اهداف کلوت

اهداف  و ارزش‌های آفتاب کلوت

  • استقبال از شگفتی ها، تنوع و نوآوری در سفرهای طبیعت گردی
  • اجرای سفرهای مسئولانه با توجه به اصول حفاظت از محیط زیست و احترام به فرهنگ و باورهای مردم بومی
  • فراهم کردن محیطی دوستانه وسرشار از احترام و نشاط و همدلی برای ارتباط افراد گروه با یکدیگر در طول سفر
  • فراهم کردن فرصت هایی برای تجربه های آموزنده ،شگفت انگیز و متفاوت
  • اجرای دقیق برنامه ی سفر، با بکار گیری کارکنانی خبره، مشتاق، مسئول، صمیمی و علاقمند به طبیعت در تمام مراحل کار از تدارکات پیش از سفر تا پایان آن
  • ارج گذاشتن به سلامت روح و جسم انسان ها
  • بکار گیری امکانات محلی در جهت تقویت اقتصاد جوامع بومی

طبیعت سرشار از شگفتی هایی است که ما با زندگی در شهرها و دوری ا زطبیعت از آنها غافل می مانیم. ما سعی می کنیم در این سفرها جلوه های دیگری از طبیعت را تجربه کنیم. ما طبیعت را دوست داریم و به سفر مسئولانه در طبیعت معتقدیم و همواره تاکید داشته ایم که بایستی سفرهای طبیعت گردی ما با کمترین آسیب و تخریب محیط طبیعی و احترام به جوامع بومی به سرانجام برسد، تا بتوانیم گردشگری مسئولانه و پایدار را در کشورمان گسترش دهیم.

وجه دیگر سفرهای طبیعت گردی، حضور سفرهای هم دل هستند و ما سعی می کنیم در این سفرها فضایی دوستانه و توام با احترام را فراهم کنیم تا همراهان طبیعت گرد بتوانند سفری متفاوت را تجربه کنند.

باید عاشق طبیعت بود تا بتوان از طبیعت گردی لذت برد و به همین ترتیب باید عاشق طبیعت بود تا بتوان در برنامه های طبیعت گردی کار کرد و برنامه ی سفر را به سرانجام رساند. کارکنان ما طبیعت را دوست دارند و به همین دلیل مسئولانه و با اشتیاق از نقطه شروع کار تا به سرانجام رسیدن یک برنامه سفر با انرژی تمام کار می کنند. ما پیش از اجرای هر نوع سفر طبیعت گردی، یک سفر تحقیقاتی برگزار می کنیم و آموزش های خاص و فنی آن نوع سفر را به راهنمایان دوره دیده ارائه می کنیم، استانداردهای خود را برای آن ها توضیح می دهیم و سعی می کنیم تجربه های موسسه را به آنها منتقل کنیم. ما همواره در حال بکارگیری روش های نوین در زمینه ارائه خدمات راهنمایان به مسافر هستیم. راهنمایان آموزش دیده و با تجربه تورهای ما در سفرهای طبیعت گردی، نحوه حفظ و مراقبت از طبیعت را برای گروه های طبیعت گرد توضیح می دهند.

ما خواهان سلامت جسم و روح انسان ها هستیم و با حفظ طبیعت برای انسان امروز و فرزندان خود سعی می کنیم سلامتی خود و نسل های آینده را تضمین می کنیم.

ما سفرهای متعددی را به مناطق دوردست برنامه ریزی کردیم و همواره تقویت اقتصاد بومی سرلوحه کار ما بوده است. معتقدیم بایستی در سفرهای طبیعت گردی مسافر و اهالی بومی به یک اندازه از سفر بهره برده و راضی باشند؛ به همین مناسبت از امکانات و نیروی انسانی بومی استفاده می کنیم؛ کارگزاران ما در محل تسهیلات لازم را در جهت رفاه همراهان سفر فراهم می کنند.

ما در محل از افراد بومی به عنوان راهنمای بومی استفاده می کنیم، گروه های محلی با معرفی و تجهیز اقامتگاه های مناسب، تدارک غذاهای محلی و سایر فعالیت ها با موسسه ما همکاری می کنند و ما با استفاده از وسایل حمل و نقل محلی، امکانات و افراد محلی را به کار می گیریم؛ حتی به افراد محلی که با ما همکاری می کنند آموزش می دهیم که با نگاهی مسئولانه نسبت به طبیعت و گروه سفر برخورد کنند. حاصل این شیوه سفر ارتباط و احترام متقابل ما و مردم بومی است و درعین حال موجب تداوم سفرهای ما به این مناطق می شود.