کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

فرزانه نبی زاده

من فرزانه نبی زاده مدیرعامل شرکت آفتاب کلوت هستم، در منطقه سرسبز و پر مهر شمال ایران به دنیا آمدم. مادرم بسیار اهل سفر بود و ما را همراه خود می برد، خاطره های بسیاری از سفرهای دوران کودکی ام دارم. مادرم زیبایی ها را به ما نشان می داد و لذت سفر را به ما آموخت. مدرک لیسانس رشته جامعه شناسی را از دانشگاه تهران گرفتم و فوق لیسانس رشته جمیعت شناسی را از دانشگاه آزاد.

در مهندسین مشاور معماری و شهر سازی و مشاورین آب و کشاورزی و نیز درمراکز مطالعاتی، در زمینه مطالعات پایه ای جمعیتی، اجتماعی، به عنوان مدیر پروژه کار کرده ام و در زمینه شناخت پدیده های اجتماعی، مردم شناسی و ویژه گی های فرهنگی، پیشینه ی تاریخی، کشاورزی، در طرح های توسعه ی کالبدی ملی، مجموعه های شهری، طرح جامع و توسعه روستایی و شهری فعالیت های پژوهشی داشته ام. در واقع مردم شناسی و فرهنگ عامه جزو علائق من هستند. مدیریت فنی جهانگردی را هم به پایان رساندم.

طراحی، موسیقی فولکلوریک و عکاسی از طبیعت را دوست دارم. ورزش های مورد علاقه ام کوه نوردی، پیاده روی و دوچرخه سواری است. کوه نوردی را از گروه های کوه نوردی دانشجویی شروع کردم وبا باشگاه های کوه نوردی حرفه ای ادامه دادم. عضو گروه کوه نوردی بانوان آرش بودم و تا قله های دماوند، سبلان، علم کوه، اشترانکوه، دنا و ... رفته ام. در برخی از این برنامه ها مسئولیت سرپرستی هم داشته ام.

دوره های آموزشی مقدماتی صخره نوردی، کلاس های یخ و برف را گذرانده ام. مدیریت فنی بند " ب " را با درجه ی خیلی خوب به پایان رساندم و حالا مدیریت فنی شرکت برعهده من است.

گاهی برحسب مورد تدریس هم کرده ام، در سال 1384درس "شناخت فرهنگ و اقوام ایرانی" را در یکی از موسسات آموزش "راهنمایان جهانگردی و طبیعت گردی" آموزش داده ام. مدیریت بخش تحقیق و نگارش شرکت را برعهده دارم. مقاله های کلوت، بروشورهای مربوط به جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و مردم شناسی، که به زبان های فارسی، انگلیسی آلمانی در آرشیو شرکت موجود است حاصل مطالعات میدانی و کتابخانه ای من است که همواره با عشق و علاقه انجام داده ام.

عضو کمیسیون کارشناسی اکوتوریسم ایران هم هستم. من به سفر های طبیعت گردی مسئولانه معتقدم و در کلاس های درس جهانگردی از استادم آموختم: «جهانگردی صنعت بدون دود است». و این جمله را به گوش جان سپردم. ما در موسسه طبیعت گردی و جهانگردی آفتاب کلوت همواره خواسته ایم چرخ دنده ای کوچک باشیم از ماشین عظیمی که جامعه را به سوی توسعه پایدار رهنمون می شود. ما می خواهیم در عرصه های بین المللی، ایران را با همه زیبایی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی اش به جهانیان بشناسانیم. ما می خواهیم یک طبیعت گرد از آن سوی جهان با اشتیاق به ایران بیاید، یافته ها و دستاوردهای خود را تا دورترین نقطه ها بپراکند و اشتغال، رونق و در یک کلام توسعه را به ارمغان آورد. برگزاری این سفرها شاید گام هایی باشد که ما را آرام آرام به سوی این اهداف، نزدیک کند. ای کاش که بتوانیم.

logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید