تور ماجراجویانه اتیوپی

تور ماجراجویانه اتیوپی


تور ماجراجویانه اتیوپی | 10روز از آذر |


مشخصات سفر

نوع سفر/فعالیت
سبک
سطح خدمات
ویزا
ویزای اتیوپی
حمل و نقل اصلی
حمل و نقل محلی
گروه اجرا
بیمه
مدت
10روز
محل حرکت
تهران - فرودگاه بین المللی امام خمینی سالن پرواز های خروجی
بهترین فصل
سختی سفر

سایر تاریخ های اجرای این تور

جاذبه های این سفر

برنامه سفر

پرواز به سمت کشور اتیوپی
روز اول
صرف صبحانه در هتل، حرکت به سمت دریاچه لانگانو (Langano) و بازدید از مناطر طبیعی در مسیر. ورود به اقامتگاه. بعد از ظهر گشت تماشای حیات وحش در جستجوی اسب آبی و پرندگان.
نکته : اقامت در لوژ در نزدیکی دریاچه لانگانو : Lake Langano

دریاچه لانگانو، در جنوب آدیس آبابا و در دره ریفت اتیوپی (Ethiopia Rift Valley) قرار دارد. رنگ دریاچه قهوه ای است، و درنگاه اول ممکن است آلوده به نظر برسد. ولی دلیل تیرگی رنگ آب دریاچه، وجود میزان زیاد مواد معدنی مانند سولفور است. حیات وحش دریاچه شامل اسب آبی، انواع میمون، وارتاگ (گراز) و انواع پرندگان است.
روز دوم
صرف صبحانه در هتل، انتقال به به آربامینچ. ورود به آربامینچ. بعد از ظهر حرکت به دورزه (Dorze) و بازدید از این روستای شگفت انگیز.عصر بازگشت به آربامینچ و اقامت در لوژ.
نکته : نام لوژ 4* : Dorze Tribe

روستای دورزه در ارتفاع 2500 متر بالای سطح دریا قرار دارد. مردم قبیله دورزه سبک زندگی خاصی دارند که در یونسکو نیز ثبت شده است. مردم قبیله بسیار سخت کوش هستند و در بافتن به سبک سنتی مهارت دارند. طی بازدید از روستا، از خانه های شگفت انگیز آنها که شبیه به فیل ساخته شده اند، دیدن می کنیم و غذای سنتی کوچو را می چشیم. ظاهر روستا و مناظر اطراف آن بسیار زیباست.
روز سوم
صرف صبحانه در هتل، قایق سواری در دریاچه چامو (Chamo)، بزرگترین دریاچه اتیوپی و در صورت امکان تماشای کروکدیل نیل. حرکت به سمت جینکا برای بازدید از قبیله) (Ari، در راه بازدید از بازارهای رنگارنگ قبایل و کودکان سوار بر چوب قبیله (Bana).انتقال به جینکا (Jinka)، استقرار در اقامتگاه و استراحت.
نکته : نام محل اقامت : Ari Tribe

محل سکونت این قبیله، شمال پارک ملی ماگو است. آنها بزرگ‌ترین قبیله در دره اومو هستند و جمعیت آنها حدود 120 هزار نفر تخمین زده شده است.
روز چهارم
صبح زود پس از صرف صبحانه، گذر از پارک ملی ماگو (Mago National Park) و تماشای مناظر طبیعی زیبا. بازدید از روستای مورسی و آشنایی با آداب و رسوم شگفت انگیز مردم قبیله، که به لب بشقابی ها معروف هستند.دیدن مراسم جنگ دونگا (Donga Fight)- درصورت امکان
عصر انتقال به تورمی برای استراحت، اقامت در لوژ.
نکته : نام محل اقامت : Mursi Tribe

