تور دریا به دریا

تور دریا به دریا


ایرانِ شرق - از خزر تا خلیج فارس | 12.5 روزه از دی |

در تور دریا به دریا از شمال تا جنوب، مرزهای ایران عزیز را زیر پا می‌گذاریم و از دریای خزر به سواحل خلیج‌فارس و دریای عمان پل می‌زنیم و در این مسیر، از مقبره‌ی خالدنبی، رامیان، پارک ملی گلستان تا تربت حیدریه و مقبره‌ی فردوسی و کاروانسرای طبسی، مدرسه‌ی غیاثیه، آسبادهای نشتیفان و بیرجند را خواهیم دید. در ادامه‌ی مسیر به روستای ماخونیک، آسبادهای خوانشرف نهبندان، دهانه‌ی غلامان، کوه خواجه و شهر سوخته سفر می‌کنیم و به دیدن بستر خشک هامون، ایرانشهر عزیز، منطقه حفاظت شده‌ی باهو کلات، گاندوها، چابهار، خلیج گواتر، بندر بریس و سپس تالاب زیبای لیپار، کوه‌های مینیاتوری، درخت انجیر معابد، اسکله پسابندر، اسکله‌ی رمین، ساحل دریا بزرگ، روستای تیس، بندر کنارک، گل فشان، ساحل کویری درک، بندر جاسک، میناب و درنهایت بندر عباس خواهیم رفت.


مشخصات سفر

نوع سفر/فعالیت
- -
سبک
سطح خدمات
حمل و نقل اصلی
حمل و نقل محلی
اقامت
- - - - - -
پذیرایی
24 وعده با کلوت - 13 وعده با گردشگر
گروه اجرا
-
بیمه
مدت
12.5 روزه
محل حرکت
تهران - خیابان فاطمی - مقابل هتل لاله
بهترین فصل
-
سختی سفر
-

سایر تاریخ های اجرای این تور

برنامه سفر

شب هنگام برای شروع سفری جذاب تهران را به سمت سواحل خزر ترک می کنیم.
روز اول
پس از صرف صبحانه به سمت کلاله و هزار دره حرکت میکنیم، از قبرستان و مقبره خالد نبی بازدید می کنیم، نهار را در فضایی سنتی میل میکنیم، برای استراحت به سمت رامیان ادامه مسیر می دهیم، اجرای موسیقی ترکمن و ذکر خنجر از برنامه های شب سال نو خواهد بود.
نکته : 1-حمل و نقل محلی (مینی بوس) به مدت 3 ساعت در مجموع می باشد.
2- راهپیمایی در طبیعت به مدت 2 ساعت در مجموع می باشد.
روز دوم
پس از صرف صبحانه در اقامتگاه به سمت پارک ملی گلستان حرکت میکنیم، از آبشار آق سو دیدن می کنیم، سپس نهار را در بجنورد میل می کنیم، برای استراحت به سمت چناران حرکت میکنیم، در ادامه عصرگاه پیمایش قسمتی از دره اخلمد را در برنامه خواهیم داشت.
نکته : 1-میزان راهپیمایی در طبیعت به مدت 3 ساعت در مجموع می باشد.
روز سوم
پس از صرف صبحانه به سمت توس حرکت می کنیم، از مقبره شاعر نامی کشورمان فردوسی دیدن می کنیم، به سمت تربت حیدریه ادامه مسیر خواهیم داد، بازدید از مجموعه قطب الدین حیدر و کاروانسرای طبسی از دیگر گشت های ما در تربت حیدریه خواهد بود، بازدید از کوشک سلامی قبل از رسیدن به خواف اتفاق خواهد افتاد، شب را در اقامتگاهی در خواف استراحت خواهیم کرد، آشنایی با موسیقی سنتی خراسانی نیز از برنامه های ما خواهد بود.
روز چهارم
خواف را به سمت نشتیفان ترک می کنیم، در میان راه از بنای زیبای 4 ایوانی مدرسه غیاثیه خرگرد دیدن می کنیم، بازدید از آسبادهای نشتیفان و آشنایی با فرهنگ و سنن شرق کشور از برنامه های ما خواهد بود. پس از صرف نهار از قنات نشتیفان بازدید میکنیم، به سمت بیرجند ادامه مسیر خواهیم داد، در ادامه موسیقی و رقص فولکلوریک خراسانی شب را برایمان زیباتر خواهد کرد.
روز پنجم
پس از صرف صبحانه از باغ و عمارت اکبریه بیرجند دیداری خواهیم داشت، بازدید از قلعه بیرجند نیز از دیگر برنامه های ما خواهد بود، پس از صرف نهار به سمت زابل حرکت خواهیم کرد.
روز ششم
از شهر سوخته دیدن میکنیم، دهانه غلامان و دریاچه چاه نیمه از دیگر برنامه های ما خواهد بود، پس از صرف نهار از کوه خواجه دیدن می کنیم.
روز هفتم
صبح زود به سمت ایرانشهر حرکت می کنیم، نهار را در ایرانشهر میل می کنیم، سپس به سمت باهو کلات ادامه مسیر می دهیم تا از گاندوها در منطقه حفاظت شده بازدید کنیم، شب را در چابهار استراحت خواهیم کرد.
روز هشتم
به سمت نقطه صفر مرزی حرکت می کنیم تا از خلیج گواتر و جنگل های حرا بازدید داشته باشیم، بازدید از اسکله پسابندر، کوه های مینیاتوری، درخت انجیر معابد، تالاب لیپار، اسکله رمین، ساحل دریا بزرگ از دیگر برنامه های گشت ما در این روز خواهد بود. آشنایی با موسیقی و رقص فولکلریک منطقه شب را برایمان جذاب تر می کند.
روز نهم
از روستای تیس و غار بان میسی تی بازدید خواهیم کرد. دیدار از باغ میوه و گیاه شناسی تیس نیز از دیگر گشت های ما خواهد بود. عصر برای ورزش های آبی وقت کافی خواهیم داشت.
روز دهم
چابهار را به سمت کنارک ترک می کنیم، از بندر و اسکله کنارک بازدید میکنیم، سپس به سمت روستای تنگ حرکت میکنیم تا از کوه گل فشان دیدن کنیم، در ادامه غروب را در ساحل درک به نظار خواهیم نشست.
روز یازدهم
تا قبل از ظهر روستای درک خواهیم بود، برای نهار به سمت بندر جاسک حرکت می کنیم، پس از صرف نهار برای استراحت در میناب خواهیم بود. شام را با لذت موسیقی سنتی همراه خواهیم کرد.
روز دوازدهم
پس از صرف صبحانه به سمت بندر عباس حرکت میکنیم تا با کوله باری از خاطرات شیرین سفر 13 روزه به تهران برگردیم.
روز سیزدهم

