کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

چرا نام کلوت را انتخاب کردیم

آفتاب کلوت را به عنوان اسم شرکت انتخاب نمودیم که نشان از عشق و علاقه ما به پدیده های طبیعی زیبا و کم نظیر این مرز و بوم دارد. کلوت (یاردانگ) به عارضه های طبیعی و جغرافیایی در بیابان می گویند که در طول هزاران سال در رسوبات نرم دریاچه ای شکل گرفته اند. کلوت های ایران در غرب بیابان لوت قرار دارند. جریان آب و باد و حرکت شن ها، اشکال خیال انگیزی را پدید آورده اند که بناهای شهری افسانه ای را تداعی می کنند.

شهر خیال انگیز لوت، بزرگترین شهر کلوخی جهان، حاصل مجموعه ی پیوسته ای از کلوت هاست که چون دیوارهای کوتاه و بلند، با دالان هایی در بین (لات) پشته در پشته، چیده شده اند. به واقع باید گفت به لحاظ زیبایی شناسی کلوت های ایران ترکیبی بدیع از فرم و فضا هستند.

تا دهه گذشته فقط گروه های پژوهشی به کلوت های ایران می رفتند. ما سعی کردیم کلوت های ایران را به جهانگردان ایرانی و خارجی معرفی کنیم. حالا ما شاهد رونق کویرگردی درمیان مردم هستیم. ما خود سالانه بیش از صدها نفر را به بازدید از کلوت ها می بریم. حتی ژئوتوریسم را در کلوت ها رونق دادیم تا جایی که امروزه از یک سو سفرهای پژوهشی و از سوی دیگر سفرهای ماجراجویانه به چاله مرکزی لوت (پست ترین نقطه جغرافیایی جهان) ابعاد گسترده ای یافته است.
logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید