خسارات سنگین حوزه‌ی گردشگری در بحران کرونا

1398/12/29

1523 بازدید

خسارات سنگین حوزه‌ی گردشگری در بحران کرونا جبران خواهد شد؟

 

با شیوع کرونا از اواخر بهمن ماه، برنامه‌های سفرهای نوروزی به‌تدریج کنسل شدند. حجم بالای کنسلی، موجب تعطیلی و ورشکستگی بسیاری از شرکت‌ها و آژانس‌های فعال در حوزه‌ی گردشگری شد. تاحدی که تعداد بسیاری از نیروهای کارکشته‌ی شاغل در این صنعت تعدیل و خانه‌نشین شدند.

 

 

ریزش بعضاً صددرصدی توریست موجب خسارات سنگین شرکت‌های مسافربری، ایرلاین‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی و سیستم‌های حمل‌ونقل ریلی، زمینی و دریایی شد که با برنامه‌ریزی‌های چندماهه در انتظار فصل طلایی کسب‌وکار خود در نوروز بودند.

ولی تیموری- معاون گردشگری درخصوص جبران خساران سنگین وارده به بدنه‌ی گردشگری از اجرای طرحی به‌نام «کوپن سفر» سخن گفت. به‌گفته‌ی آقای تیموری باتوجه به خانه‌نشینی مردم کشورمان در فصل نوروز و کاهش چشمگیر سفرهای نوروزی پیشنهادی ازسوی وزیر بهداشت مبنی بر اجرای سفرها بعد از مبارزه با بحران کرونا مطرح شده و شخص وی پیگیر تصویب این موضوع در دولت شده است.

این طرح فرصتی برای زمان از دست‌رفته‌ی نوروز است تا با امکان تعطیلی کارمندان شرایط سفر با خدمات ویژه فراهم گردد. اجرای این طرح شاید کمکی به کسب‌وکارهای فعال در عرصه‌ی گردشگری باشد و بخشی از خسارات وارده به این حوزه را جبران کند.

اطلاعات کامل مربوط به این خبر را در ایسنا بخوانید.