پذیرایی ها و محل اقامت

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل
روز اول -- -- -- -- رستوران گردشگر
-
روز دوم رستوران کلوت خانه‌ی محلی کلوت اقامتگاه سنتی کلوت
-
روز سوم اقامتگاه سنتی کلوت رستوران گردشگر اقامتگاه سنتی کلوت
-
روز چهارم اقامتگاه سنتی کلوت رستوران گردشگر اقامتگاه سنتی کلوت
-
روز پنجم اقامتگاه سنتی کلوت اقامتگاه سنتی کلوت اقامتگاه سنتی کلوت
-
روز ششم اقامتگاه سنتی کلوت رستوران گردشگر اقامتگاه سنتی کلوت
-
روز هفتم اقامتگاه بومگردی کلوت اقامتگاه بومگردی کلوت اقامتگاه بومگردی کلوت
-
روز هشتم اقامتگاه بومگردی کلوت رستوران گردشگر هتل 3 ستاره گردشگر
-
روز نهم هتل 3 ستاره کلوت رستوران گردشگر هتل 3 ستاره گردشگر
-
روز دهم هتل 3 ستاره کلوت رستوران گردشگر هتل 3 ستاره گردشگر
-
روز یازدهم هتل 3 ستاره کلوت رستوران کلوت خانه‌ی محلی کلوت
-
روز دوازدهم خانه‌ی محلی کلوت رستوران گردشگر اقامتگاه بومگردی کلوت
-
روز سیزدهم اقامتگاه بومگردی کلوت قطار 4 تخته گردشگر قطار 4 تخته گردشگر
-

لوازم ضروری سفر

لوازم پیشنهادی سفر

تورهای مشابه

آیا امکان پرداخت آفلاین وجود دارد؟


نوع سفر نام بانک شماره کارت به نام
سفرهای داخلی بانک ملت 6104337794008944 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
سفرهای داخلی بانک گردشگر 5054161002342925 حمید رضا فامیل روحانی
سفرهای خارجی بانک تجارت 5859831055112709 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
خرید-رزرو آنلاین