بوتان

بوتان


تیمفو/ پوناخا/ پارو - هتل 4* - پرواز ✈ | 8 روزه از مهر |

در تور بوتان همسفر با کلوت در تیمفو به بازدید از معبد تاچوگ لاخانگ می‌رویم و گشت‌وگذاری در اطراف رودخانه و پل زنجیره‌ای، مجسمه‌ی بودا، موزه‌ی نساجی و بازارچه‌ی سبزیجات خواهیم داشت. در ادامه‌ی سفر  راهی پوناخا می‌شویم و دیدار از پوناخا دزونگ، روستای زیبای کابسا، رودخانه‌ی موخو و معابد دزونگ و دروخیال دزونگ، صومعه‌ی تاکشانگ یا همان آشیانه‌ی ببر در پارو برنامه‌ی بعدی ما خواهد بود.  


مشخصات سفر

نوع سفر/فعالیت
تفریح و سرگرمی - گشت و گذار در سطح شهر -
سبک
سطح خدمات
حمل و نقل اصلی
حمل و نقل محلی
اقامت
-
پذیرایی
7 وعده با کلوت - 13 وعده با گردشگر
گروه اجرا
بیمه
محل حرکت
تهران - فرودگاه بین‌المللی امام خمینی سالن پروازهای خروجی
بهترین فصل
- -
سختی سفر
-

سایر تاریخ های اجرای این تور

برنامه سفر

پرواز به پارو یکی از دیدنی‌ترین پروازها در کل هیمالیا است. با پرواز در امتداد رشته کوه هیمالیا از کاتماندو، مناظر بی نظیر و شگفت انگیزی را نظاره‌گر خواهیم بود. پس از رسیدن و انجام تشریفات لازم و تحویل بار و آشنایی و خوش‌امدگویی راهنمای سفر از راه زمینی به تیمفو پایتخت بوتان می‌رویم. و به سمت هتل ترانسفر شده اتاقها را تحویل گرفته و پس از آن وقت آزاد خواهیم داشت که به استراحت در هتل پرداخته و یا پیاده روی کوتاهی در بازار داشته باشیم و از هنر و صنایع دستی اصلی بوتان دیدن کنیم. (اقامت در هتل/تیمفو)
روز اول
صرف صبحانه در هتل و شروع گشت شهری تیمفو شامل بازدید از مجسمه بزرگ بودا ،موزه نساجی سلطنتی، کتابخانه ملی، موسسه زوریگ چوسوم ( مدرسه هنری)، موزه به سادگی بوتان، یادبود چورتن، Buddha Point یا Kuensel Phodrang و...... شب اقامت در هتل ؛
نکته : در صورتی که در روز برنامه ریزی شده مدرسه هنری زوریگ برای گشت و گذار بسته بود، گشت Zangdopelri Lhakhang را جایگزین خواهیم کرد.
احتمال جابه جایی در برنامه گشت‌ها بر حسب موقعیت‌های خاص وجود دارد.
روز دوم
پس از صرف صبحانه در هتل، از طریق گذرگاه دوچولا به سمت پوناخا حرکت میکنیم.در مسیراز پوناخا زونگ بازدید کرده و پس از رسیدن به سمت هتل ترانسفر شده و اتاق ها را تحویل می‌گیریم. (اقامت در هتل/پوناخا)
نکته : فاصله تیمفو به پوناخا، 86 کیلومتر (حدود 2ساعت و 30 دقیقه) می باشد.
احتمال جابه جایی در برنامه گشت‌ها بر حسب موقعیت‌های خاص وجود دارد.
روز سوم
صرف صبحانه در هتل، گشت و گذار خود در پوناخا را آغاز می‌کنیم. بازدید از صومعه سانگچن دورجی لندروپ لاخانگ، مجموعه معبد بازدید کرده و بعد از ظهر از میان مزارع به سمت خمسوم یولس نامگیال چورتن میرویم. چورتن بر دره پوناخا بالایی با مناظر عالی در سراسر موچو و به سمت قله های کوهستانی گاسا و فراتر از یک بنای تاریخی خیره کننده تسلط دارد. بازگشت به هتل و استراحت و اقامت در پوناخا
روز چهارم
پس از صرف صبحانه، حرکت به سمت پارو، از دوچولا پایین آمده و مسیر را به سمت دره‌های رودخانه وانگ چو و پارو ادامه می‌دهیم. در بین راه از معبد سیمتوخا دزونگ بازدید کرده، پس از رسیدن به سمت هتل ترانسفر شده، اتاق ها را تحویل می‌گیریم. سپس به بازدید از Ta Dzong موزه ملی می‌رویم. پیاده روی کوتاه مدتی جهت بازدید از Rinpung Dzong به معنی قلعه انبوه جواهر خواهیم داشت. در نهایت جهت استراحت و اقامت به هتل بازمی‌گردیم. اقامت در هتل/ پارو
نکته : فاصله پوناخا به پارو، 126 کیلومتر(حدود 3ساعت و 25 دقیقه) می باشد.
روز پنجم
صرف صبحانه در هتل و برنامه امروز گشت و گذار و پیاده روی 5 ساعته جهت بازدید از صومعه تاکشانگ (آشیانه ببر) است، در مسیر بازگشت، از کیچو لاخانگ دیدن می‌کنیم و پس از رسیدن به شهر، عصر هنگام فرصت کافی جهت استراحت و یا گشت و گذار در اطراف هتل و بازار را خواهیم داشت. اقامت در هتل/ پارو؛
روز ششم
پس از صرف صبحانه امروز گشت دره‌ها را خواهیم داشت. از طریق چله لا (گذرگاه کوهستانی) در ارتفاع 3988 متری از سطح دریا، به دره‌ها میرویم. این بهشت گیاه شناسی با حدود یک ساعت رانندگی در امتداد جاده‌ای جنگلی قرار دارد. بازدید از کوه مقدس جومولهاری و جیچو دریک، آبشارهای رزهای وحشی، پریمولاهای بنفش و زرد و سرزمین پنهان برنج، معبد سیاه و سفید و ... از گشتهای امروزمان هستند. سپس بازگشت به هتل و استراحت و اقامت / پارو
روز هفتم
پس از صرف صبحانه، اتاق ها را تحویل داده و با توجه به ساعت مندرج در بلیط پرواز عازم فرودگاه شده و با خاطراتی خوش خروج از پارو و بازگشت به کشور.
روز هشتم