مردان قبیله مورسی، قبل از جنگ دونگا، از خون گاو می نوشند، چون اعتقاد دارند باعث قوی تر شدن و بالابردن قدرت جنگندگی در آنها می شود.
روز پنجم
پس از صرف صبحانه، حرکت به مقصد اموراته در شرق رودخانه اومو. عبور از رودخانه با قایق های سنتی قبیله داسانچ (Dassanech) و پیاده روی تا روستای داسانچ.ادامه سفر به مقصد روستای همر (Hamer)، بازدید از روستا و خانه های روستایی. آشنایی با آداب و رسوم و زندگی جالب مردم قبیله همر.(در صورت امکان) بازدید از بازارهای محلی قبایل و یا مراسم پرش از روی گاو.
نکته : نام محل اقامت :Dassanech Tribe

مهم:

- بازارهای محلی قبایل، دو بار در هفته بر پا می شوند و بازدید از آن ها بستگی به روز سفر دارد.

- در طول سفر هر یک از بازارهای محلی و مراسم مربوط به قبیله ها که در مسیر و روز سفر باشد بازدید می کنیم.
روز ششم
صبح زود، پس از صرف صبحانه، بازدید از روستای اعجاب انگیز کنسو که روستای ثبت شده یونسکو است و یکی از بهترین قهوه های اتیوپی را دارد.عصر برای استراحت به آربا مینچ برمی گردیم. استقرار در اقامتگاه و استراحت.
نکته : نام محل اقامت : Kara Tribe

محل زندگی این قبیله در ساحل شرقی رودخانه اومو است. آنها کوچک ترین قبیله در دره اومو هستند و جمعیت آنها از 1000 تا 3000 نفر تخمین زده شده است.
روز هفتم
صرف صبحانه در لوژ . حرکت به سمت آدیس آبابا، در را بازدید از بوتاجیرا.سپس ادامه مسیر برای بازدید از سایت ثبت شده در یونسکو تیا استلا (TIYA STLEA).انتقال به آدیس آبابا و اقامت در هتل.
نکته : نام محل اقامت : Hamer Tribe

در قبیله همر، گاو بسیار ارشمند است، چون نه تنها ثروت خانواده محسوب شده و منبع تامین غذا می باشد، بلکه نقش مهمی در آیین های قبیله دارد، مثل مهریه برای ازدواج. یکی از مراسم های مهم این قبیله، پریدن پسرها از روی گاوها است. هر کس بتواند از روی گاوها بپرد، قدرت خود را اثبات کرده و مرد محسوب می شود.
روز هشتم
صرف صبحانه در هتل.بازدید از جاذبه های شهر آدیس آبابا شامل بازار بزرگ مرکاتو، کلیسای سن جورج و ... اقامت در آدیس آبابا.
روز نهم
بازگشت به کشور.
روز دهم

لوازم ضروری سفر

لوازم پیشنهادی سفر

نکات این سفر

توجهات مهم:

۱-بلیط پرواز در بیشتر سفرها به صورت سیستمی خریداری می شود و لذا هزینه ی قطعی بلیط در روز خرید بلیط مشخص و نهایی می شود. 
۲-در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت  صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
۳-پاسپورت افراد باید حداقل۷ ماه اعتبار از زمان سفر داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است.

۴-هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر مانند ورزش های آبی به عهده شرکت کنندگان است.
۵-لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را هنگام ورود و خروج در حداقل وزن (۲۰ کیلو گرم) تنظیم فرمایید.

۶-دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است.

۷-مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.
۸-مسئولیت حفظ لوازم شخصی هر فرد در طول سفر بر عهده خود شخص می باشد..در صورتی که گردشگری دیرتر به محل حرکت گروه بیاید، مسوولین تور،مسوولیتی در قبال مخارج ملحق شدن فرد فوق به گروه نخواهد داشت.

۹- چنانچه شخصی به علل مختلف مانند، دید و بازدید اقوام و دوستان در شهرها و کشورهای بین مسیر، و بازدیدهای شخصی خارج از برنامه، از گروه جدا شود مسوولیت آن را خود شخص بایستی بپذیرد.

