کاخ هافبورگ

1402/09/18


xx بازدید

معرفی کاخ هافبورگ

آیا شما نیز به دنبال بازدید از کاخ هافبورگ در شهر وین هستید؟ آیا می‌دانید که از کاخ دارای چه زیبایی‌های خاصی است؟

کاخ هافبورگ یکی از زیباترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری و دیدنی شهر وین است که یکی از مهمترین اقامتگاه‌های رئیس جمهور کشور اتریش نیز بوده و خاندان‌های Habsburg نیز از این قلعه سلطنتی به عنوان اقامتگاه زمستانی استفاده می‌کنند. این کاخ تا پایان آخر جنگ جهانی تحت سلطه خاندان Habsburg بوده و بعد از آن به ملکه ماریا اهدا شد که همین امر سبب انجام یک سری بازسازی‌ها در قسمت‌های مختلف این کاخ بوده و کاخ هافبورگ به شکل امروزی خود در آمد. کاخ مذکور با توجه به داشتن معماری و طراحی بسیار متفاوتی که از معماری اروپایی را در دل خود جای داده است، توانسته به یکی از بی‌نظیرترین و مشهورترین کاخ‌های سلطنتی تبدیل شود. شما می‌توانید تاریخ 700 ساله کشور اتریش را در این کاخ مورد مشاهده قرار دهید که هر کدام از بخش‌های این کاخ در دوره های مختلف از حکومتی این کشور به آن اضافه شده است. کاخ هافبورگ با داشتن شمعدانی‌های بسیار لوکس، سالن‌های غذاخوری باشکوه، پرده‌های نقوش دار، آثار هنری فلمنگی، صحنه آرایی‌های متعدد، تابلوهای بسیار گران قیمت و کریستال‌های بسیار چشمگیر خود به منحصر به فردترین کاخ‌های سلطنتی در کل جهان تبدیل شده است.

 

معماری و قسمت‌های بسیار مختلف کاخ هافبورگ

معماری کاخ هافبورگ برگرفته از گوتیک و رنسانس بوده که البته در برخی از بخش‌های آن می‌توانید شاهد معماری روکوکو، کلاسیک و باروک نیز باشید که در کنار هم قرار گرفتن این سبک‌های معماری سبب شده است تا یکی از باشکوه‌ترین آثار تاریخی را هم اکنون مورد مشاهده قرار دهید. کاخ هافبورگ دارای وسعتی در حدود 23 هکتار بوده و از قسمت‌های مختلف از جمله 2600 اتاق، 19 حیاط و 18 ساختمان تشکیل شده است. لازم به ذکر است که مهمترین و اصلی‌ترین قسمت‌های این ساختمان را موزه سیسی، مجموعه سیلور و آپارتمان‌های سلطنتی تشکیل داده و هر یک از این قسمت‌ها زیبایی و معماری باشکوه مختص به خود را دارند. همچنین توجه داشته باشید که در اطراف کاخ هافبورگ می‌توانید شاهد انواع جاذبه‌های دیگری از جمله مدرسه سوارکاری، موزه تاریخ طبیعی، کلیسای کوچک سلطنتی و کتابخانه ملی اتریش باشید که به راحتی می‌توانید از این جاذبه‌ها نیز بازدید کنید.

موزه سی سی هافبورگ

همان‌طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، کاخ هافبورگ از قسمت‌های بسیار متعدد تشکیل شده است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن را موز سیسی تشکیل داده است که این موزه به ملکه الیزابت اهدا شده و این موزه مربوط به حکومت اشرافی قرن 19 است. از مهم‌ترین اشیاء و آثاری که می‌توانید در این موزه از آن‌ها بازدید داشته باشید می‌توان به دستکش، دست نوشته‌ها، ماسک چهره مرگ و سایبان ملکه اشاره نمود که وی در 16 سالگی از زادگاه خود به کشور اتریش مهاجرت کرد. کاخ هافبورگ با داشتن آثار بسیار بی‌نظیر و جذابی که دارد، توانسته است سالانه میزبانی هزاران گردشگر و توریست از کشورهای مختلف باشد و مسئولان این کشور نیز سعی بر آن دارند تا نهایت تلاش خود را برای حفظ و نگهداری از این کاخ داشته باشند. شما نیز می‌توانید در سفرتان به کشور اتریش، از کاخ هافبورگ بازدید لازم را انجام داده و تصاویر بسیار باشکوهی را به ثبت رسانده و لحظات بسیار بی‌نظیری را در این کاخ برای خود به ارمغان بیاورید.