پذیرایی ها و محل اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
روز اول -- -- -- -- رستوران گردشگر
-
روز دوم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز سوم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز چهارم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز پنجم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز ششم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز هفتم هتل 4 ستاره کلوت رستوران گردشگر رستوران گردشگر
-
روز هشتم هتل 4 ستاره کلوت -- -- -- -- -

لوازم ضروری سفر

لوازم پیشنهادی سفر

نکات این سفر

هر نفر در اتاق دو تخته  هر نفر در اتاق سینگل
 ۲۸۵۰ $ + هزینه پرواز   ۳۲۰۰ $ + هزینه پرواز 

 

توجهات مهم:

۱-بلیط پرواز در بیشتر سفرها به صورت سیستمی خریداری می شود و لذا هزینه ی قطعی بلیط در روز خرید بلیط مشخص و نهایی می شود. 
۲-در صورتی که مسافر بعد از صدور ویزا اقدام به ابطال تور نمایند، شرکت مجاز به ابطال ویزا توسط مقامات سفارت  صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه آن غیر قابل استرداد است.
۳-پاسپورت افراد باید حداقل۷ ماه اعتبار از زمان سفر داشته باشد، مسئولیت تاریخ اعتبار، ممنوع الخروج بودن و سایر مشکلات مربوط به پاسپورت در هنگام خروج از مرز، بر عهده شرکت کنندگان است.

۴-هزینه هرگونه برنامه تفریحی انتخابی در طول سفر مانند ورزش های آبی به عهده شرکت کنندگان است.
۵-لطفا برای راحتی خود و دیگران بار خود را هنگام ورود و خروج در حداقل وزن (۲۰ کیلو گرم) تنظیم فرمایید.

۶-دریافت برنامه سفر و امضای قرارداد مربوطه، توسط شرکت کننده و تسلیم آن به شرکت، هنگام ثبت نام الزامی است.

۷-مسئولیت امضاء قرارداد و تحویل برنامه سفربه افرادی که گروهی  ثبت نام می کنند، بر عهده نماینده گروه است.
۸-مسئولیت حفظ لوازم شخصی هر فرد در طول سفر بر عهده خود شخص می باشد..در صورتی که گردشگری دیرتر به محل حرکت گروه بیاید، مسوولین تور،مسوولیتی در قبال مخارج ملحق شدن فرد فوق به گروه نخواهد داشت.

