کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

درباره کلوت

ما سفر و طبیعت گردی را از سال 1378 با "دشت و کلوت" آغاز نموده و نام " آفتاب کلوت" را برای خود برگزیدیم، این شرکت با شماره 25806 - 126 ثبت گردید. ما تا به امروز انواع فعالیت های طبیعت گردی را تجربه نموده ایم و به عنوان اولین موسسه دارای مجوز در کشور، بسیاری از مناطق دوردست، تاریخی و طبیعت زیبای ایران را به ایرانیان و جهانگردان خارجی نشان داده ایم. فعالیتمان را با عشق و علاقه به نوجویی، ارتباط و آشنایی با فرهنگ و طبیعت انجام می دهیم و پشتوانه ی کار ما تجربه، آموزش و تحقیقات مداوم در زمینه تورهای مسافرتی گردشگری، طبیعت گردی و جهانگردی است.

از همان آغاز فعالیت، آفتاب کلوت سفرهای تحقیقاتی و بررسی مسیر را پیش از اجرای برنامه تور سر لوحه کار خود قرار داد. گروه تحقیق با سفر به مقصد تور، بررسی ها و اقدامات لازم را صورت می دهد تا ما با اشراف کامل به شرایط محل، برنامه سفرهای گروهی را به سرانجام برسانیم. اولین برنامه تور را در زمستان سال 1378 اجرا کردیم. یک گروه شصت نفره را به بازدید از پارک ملی کویر و قصر بهرام بردیم. این سفر ترکیبی از یک تور طبیعت گردی و تاریخی بود. پیش از سفر، خودمان به منطقه رفتیم، مسیر حرکت و امکانات را دیدیم و با استفاده از مدارک تاریخی و مشاهدات عینی بروشوری تهیه نموده و جاذبه های آن را شرح دادیم. هنوز هم سنت نوشتن بروشور برای برنامه های سفرهای طبیعت گردی، تاریخی و فرهنگی در شرکت برقرار است.

ما در این سالها پیشرو اجرای تورهای مسافرتی گردشگری، طبیعت گردی و جهانگردی بوده ایم و با شرکت های بین المللی معتبر و معتقد به اصول سفرهای مسئولانه ارتباط کاری داریم. تورهای طبیعت گردی ما از یک سو با آموزش عملی راهنمایان طبیعت گرد و تربیت کادر مجرب و خبره در حین کار و از سوی دیگر با آموزش افراد بومی در زمینه میزبانی، حفاظت از میراث تاریخی و آثار طبیعی همراه است. ما با آموزش شیوه طبیعت گردی، آدم ها را با طبیعت آشتی می دهیم، زیرا معتقدیم طبیعت آدم ها را تغییر می دهد و توانایی های آن ها را شکوفا می کند.

طبیعت گردی تجربه سبک دیگری از زندگی است. ما در برنامه های خود فارغ از هیاهو و غوغای زندگی شهری در کوه، دشت و دره، پیاده و یا بسته به نوع فعالیت تور، با اسب و شتر، دوچرخه و یا وسایل نقلیه محلی حرکت می کنیم، با افراد بومی آشنا می شویم، در برخورد با شرایط متفاوت و گاه غیرقابل پیش بینی طبیعت، تاب و تحمل خود را محک می زنیم، تغییر می کنیم و حاصل این سفرهای دسته جمعی دوستی های تازه و پایدار است.

ما طیف وسیعی از شاخه های گردشگری، طبیعت گردی و جهانگردی را تجربه می کنیم. برنامه های متنوع سفرهای دامنه گردی در اطراف روستاها، طبیعت گردی و سفرهای ماجراجویانه را در قالب گروه های بیابان گردی، کوه پیمایی، غارنوردی، جنگل نوردی، روستا گردی، دیدار از ایلات و عشایر، تماشای پرندگان، رصد ستارگان، قایق سواری در آب های خروشان و سایر فعالیت های طبیعت گردی را برگزار کرده ایم. مسیرهای تازه و شکل های جدیدی مثل توریسم سلامت را هم به برنامه سفرهای خود اضافه می کنیم.

ما جهانگردان خارجی را به صورت گروه های خصوصی و یا همراه با گروه های طبیعت گرد داخلی به سفرهای ایران گردی می بریم که حاصل این همراهی آشنایی بهتر آن ها با فرهنگ ایرانی است. در عین حال با کمک کارگزاران خود، تورهای ترکیبی بازدید از ایران و کشورهای همسایه را برای گروه های جهانگرد خارجی برگزار می کنیم.

در همه این سالها، سرلوحه کار ما:

سرعت، ایمنی بیشتر، اطلاعات گسترده تر، صرف زمان و هزینه کمتر برای مسافر می باشد.

logo-samandehi
طراحی سایت توسط کاسپید