خیابان فلوریدا

1402/01/01


xx بازدید

خیابان فلوریدا مکانی برای شادی، موسیقی و صد البته خرید

خیابان فلوریدا را به عنوان یک پیاده‌راه محبوب و مخصوص خرید، در مرکز شهر بوئنوس‌آیرس، پایتخت زیبای کشور آرژانتین واقع در قاره آمریکای جنوبی می‌بینید. خیابان فلوریدا را مشاهده می‌کنید که با توجه به فضای شاد و پرتحرک خود در شهر بوئنوس‌آیرس واقع در ساحل جنوب شرقی قاره آمریکای جنوبی دارای معروفیت بسیاری می‌باشد. هدف، همسفری با آژانس آفتاب کلوت در یک گردشگری شیرین و جذاب به نزد مردمان بافرهنگ شاد، خوشگذران و اما سخت کوش بوئنوس‌آیرس در تور آرژانتین است. در شادی مردم این سرزمین باطراوت و شاداب، شریک می‌شوید، آنگاه در تماشای جاذبه‌ها، رهسپار خیابان فلوریدای دوست‌داشتنی می‌گردید.

 

خیابان فلوریدا بوئنوس آیرس (Florida Street Buenos Aires)

باید بدانید که خیابان فلوریدا را با نام ابتدایی سن‌خوزه (San Jose)، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین خیابانهای بوئنوس‌آیرس می‌شناسند. این خیابان به صورت یک پیاده‌راه ساده، در امتداد نهری که به رودخانه پلات (River Plate) می‌ریخت، دیده می‌شد. اما سرانجام خیابان فلوریدا، در سال 1785 سنگفرش گردید و بخاطر جنگ استقلال آرژانتین، نام آن به سال 1821 به خیابان فلوریدا، تغییر یافت. همچنین بدانید که خیابان در سال 1971، بطور کلی به عابر پیاده تعلق یافت و امکان تردد وسایل نقلیه در آن مسدود شد. هم‌اکنون خیابان با برخورداری از فروشگاه‌های مجلل و شیک، مراکز خرید مدرن، گالری‌های زیبا و مغازه‌های فروش سوغاتی در منطقه‌ای مرفه خود‌نمایی می‌نماید. شما می توانید دور از ترس ورود هر اتومبیلی در سرتاسر این خیابان دوست‌داشتنی و رنگارنگ شهر قدم بزنید و از خرید اجناس لذت‌بخش سر‌مست شوید.

 

گالری اقیانوس آرام (Galeria Pacifico) در خیابان فلوریدا

باید بدانید که در خیابان فلوریدا با یک مرکز خرید باشکوه که دارای چند طبقه می‌باشد، به نامGaleria Pacifico  مواجه خواهید شد. مرکز خریدی زیبا، با مغازه‌های بسیار که نمای خارجی این ساختمان به سبک میلان طراحی شده است. همچنین این گالری، از تزئینات داخلی بسیار هیجان‌انگیزی برخوردار می‌باشد. راستی  سقف گالری پاسفیکو، نیز با نقاشی‌های بسیار زیبا و با‌کیفیت تزئین شده است. شما در طبقه پایین مرکز خرید، شاهد یک فودکورت با گزینه‌های مختلف از غذاهای متنوع و خوشمزه نیز خواهید شد. بنابراین در طبقات این گالری رنگارنگ و زیبا در خیابان فلوریدا قدم بزنید و به انتخاب اجناس شوق‌انگیز بپردازید و البته  لذت سفر جذاب و دوست‌داشتنی خود را، چند برابر نمایید.

 

شکوه گالری گوئمز (Galeria Guemes) در خیابان فلوریدا

این گالری باشکوه در خیابان فلوریدا، توسط معمار مشهور ایتالیایی Francesco Gianotti ساخته و در سال 1915 افتتاح شد. شما قادر هستید که در زیر دو گنبد گالری که در ارتفاع 87 متری بالاتر از سطح خیابان قرار دارد، مغازه‌ها، رستورانها، دفاتر، آپارتمان و سالن یک تئاتر را بینید. همچنین این ساختمان 14 طبقه چند منظوره، در زمان ساخت یکی از بلندترین  آسمانخراش‌های بوئنوس آیرس بوده است. شما مشاهده می‌نمایید که در دو طبقه از این گالری، فروشگاه‌ها با فروش انواع لوازم آرایشی، عطر و ادوکلن، ژاکت چرمی، لباسهای کودکانه و بسیاری از لوازم دیگر توجه شما را جلب می‌نمایند. بنابراین حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، حیف است که دورنمای جذاب گنبد رنگ‌آمیزی شده، دیوارهای مرمری، پنجره‌های رنگارنگ، طاق‌های تزئینی و  سقف‌های قوسی شکل و زیبای فضای داخلی گالری گوئمز، را در خیابان فلوریدا از دست بدهید.

 

 شناختی بیشتر از خیابان فلوریدا

گالری زیبای Meter، نیز از جاذبه‌های تماشایی خیابان فلوریدا می‌باشد. یکی از زیباترین و خاص‌ترین ساختمان‌هایی که آن را به سبک باروک، ساخته‌اند و در خیابان عابر پیاده قرار گرفته است. پیشنهاد ویژه غیر از تماشای این ساختمان زیبا، نوش‌جان نمودن  یک میان‌وعده  لذت‌بخش در پاسیوی مرکزی گالری می‌باشد. همچنین در خیابان فلوریدا، ساختمان بانک بوستون (Bank Boston) را با ورودی 17 متری و شکل طاقدار آن مشاهده می‌نمایید. راستی بدانید که این ساختمان با سقف زینتی بلند، دیوارهای مرمر، سنگفرش سبز و ستون‌های عظیم، زمانی کانون ضد آمریکا محسوب می‌شده است. بنابراین در خیابان فلوریدا قدم بزنید، کالاهای چرمی، الکترونیکی و ... را بخرید و لذتی بسیار، از گذر لحظات شیرین خود در تور آرژانتین ببرید.