۹- چنانچه شخصی به علل مختلف مانند، دید و بازدید اقوام و دوستان در شهرها و کشورهای بین مسیر، و بازدیدهای شخصی خارج از برنامه، از گروه جدا شود مسوولیت آن را خود شخص بایستی بپذیرد.

 

بار مسافر:

میزان بار همراه هر نفر، نباید بیشتر از ۲۰ کیلو باشد به جز وسایل دم دستی که داخل اتوبوس زیر صندلی و یا بالای سر قرار می گیرد. وسایل دم دستی شامل: ظروف شخصی( قاشق، چنگال، بشقاب و لیوان)، تنقلات، مهر نماز، دوربین، وسایل ضد آفتاب و فلاکس چای و لباس گرم و لباس ضد باران می باشد.

 

قوانین ویزا:

 1. چناچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد ، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد.
   
 2. تامین هزینه ارزی سفر به طریق قانونی بر عهده مسافر است. 

 

 1. ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامة معتبر دارد از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارت خانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر به خاطر صدور ویزا ، مسافر باید با هماهنگی شرکت  در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده که منجر به عدم دریافت روادید شود ، جرایم منعقده در ماده ۱۱  قرارداد شامل و اخذ خواهد شد.

 

 1. درصورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و در وقت مقرر در سفارت خانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف  مصاحبه را انجام  دهد ولی به هر علت  سفارت از صدور روادید وی خود داری نماید ، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و شرکت موظف  به استرداد وجه دریافتی پس از کسر هزینه های انجام شده (مانند بلیت هواپیما چارتر ، کنسلی هتل و ویزا و ...) به مسافر خواهد بود .
   
 2. شرکت در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از مسافرین مسئولیت نداشته و در صورتی که مسافرین به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور ویزا برای هر یک از مسافرین ممانعت نماید ، سایر مسافرین می بایست از سفر استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف بایستی مطابق ماده ۱۱  این قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.

 

 1. در خصوص بستگان درجه یک ( پدر ،  مادر ، همسر و  فرزندان مجرد ) ، ۵۰ %  هزینه  جرایم متعلقه در ماده ۱۱ این قرارداد دریافت خواهد شد و در خصوص افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده اند ، طبق تبصره  ۶  از ماده ۱۶ عمل خواهد شد .  
   

شرایط کنسلی:

ماده ۲۸- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر

زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر/درصد جریمه از کل مبلغ:
از ۲۹ تا ۱۵ روز قبل از سفر۱۰%

از ۱۴ تا ۷ روز قبل از سفر۲۰%
از۶ تا ۴ روز قبل از حرکت۴۰%

از ۳ تا ۱ روز قبل از سفر۶۰%

از۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از سفر۸۰% از ۱۲ساعت و عدم حضور در سفر۱۰۰%

زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر/ درصد جریمه از کل مبلغ
از ۲۴ تا ۲۱ روز قبل از سفر۳۵%
از ۲۰ تا ۱۱ روز قبل سفر۴۰%
از ۱۰تا ۴ روز قبل از حرکت۶۰%
از ۳روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر۱۰۰%

توجه:

* جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.

* در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.


* تنها تا قبل از تحویل مدارک به سفارت امکان کنسلی تور توسط گردشگر وجود دارد، و بعد از آن، هیچ مبلغی به مسافر عودت نمی شود مگر آنکه ویزا توسط سفارت صادر نگردد که در آن صورت مبالغ صرف شده برای دریافت ویزا اعم از ورودی سفارت،پروازو هتل و....از مبلغ مسافر کسر و مابقی به وی مسترد می شود، ضمن آنکه ویزا مدرکی است که به اعتبار شخص داده می شود و نمی توان دادن آن را برای هر شخصی تضمین کرد.

 

تورهای مشابه

هم مدت

نام تور عنوان مدت
بوتان تیمفو - پوناخا - پارو ۸ روزه
قونیه، ویژه رقص سماع آنکارا - کاپادوکیا - قونیه ۸ روزه

آیا امکان پرداخت آفلاین وجود دارد؟


نوع سفر نام بانک شماره کارت به نام
سفرهای داخلی بانک ملت 6104337794008944 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
سفرهای داخلی بانک گردشگر 5054161002342925 حمید رضا فامیل روحانی
سفرهای خارجی بانک تجارت 5859831055112709 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
خرید-رزرو آنلاین