وزیر گردشگری دکتر مونسان از مردم خواست برای لغو رزروهای خود عجله نکنند!

1398/12/29

1893 بازدید

 کمک به صنعت گردشگری با تعویق رزرواسیون سفرهای نوروز 99

 

علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: «بعد از اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران ما جزو اولین دستگاه‌هایی بودیم که با وزارت بهداشت در این زمینه همکاری خود را آغاز کردیم و در اولین قدم تورهای ورودی به کشور و سفرهای داخلی را محدود کردیم چرا که سلامت مردم برای ما در اولویت قرار دارد.»

 

 

او در ادامه‌ی صحبت‌هایش این‌طور گفت که عده‌ی زیادی از مردم برای نوروز هتل، تور و یا بلیت پرواز و قطار رزرو کرده‌اند که با شرایط پیش‌آمده درخواست استرداد وجوه پرداختی‌شان را دارند. به‌گفته‌ی آقای وزیر مدیریت بازپرداخت این حجم از مبالغ دریافتی موجب فشار به فعالان صنعت گردشگری شده است.

آقای مونسان گفت برخی از این شرکت‌ها مبالغ بالایی را برای رزرو هتل و خدمات برای تورهای خارجی پرداخت کرده‌اند اما طرف‌های خارجی ما حاضر به استرداد این مبالغ نیستند و همین موضوع موجب افزایش فشارهای وارده بر بدنه‌ی گردشگری داخلی هم شده است.

مونسان در ادامه تصریح کرد: «از آنجایی که مردم عزیز ایران همواره با ما همکاری داشته‌اند و به صنعت گردشگری کشور نیز علاقه‌مند هستند، درخواست من از مردم این است برای لغو رزروهای خود عجله نکنند و این رزروها را با همان نرخ و بدون تغییر به زمان دیگری موکول کنند و بعد از کنترل و مهار بیماری کرونا از آن استفاده کنند.»

ادامه‌ی خبر را در ایلنا بخوانید.