ترکیه شرقی

ترکیه شرقی


سافاری ترابزون - اوزون گل - گرجستان- هتل/خانه محلی- خودروی سافاری شخصی | 10 روزه از دی |

سافاری ترکیه- گرجستان سفری مهیج، پر جاذبه

در کنار یکی از دریاچه‌های اروپا به نام دریای سیاه را تجربه می‌کنیم. با تاریخ و طبیعت شهرهایی چون ترابزون، ریزه، هوپا، باتومی و طبیعت کوهستانی گرجستان همراه با تجربه آب‌گرم‌های بکر منطقه، سفری خاره‌انگیز را رقم می‌زند. دیدار با مردم هر دو کشور و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخ و غذا و در مجموع سبک زندگیشان، در گوشه‌ای از قلب هر گردشگری خاطره خوش بجای می‌گذارد.


مشخصات سفر

نوع سفر/فعالیت
تفریح و سرگرمی - - -
سبک
سطح خدمات
ویزا
پاسپورت با 7 ماه اعتبار
حمل و نقل اصلی
اقامت
- - - -
پذیرایی
10 وعده با کلوت - 22 وعده با گردشگر
گروه اجرا
-
بیمه
سایر موارد
مهم : مراحل دریافت پلاک بین المللی و مجوز کاپوتاژ و گواهینامه بین اللملی در شهر تهران یا شهر محل سکونت و با حضور مالک خودرو و خودرو توسط گمرک در کمتر از نصف روز صورت می پذیرد.
مدت
10 روزه
محل حرکت
تهران - میدان آرژانتین - ضلع غربی - مقابل بانک پارسیان
بهترین فصل
-
سختی سفر

سایر تاریخ های اجرای این تور

جاذبه های این سفر

برنامه سفر

صبح زود تهران را به مقصد ماکو ترک می‌کنیم.
نکته : تهران تا ماکو 871 KM
روز اول
پس از صرف صبحانه به سوی دریاچه و روستای آرام اوزون گل (Ozungel) شهری کوچک و آرمیده در دامنه های پوشیده از مراتع سرسبز حرکت می کنیم. در کنار دریاچه ای به همین نام، راه پیمایی راه پیمایی کرده و سپس به سوی ریزه حرکت می کنیم.در ادامه از قلعه ریزه، شهر زیبای ریزه و فراز تپه ای بلند و مشرف به دریای سیاه بازدید کرده و در صورتی که زمانبندی و آب و هوا اجازه دهد، امکان قایق سواری (به صورت انتخابی) در ریزه وجود خواهد داشت. سپس به شهر هوپا ادامه مسیر می دهیم پس از صرف شام به محل اقامت خواهیم رسید.
نکته : ترابزون تا اوزون کول 120 کیلومتر
اوزون کول تا ریزه 70 کیلومتر
ریزه 120 تا هوپا 91 کیلومتر
روز چهارم
پس از صرف صبحانه هوپا را به مقصد باتومی ترک می‌کنیم پس از گذراندن تشریفات گمرکی و مرزبانی با ورود به کشور گرجستان، مسیر را به سمت شهر ساحلی زیبا و پر از جاذبه تاریخی باتومی ادامه می دهیم و برای اقامت به هتل می‌رویم
نکته : هوپا تا باتومی 37.3کیلومتر
روز پنجم
پس از صرف صبحانه زمان کافی برای پیاده روی و گشت آزاد و استراحت در کنار سواحل شهر تاریخی دو هزار ساله باتومی و همچنین خرید خواهیم داشت و برای اقامت به هتل بازمی‌گردیم.
روز ششم
پس از صرف صبحانه عازم روستاهای افسانه‌ای سرسبز در دل کوهستان‌های گرجستان خواهیم شد. می‌توان گفت این روستاها بیشترین میزان سکنه دائمی را در میان روستاهای اروپایی را دارند.
نکته : باتومی تا محل اقامت 350 کیلومتر
توجه: با توجه به شرایط آب و هوایی و با توجه کوهستانی بودن مسیر در صورت صلاح دید و بررسی سرپرست برنامه امکان تغییر روز برنامه سفر و جابه جایی گشت ها وجود دارد.
روز هفتم
پس از صرف صبحانه عازم دیگر منطقه روستایی می‌شویم. امروز فرصت آن را داریم تا آب گرم‌های کشور گرجستان آشنا شویم و تنی به آب زده تا خستگی از تن بیرون کنیم سپس جهت استراحت و شب مانی در روستاهای منطقه ادامه مسیر می‌دهیم.
نکته : امروز 230 کیلومتر مسافت را در سافاری خواهیم داشت.
توجه: با توجه به شرایط آب و هوایی و با توجه کوهستانی بودن مسیر در صورت صلاح دید و بررسی سرپرست برنامه امکان تغییر روز برنامه سفر و جابه جایی گشت ها وجود دارد.
روز هشتم
پس از صرف صبحانه حرکت به سوی باتومی، امروز فرصت داریم بار دیگر جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی جا مانده را بازدید کنیم. جهت استراحت و اقامت به هتل می‌رویم
نکته : اقامتگاه تا باتومی 155 کیلومتر
روز نهم
برنامه امروز حرکت به سوی ماکو و بازگشت به ایران است. پس از رسیدن به مرز گرجستان - ترکیه و. گذراندن تشریفات گمرکی و مرزبانی با ورود به کشور ترکیه، مسیر را از محور آرتوین- کارس- دوغوبایزید- مرز بازرگان به سمت ماکو ادامه می دهیم. اقامت در هتل در شهر ماکو
نکته : باتومی تا مرز بازرگان 513 کیلومتر
بازرگان تا ماکو 15 کیلومتر
روز دهم
پس از صرف صبحانه با خاطراتی خوش به سفر خود خاتمه داده و راهی تهران می‌شویم.
نکته : ماکو تا تهران 871 کیلومتر
روز یازدهم
حرکت از ماکو به سمت مرز بازرگان پس از گذراندن تشریفات گمرکی و مرزبانی با ورود به کشور ترکیه، مسیر را به سمت ترابزون ادامه می دهیم. با رسیدن به این شهر، جهت استراحت و اقامت به هتل می‌رویم.
نکته : ماکو تا ارزروم 329 کیلومتر
ارزروم تا ترابزون 265 کیلومتر
روز دوم
پس از صرف صبحانه در هتل، وقت آزاد کافی برای گشت و بازدید از صومعه سوملا یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین صومعه های دنیای مسیحیت خواهیم داشت. شب را در هتل به صبح خواهیم رساند.
نکته : ترابزون تا سوملا 22 کیلومتر
جهت بازدید از صومعه سوملا به میزان حدودا 2 ساعت پیاده روی رفت و برگشت( توجه: قسمت‌هایی از مسیر به صورت پلکانی میباشد)
ورودیه ها بر عهده گردشگر می‌باشد.
روز سوم

پذیرایی ها و محل اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
روز اول رستوران گردشگر رستوران گردشگر هتل 3 ستاره گردشگر
-
روز چهارم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز پنجم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز ششم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز هفتم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز هشتم خانه‌ی محلی کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز نهم اقامتگاه بومگردی کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز دهم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز یازدهم هتل 3 ستاره کلوت رستوران گردشگر -- -- -
روز دوم هتل 3 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز سوم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-

لوازم ضروری سفر

 • صندلی راحتی تاشو مخصوص سفر

لوازم پیشنهادی سفر

نکات این سفر

توجهات مهم:


1-در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت  صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
2-پاسپورت افراد باید حداقل۷ ماه اعتبار از زمان سفر داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است.

3-هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر و کلیه ورودیه ها به عهده شرکت کنندگان است.
4-لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را در حداقل وزن (۲۰ کیلو گرم) تنظیم فرمایید.

5-دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است.

6-مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.
7-مسئولیت حفظ لوازم شخصی هر فرد در طول سفر بر عهده خود شخص می باشد..در صورتی که گردشگری دیرتر به محل حرکت گروه بیاید، مسوولین تور،مسوولیتی در قبال مخارج ملحق شدن فرد فوق به گروه نخواهد داشت.

8- چنانچه شخصی به علل مختلف مانند، دید و بازدید اقوام و دوستان در شهرها و کشورهای بین مسیر، و بازدیدهای شخصی خارج از برنامه، از گروه جدا شود مسوولیت آن را خود شخص بایستی بپذیرد.

 

بار مسافر:

میزان بار همراه هر نفر، نباید بیشتر از ۲۰ کیلو باشد. وسایل دم دستی شامل: ظروف شخصی( قاشق، چنگال، بشقاب و لیوان)، تنقلات، مهر نماز، دوربین، وسایل ضد آفتاب و فلاکس چای و لباس گرم و لباس ضد باران می باشد.

مدارک:

 پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، مدارک شناسایی شامل شناسنامه یا کارت ملی،  لیر ترکیه و لاری گرجستان، گواهینامه رانندگی بین المللی برای راننده، مدارک کاپوتاژ خودرو و پلاک بین المللی 

 

قوانین ویزا:

 1. چناچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد ، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد.
   
 2. تامین هزینه ارزی سفر به طریق قانونی بر عهده مسافر است. 

 

 1. ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامة معتبر دارد از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارت خانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر به خاطر صدور ویزا ، مسافر باید با هماهنگی شرکت  در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده که منجر به عدم دریافت روادید شود ، جرایم منعقده در ماده ۱۱  قرارداد شامل و اخذ خواهد شد.

 

 1. درصورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و در وقت مقرر در سفارت خانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف  مصاحبه را انجام  دهد ولی به هر علت  سفارت از صدور روادید وی خود داری نماید ، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و شرکت موظف  به استرداد وجه دریافتی پس از کسر هزینه های انجام شده (مانند بلیت هواپیما چارتر ، کنسلی هتل و ویزا و ...) به مسافر خواهد بود .
   
 2. شرکت در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از مسافرین مسئولیت نداشته و در صورتی که مسافرین به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور ویزا برای هر یک از مسافرین ممانعت نماید ، سایر مسافرین می بایست از سفر استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف بایستی مطابق ماده ۱۱  این قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.

 

 1. در خصوص بستگان درجه یک ( پدر ،  مادر ، همسر و  فرزندان مجرد ) ، ۵۰ %  هزینه  جرایم متعلقه در ماده ۱۱ این قرارداد دریافت خواهد شد و در خصوص افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده اند ، طبق تبصره  ۶  از ماده ۱۶ عمل خواهد شد .  
   

شرایط کنسلی:

ماده ۲۸- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر

زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ:
از ۲۹ تا ۱۵ روز قبل از سفر۱۰%

از ۱۴ تا ۷ روز قبل از سفر۲۰%
از۶ تا ۴ روز قبل از حرکت۴۰%

از ۳ تا ۱ روز قبل از سفر۶۰%

از۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از سفر۸۰% از ۱۲ساعت و عدم حضور در سفر۱۰۰%

زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
از ۲۴ تا ۲۱ روز قبل از سفر۳۵%
از ۲۰ تا ۱۱ روز قبل سفر۴۰%
از ۱۰تا ۴ روز قبل از حرکت۶۰%
از ۳روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر۱۰۰%

توجه:

* جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.

* در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.


* تنها تا قبل از تحویل مدارک به سفارت امکان کنسلی تور توسط گردشگر وجود دارد، و بعد از آن، هیچ مبلغی به مسافر عودت نمی شود مگر آنکه ویزا توسط سفارت صادر نگردد که در آن صورت مبالغ صرف شده برای دریافت ویزا اعم از ورودی سفارت،پروازو هتل و....از مبلغ مسافر کسر و مابقی به وی مسترد می شود، ضمن آنکه ویزا مدرکی است که به اعتبار شخص داده می شود و نمی توان دادن آن را برای هر شخصی تضمین کرد.

*با توجه به رزرو قطعی هتل در کشور های ایران و ترکیه و گرجستان در صورت کنسلی از طرف مسافر وجهی عودت داده نخواهد شد. 

 

آیا امکان پرداخت آفلاین وجود دارد؟


نوع سفر نام بانک شماره کارت به نام
سفرهای داخلی بانک ملت 6104337794008944 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
سفرهای داخلی بانک گردشگر 5054161002342925 حمید رضا فامیل روحانی
سفرهای خارجی بانک تجارت 5859831055112709 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
خرید-رزرو آنلاین