پارک استقلال سائوپائولو

1400/09/16


تورهای شامل این جاذبه

xx بازدید

زیباترین پارک برزیل؛ پارک استقلال سائوپائولو

 

پارک استقلال سائوپائولو در ای پیرانگا، منطقه‌ای در شهر سائوپائولو واقع شده است. این پارک با مساحت 161 متر مربع، با موزه ‌ای پیرانگا، بنای یادبود استقلال برزیل و موزه‌ی (Casa de Grito) در یک محیط قرار دارند. پارک استقلال یکی از مهم‌ترین دیدنی‌ها در تور برزیل است که برای ساخت و طراحی آن از باغ مشهور ورسای فرانسه الهام گرفته شده است.

 

شکل گیری پارک استقلال سائوپائولو

تاریخچه پارک استقلال سائوپائولو (Parque da Independência) از سال 1822 آغاز می‌شود. در همین سال پرنس پدرو استقلال برزیل را اعلام كرد. در واقع نام‌گذاری «استقلال» روی این پارک نیز به همین دلیل صورت گرفته است. با قانون اساسی سال 1891، کل منطقه به دارایی دولت ایالتی تبدیل‌شده است. این پارک چندین سال است که دستخوش تغییراتی در ارزش بخشی نمادین و تاریخی در میان مردم این منطقه شده است.

از سویی دیگر، موزه‌ی ای پیرانگا (Ipiranga) در سال ۱۸۹۵ به عنوان موزه تاریخ طبیعی و بنای یادبود استقلال برزیل افتتاح شد. در صدمین سال استقلال برزیل در سال 1922، توجه به جایگاه موزه‌ها بسیار بیشتر از گذشته تقویت شد. مجموعه‌های جدید ایجاد شدند و دکوراسیون داخلی فضا با نقاشی‌ها و مجسمه‌های ساخته‌شده از تاریخ برزیل انجام شد.

البته نکته‌ای که لازم است در اینجا ذکر شود این است که نام اصلی موزه‌ی (Casa de Grito) در اصل موزه‌ی پائولیستا (Paulista) می‌باشد. از سال 1963، این بخش به عنوان مرکز تحقیق و تدریس در زمینه تاریخ با دانشگاه سائوپائولو (USP) در ارتباط بوده است. در این موزه، لباس‌ها، هنرهای دستی و نقاشی‌ها به همراه وسایل دوره امپریال وجود دارد. بسیاری از آثار موجود در این موزه به قرن 15 تا 20 مربوط هستند و گویای برخی حقایق این منطقه در آن دوران می‌باشند.

در سال ۱۹۲۲، بنای یادبود پارک استقلال سائوپائولو برزیل نیز توسط کاردینال خیمنز و مانفردو مانفردی افتتاح شد. این اثر، که از جنس گرانیت و برنز ساخته شده بود، به طور رسمی ۴ سال پس از افتتاح آن به تکمیل رسید. در سال 1953، یک سردابه در داخل بنای یادبود ساخته شد تا بقایای همسران پدرو اول، ماریا لدوپولدینای آستوریاس و آملی آف لوختنبرگ در آن قرار داده شود.

پارک استقلال سائوپائولو: معماری و محوطه ‌سازی

بعید است که به پارک استقلال سائوپائولو بروید و تحت تأثیر باغ زیبای آن قرار نگیرید. همان‌طور که اشاره شد در این پارک بنای یادبود استقلال برزیل به موزه‌ای پیرانگا متصل می‌شود. شهردار این منطقه در سال  1909، یعنی آنتونیو پرادو، به گیاهان و گل‌ها علاقه زیادی داشت، از این‌رو یک طراح بلژیکی را استخدام کرد تا چشم‌انداز این باغ را به بهترین شکل ممکن طراحی کند.

محوطه‌سازی پارک استقلال سائوپائولو از باغ ورسای در فرانسه الهام گرفته‌شده بود. این سبک در امتداد خطوط سبک رنسانس جدید طراحی‌شده و البته از سبک گذشته گرایی (میل به احیای رسوم و روش‌های گذشته) نیز استفاده کرده است.

وقتی که به پارک استقلال سائوپائولو نگاه می‌کنید در اصل به عناصر کلاسیک باغ‌های فرانسه، مانند چشمه‌ها، دریاچه، فواره‌ها و مجسمه‌ها چشم می‌دوزید. شاید بتوان این‌گونه اظهار کرد که حضور در این مکان به مثابه بازدید از ورسای فرانسه و باغ‌ها یا موزه‌های موجود در آن است.

 

چگونه به پارک استقلال سائوپائولو دسترسی پیدا کنیم؟

اگر به صورت شخصی به پارک استقلال سائوپائولو بروید می‌توانید از مترو یا اتوبوس‌های برقی برای رسیدن به آن استفاده کنید. اما سفر با تور برزیل نیاز به بررسی آدرس دقیق این مکان ندارد و به شما اجازه می‌دهد راحت‌تر به این پارک زیبا و تاریخی دسترسی داشته باشید.