پل کائو وانگ

1401/09/12


xx بازدید

پل کائو وانگ، دعوتی به یک پیاده روی مهیج در آسمان ویتنام

پل کائو وانگ را به عنوان جدیدترین جاذبه در فاصله‌ای نه چندان دور از شهر دانانگ (Danang)، واقع در سواحل جنوب مرکزی ویتنام و در جنوب شرقی قاره آسیا خواهید دید. سازه معلق و جذاب پل کائو وانگ، در تپه‌های تماشایی با نا (Ba Na Hils)، یکی از منحصر‌به‌فرد‌ترین مسیرهای پیاده‌روی در ویتنام محسوب می‌شود. به قصد قدم‌زدن و دیدن مناظری هیجان‌انگیز با آژانس جهانگردی آفتاب کلوت، رهسپار تور ویتنام می‌شوید. آنگاه با تماشای این جاذبه حیرت‌انگیز انگار که بر جاده‌ای لرزان در وسط آسمان راه می‌روید، احساسی مملو از هیجان به شما دست خواهد داد و طراوت روح می‌یابید. بنابراین بد نیست در بررسی پل کائو وانگ، با ما همراه باشید.

 

 پل کائو وانگ ویتنام (Cau Vang Bridge Vietnam) نمایی در آسمان

پل کائو وانگ یا پل طلایی، در ارتفاعی به بلندای 1414 متری از سطح دریا در آسمان ویتنام به صورتی معلق قرار دارد. زمانی که بر روی پل هستید، دورنمایی از زیباترین مناظر را در اطراف پل کائو وانگ، تماشا می کنید که ناخودآگاه به شوق خواهید آمد. آنگاه با نگاهی خریدارانه، درختان زیبا و شاخ و برگ‌های بسیار ظریف گلهای دل‌انگیز بنفش رنگ را در دو طرف پل طلایی بینید که با عشوه‌ای دلبرانه شما را به استفاده از فضای پاک فرا می‌خوانند. راستی باید بدانید که پل با طراحی مسیری مدور، به طول 150 متر و عرض 8/12 متر، مابین دریا و آسمان در کوه‌ها گسترده شده است. براستی منظره‌ای بسیار اعجاب‌آور و شگفتی‌ساز، بر فراز پل کائو وانگ دیدگان شما را خیره و مبهوت می‌کند. چشم‌اندازی بی‌نهایت زیبا و نفس‌گیر از فضای سرسبز اطراف، دریایی به رنگ آسمان و کوه‌هایی رفیع در فاصله‌ای دور که هیجان و ذوق شما را مضاعف می‌کند. آنگاه  احساساتی باور‌نکردنی از سرمستی و  شوق در تور ویتنام، قلب شما را به طپش در می‌آورد. درست است، شما با گام‌هایی مرتعش در یکی از زیباترین مناظر در آسمان ویتنام قدم می‌زنید. پس در معنویت فضا خود را رها سازید، آنگاه شاید از خوشحالی، تصوری از پرواز، در ذهن شما نیز متصور شود.

 

 نقطه عطف پل کائو وانگ در ویتنام

باید آگاه باشید آنچه که پل کائو وانگ را نزد گردشگران به جاذبه‌ای پرطرفدار تبدیل نموده است، وجود یک جفت دست سنگی عظیم، با منظره‌ای خیس از خزه می‌باشد. انگار همین دو دست، به تنهایی قدرتی از ماوراء یافته و پل را بر فراز دریا بلند کرده‌اند. همان دستانی که  به عنوان پایه‌های محافظ و نگهدارنده پل هم، به حساب می‌آیند. دو سازه سنگی خمیده پوشیده از خزه که انگار به طرف آسمان، باز شده و به نوبه خود نماینده‌ای غول‌پیکر از طرف خدای کوهستان هستند. مجسمه‌هایی که هر‌چند در ظاهر فقط نمایی از سنگ را نشان می‌دهند، اما در اصل از آهن، فولاد و حتی فایبر‌گلاس نیز، در ساخت آنها استفاده شده است. راستی باید بدانید که ساخت پل کائو وانگ، در حدود یک سال به درازا کشید. طراحی پل کائو وانگ که به پل دستهای خدای کوهستان نیز شناخته می‌شود، توسط شرکت معماری تی آی لند اسکیپ (T A Landscape Architecture) انجام گرفته است. همچنین بدانید که پل کائو وانگ، در هیجدهم ژوئن (June) سال 2018 میلادی افتتاح شد. شما می‌توانید در تور ویتنام هنگام پیاده‌روی بر پل محبوب طلایی، مناظر زیبا و مه‌آلود اطراف را ببینید و تجربه لذتی وصف‌ناپذیر، را کسب کنید.

 

 جاذبه های جذاب و دیدنی اطراف پل کائو وانگ

صبر کنید، بی‌شک در با نا هیلز در نزدیکی پل کائو وانگ جاذبه روح‌افزای روستای کوچک فرانسوی در سبک اروپایی، بر روی کوهستان نظر شما را جلب خواهد کرد. از دیدن این تفرجگاه دوست‌داشتنی، شامل باغهای نفس‌گیر، رستورانهای زیبا، پارک تفریحی موزه موم( Wax Museum) و کلیسای جامع فرانسوی که مکانی برای برگزاری بسیاری از عروسی‌ها است، در روستا به ‌وجد بیایید. اما یادتان باشد که در تکمیل خوشی‌ها، گرفتن عکس‌های سلفی از مناظر بی‌بدیل روستا و پل کائو وانگ را هرگز به فراموشی نسپارید.