پیش‌بینی افول گردشگری بین‌المللی در سال 2020

1398/12/29

1923 بازدید

پیش‌بینی افول گردشگری بین‌المللی در سال 2020

 

مدیرکل سازمان جهانی گردشگری در نامه‌ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران بر ضرورت همکاری و همبستگی بین‌المللی تأکید کرد.

به نقل از خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری «زوراب پولولیکاشویلی» مدیرکل سازمان جهانی گردشگری در نامه‌ای به مونسان اظهار داشت که طی جلسه‌ای با مدیرکل سازمان بهداشت جهانی به توافقانی در مورد واکنش نسبت به کووید 19 رسیده‌اند.

 

او در این نامه بر ضرورت همکاری و همبستگی بین‌المللی تأکید کرد و در ضمیمه‌ی نامه‌ی خود یک بررسی از چالش‌های پیش رو در موضوع گردشگری بین‌المللی ارائه داد.

در این نامه آمده است که: «بخش گردشگری متعهد است که مردم و به‌زیستی آن‌ها را در اولویت خود قرار دهد و به‌عنوان زیرمجموعه‌ی سازمان ملل متحد، مسئولیت پیشبرد سهم گردشگری در توسعه پایدار را داشته باشد.»

در بخشی از این نامه آمده است:

درحال حاضر با شیوع کووید 19 بخش گردشگری یکی از آسیب‌دیده‌ترین بخش‌ها است. باتوجه به شرایط کنونی، زمان زودی برای برآورد تاثیرات کامل کرونا بر گردشگری بین‌المللی است. برای ارزیابی شرایط امروز، سازمان جهانی گردشگری سناریوی سارس در سال 2003 را مبنای کار خود قرار داده و میزان تاثیرگذاری احتمالی کرونا را بر پویایی سفرهای جهانی این‌طور تخمین می‌زند:

«براساس برآورد سازمان جهانی گردشگری تا به امروز، گردشگری ورودی بین‌المللی در سال 2020 می‌تواند از 1 تا 3 درصد از پیش‌بینی رشد 3 تا 4 درصدی در اوایل ژانویه افول کند.

این می‌تواند به معنای زیان 30 تا 50 میلیارد دلاری هزینه‌ی بازدیدکنندگان بین‌المللی باشد. سازمان جهانی گردشگری تأکید می‌کند که هر برآوردی به سبب عدم قطعیت و متغیر بودن موضوع شیوع که ممکن است موجب تجدیدنظرهای بیشتر شود باید بااحتیاط انجام گیرد.»

برای اطلاع بیشتر کلیک کنید.