مسیح نجات دهنده

1402/01/11


xx بازدید

مجسمه مسیح نجات دهنده در برزیل

آیا شما نیز به دنبال بازدید از مجسمه مسیح نجات دهنده در کشور برزیل هستید؟ آیا می‌دانید که با شرکت در تور برزیل می‌توانید از این جاذبه‌ی بی‌نظیر بازدید داشته باشید؟

شهر ریودوژانیرو برزیل با داشتن بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین مجسمه از حضرت مسیح توانسته است نه تنها توجه بسیاری از گردشگران و توریست‌های داخلی را به سوی خود جذب کند، بلکه گردشگران خارجی نیز به محض سفرشان به کشور برزیل به دنبال بازدید از این تندیس هستند. این مجسمه با داشتن ارتفاعی حدود سی متر بر فراز یکی از بلندترین کوه‌های این شهر نصب شده است که از تمام شهر ریودوژانیرو قابل مشاهده بوده و این تندیس بر کل شهر اشراف است. مجسمه مسیح نجات دهنده نماد بسیار زیبایی از این شهر به شمار می‌آید که واقع شدن آن در سواحل شهر ریودوژانیرو، سبب شده است که زیبایی آن دو چندان باشد. اگر شما نیز قصد دارید تا در یکی از تور برزیل شرکت کنید می‌توانید به راحتی و از نزدیک‌ترین مکان ممکن اقدام به بازدید از مجسمه مسیح نجات دهنده داشته باشند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تاریخچه و حقایق جالب مجسمه مسیح نجات دهنده توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

 

سال ساخت مجسمه مسیح نجات دهنده

مجسمه مسیح نجات دهنده در لیست یکی از عجیب‌ترین آثار جهانی واقع شده است که برزیلی‌ها برای ساخت آن حدود هفت سال تلاش کردند و بالاخره در سال 1932 توانستند آن را در یکی بالاترین نقطه شهر ریودوژانیرو نصب کنند و از این مجسمه بسیار باشکوه رونمایی نمایند. توجه داشته باشید که داستان‌های بسیار زیادی در خصوص مجسمه مسیح نجات دهنده وجود دارد که یکی از این داستان‌ها این است که حضرت مسیح توانسته کل این شهر را ر آغوش کشیده و رحمت خود را برای مردم این شهر به ارمغان آورده است. طراح مجسمه مسیح نجات دهنده آقای هیتور داسیلوا کاس می‌باشد که وی یکی از مشهورترین مهندسان برزیلی بوده که به کمک مجسمه ساز فرانسوی توانست این مجسمه باشکوه را طراحی و اجرا نماید. اهمیت مجسمه مسیح نجات دهنده در میان مردم کشور برزیل بسیار بالاست و از هر فرصتی برای بازدید این مجسمه استفاده کرده و مراسم‌های مذهبی بسیار متعددی را در اطراف این مجسمه برگزار می‌کنند. همچنین در نظر داشته باشید که منظره کوهستانی اطراف این مجسمه نیز از دیگر نقاط قوت آن به شمار می‌آید که توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را مجذوب خود نماید. شما نیز می‌توانید هنگام بازدید از مجسمه مسیح نجات دهنده، از مناظر اطراف این مجسمه نیز بهره‌مند شده و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان آورید.

 

حقایق بسیار جالب در مورد مجسمه مسیح نجات دهنده

حقایق بسیار جالبی در خصوص مجسمه مسیح نجات دهنده وجود دارد که از مهمترین این حقایق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-         مجسمه مسیح نجات دهنده به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار می‌آید.

-         وزن این مجسمه در حدود 635 تن می‌باشد.

-         سبک استفاده شده در مجسمه مسیح نجات دهنده، آرت دکو بوده و طول دست‌های آن 25 متر است.

-         مجسمه مسیح نجات دهنده به عنوان چهارمین تندیس بزرگ در جهان بوده است.

-         هزینه ساخت این مجسمه توسط جامعه کاتولیک تامین شد.

-         اولین پیشنهاد ساخت این مجسمه توسط یک کشیش کاتولیک در سال 1850 ارائه شد که در این سال با مخالفت‌های بسیار زیادی مواجه شد.

-         سنگ‌های استفاده شده در این مجسمه از معادن کشور سوئد تامین شده است.