 

بار مسافر:

میزان بار همراه هر نفر، نباید بیشتر از ۲۰ کیلو باشد به جز وسایل دم دستی که داخل اتوبوس زیر صندلی و یا بالای سر قرار می گیرد. وسایل دم دستی شامل: ظروف شخصی( قاشق، چنگال، بشقاب و لیوان)، تنقلات، مهر نماز، دوربین، وسایل ضد آفتاب و فلاکس چای و لباس گرم و لباس ضد باران می باشد.

 

قوانین ویزا:

 1. چناچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد ، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد.
   
 2. تامین هزینه ارزی سفر به طریق قانونی بر عهده مسافر است. 

 

 1. ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامة معتبر دارد از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارت خانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر به خاطر صدور ویزا ، مسافر باید با هماهنگی شرکت  در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده که منجر به عدم دریافت روادید شود ، جرایم منعقده در ماده ۱۱  قرارداد شامل و اخذ خواهد شد.

 

 1. درصورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و در وقت مقرر در سفارت خانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف  مصاحبه را انجام  دهد ولی به هر علت  سفارت از صدور روادید وی خود داری نماید ، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و شرکت موظف  به استرداد وجه دریافتی پس از کسر هزینه های انجام شده (مانند بلیت هواپیما چارتر ، کنسلی هتل و ویزا و ...) به مسافر خواهد بود .
   
 2. شرکت در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از مسافرین مسئولیت نداشته و در صورتی که مسافرین به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور ویزا برای هر یک از مسافرین ممانعت نماید ، سایر مسافرین می بایست از سفر استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف بایستی مطابق ماده ۱۱  این قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.

 

 1. در خصوص بستگان درجه یک ( پدر ،  مادر ، همسر و  فرزندان مجرد ) ، ۵۰ %  هزینه  جرایم متعلقه در ماده ۱۱ این قرارداد دریافت خواهد شد و در خصوص افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده اند ، طبق تبصره  ۶  از ماده ۱۶ عمل خواهد شد .  
   

شرایط کنسلی:

ماده ۲۸- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر

زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ:
از ۲۹ تا ۱۵ روز قبل از سفر۱۰%

از ۱۴ تا ۷ روز قبل از سفر۲۰%
از۶ تا ۴ روز قبل از حرکت۴۰%

از ۳ تا ۱ روز قبل از سفر۶۰%

از۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از سفر۸۰% از ۱۲ساعت و عدم حضور در سفر۱۰۰%

زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
از ۲۴ تا ۲۱ روز قبل از سفر۳۵%
از ۲۰ تا ۱۱ روز قبل سفر۴۰%
از ۱۰تا ۴ روز قبل از حرکت۶۰%
از ۳روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر۱۰۰%

توجه:

* جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.

* در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.


* تنها تا قبل از تحویل مدارک به سفارت امکان کنسلی تور توسط گردشگر وجود دارد، و بعد از آن، هیچ مبلغی به مسافر عودت نمی شود مگر آنکه ویزا توسط سفارت صادر نگردد که در آن صورت مبالغ صرف شده برای دریافت ویزا اعم از ورودی سفارت،پروازو هتل و....از مبلغ مسافر کسر و مابقی به وی مسترد می شود، ضمن آنکه ویزا مدرکی است که به اعتبار شخص داده می شود و نمی توان دادن آن را برای هر شخصی تضمین کرد.

 

آیا امکان پرداخت آفلاین وجود دارد؟


نوع سفر نام بانک شماره کارت به نام
سفرهای داخلی بانک ملت 6104337794008944 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
سفرهای داخلی بانک گردشگر 5054161002342925 حمید رضا فامیل روحانی
سفرهای خارجی بانک تجارت 5859831055112709 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
خرید-رزرو آنلاین