرحوادث  وشرایط به قدری سریع است که تصمیم ها وراهکارهای شرکت را برای حل مسایل جاری ، از روزی به روز دیگر دستخوش تغییرمی کند. بنابراین نیاز به بردباری یکایک عزیزان در این زمینه احساس می شود . بدیهی است به محض گشایش مجدد کسب وکارو ترمیم های مرتبط ، تدابیر لازم برای حل مسائل مالی ، تعریف واجرایی خواهد شد.


۵. کلیه مشاغل مرتبط با گردشگری ،چه در داخل و چه در خارج از کشور ، در سر تاسر دنیا با بحران های مالی، کمبود نقدینگی وبیکاری های گسترده شاغلین این رشته ،مواجه شده اند.یکی از راه حل های موثر در مقابله با این جریان که درهمه جای دنیا ، طی یک تعامل سازنده با مشتریان ، به کار گرفته شده است ، عدم کنسلی از سوی مسافرو درازای آن ،گشایش و ایجاد اعتبار برای مشتریان ، معادل با مبالغ پرداختی آنان ،جهت استفاده بعدی ازهمان خدمات ویا خدمات مشابه ( حتی هتل یا پرواز وقطار بدون تور) درآینده نزدیک است . همان گونه که این پیشنهاد از سوی همکاران ما در بخش تورهای داخلی وخارجی ،در مکالمه تلفنی به  همسفران ،ارایه شده است.از همین رو وزیر محترم گردشگری نیز در برنامه تلویزیونی و سایت ها و روزنامه ها ، از مردم علاقه مند به سفروگردشگری درخواست کردند ، با شرکت ها و دست اندر کاران گردشگری تعامل کرده  وسفر های خود را لغو ننمایند ؛ بلکه آن را موکول به شرایط پس از کرونا کنند، تا کشور با بحران اقتصادی در حوزه  گردشگری ، مواجه نشود   https://www.ilna.news   


 ۶. همان طور که بسیاری از مخاطبان وهمسفران ما می دانند ، این شرکت همانند بسیاری دیگر، به دلیل مواجهه ناگهانی ، غیر مترقبه و غیرقابل پیش بینی با اپیدمی کرونا ، از تاریخ  اول اسفند تا کنون و تا دستور بعدی مقامات مسئول بهداشتی ،تعطیل بوده و هیچ گونه درآمدی نداشته است واین درحالی است که  از ماه ها پیش، به دلیل برنامه ریزی های لازم برای رزروکامل هتل ها و حمل ونقل ها، اعم از تور های داخلی وخارجی ،آن هم برای ایام پر تقاضای نوروزی،ناگزیر بوده است پیشا پیش هزینه های لازم ونیزهزینه های دلاری سفرهای خارجی و غیره را پرداخت  کند . درحالی که بسیاری از طرف های قرارداد شرکت ، حتی ایرلاین های بزرگ خارجی ،هزینه هارا بازپرداخت نکرده وبه اختصاص اعتبار برای شرکت اکتفا کرده اند. با این حال این شرکت از همان ابتدای بحران ،شروع به باز پرداخت مبالغ زیادی از کنسلی تورهای داخلی و خارجی ، با توجه به الویت ثبت نام ها کرده است .


همسفران عزیز! بدیهی است بحران کرونا ، دامن همه انسان ها را در تمامی جهان ، اعم ازتوسعه یافته وجهان سومی، گرفته است ؛ هرکدام در سطحی ودر اندازه ای ؛ افزون بر خسارت های جبران نا پذیر جان های عزیزی که از دست رفته اند و خواهند رفت ،سایر تبعات این جریان برای دولت ها به نوعی، برای مردم به نوعی دیگرو برای کسب وکارها با صدمه های جبران ناپذیر مالی همراه بوده است. تبعات این بحران برای شما وهمه  مسافران نوروزی ، علاوه بر مشکلات پیش آمده در کاروزندگی شخصی، برهم خوردن برنامه سفرهای نوروزی واکنون هم تاخیر در دریافت هزینه های پرداختی است. قطعا هرکدام ، سهمی از خسارت ها برده ایم. برخی خسارت ها جبران ناپذیر و برخی جبران پذیر هستند. قطعا خسارت شما جبران پذیر است. 


اگر دوستان ما دراندیشه فقط یک بلیت ویا یک تورخودشان هستند ، صندوق مالی شرکت می بایستی  به صدها مورد ازاین دست ،فکر کند . کاملا طبیعی است برای مدیریت این حجم از دریافت ها و پرداخت ها، آن هم درایام نوروز ، نیاز به زمان ، درک متقابل ، همدلی و بردباری بیشتری است.آن هم درشرایط کنونی که از یک سو با توجه به تعطیلی  شرکت وعدم حضور همه همکاران داخلی و نیز تعطیلی سایرشرکت های همکار داخلی وخارجی و از سوی دیگر با توجه  به نیمه تعطیل بودن اداره ها و به طور مشخص بانک ها ،کارها عموما متوقف می شود ویا با کندی همراه است.
دوستان مطمئن باشید این شرکت با پشتوانه بیش از20 سال فعالیت صادقانه ، هرگز درصدد تضییع حقوق همراهان همیشگی خود نبوده ؛ بلکه تمام قد وبا قدرت به منظور انجام وظایف خود ایستاده است؛ اما برای تحقق این منظور،کمی به فرصت بیشتر احتیاج دارد. 


در حال حاضرشرکت افزون بر تعامل و چانه زنی با سایر همکاران مرتبط بدهکار در داخل و خارج از کشور ، در حال بررسی راه های تامین واستفاده از سایر منابع مالی خود ، به منظور تنظیم وحل وفصل مسایل مالی است ؛ اما طبعاً جهت به کار گیری تمامی راهکارها وبررسی کلیه حساب ها ، نیازمند وقت کافی است . تسویه حساب با همسفران و جلب رضایت و خشنودی آنان درحال حاضرالویت اصلی شرکت است.


اینک به عنوان یک راه حل، به دوستان پیشنهاد می شود در صورتی که امکان پذیر است ، مبالغ خود را جهت استفاده برای همین سفرها ، یا سفرهای دیگر  ویا سایر خدمات مانند پرواز ، هتل تک ، بلیت قطار و غیره ، نزد شرکت محفوظ نگه دارند.برای این گروه از همسفران ،برخورداری از امتیازاتی مانند انواع تخفیفات اعتباری ، جشنواره ای وغیره ، در نظر گرفته شده است . این روش همان گونه که پیشتر اشاره شد ، در بسیاری ازکشورهای دنیا به دلیل شیوع کرونا ، به کار گرفته  شده و موفق بوده است .درصورتی که این روش برای برخی دوستان امکان پذیر نیست ، لطفا در نظرداشته باشند با توجه با شرایط حاکم، زمان بیشتری لازم است.


 درهردو صورت ، همراهی دوستان ، باعث همدلی بیشتر شده وبا پاسخی در خوراز سوی شرکت ، همراه خواهد بود .

پیشاپیش از درک ، شکیبایی وتعامل شما صمیمانه قدردانی میشود


   و حرف آخر آن که سفر وحظ از طبیعت تنها مرهم زخم های جسم و جانمان در این روزهاست ؛ پس به امید روز هایی پر از سفر ؛ به همین زودی ها !