کاخ شونبرون

1402/12/02


xx بازدید

کاخ شونبرون

کاخ شونبرون به سبک معماری باروک ساخته شده­‌است. در سبک معماری باروک به تزیین و ظاهر نمایشی بنا اهمیت ویژه­‌ای داده شده و از دکورهای مجلل و دیوارنگاره‌­هایی با رنگ روشن استفاده می­‌شود. این کاخ دارای 1400 اتاق است که همگی دارای برجسته­‌کاری­‌های بی‌­نظیری هستند. زمانی که در برابر این بنا قرار می‌گیرید، مجالی برای نگاه کردن به زیرپاهای خود را نخواهید داشت. تزیینات دیوار و ستون­ها، لوسترهای باشکوه، نگارهای بکار برده شده در سقف، ترکیب و همنشینی رنگ­‌ها، نورپردازی، گچ­بری و مرمر، طرح­‌های نمایشی، پیچ و تاب و خمیدگی در معماری، مجسمه­‌های طلاکاری شده، نقاشی­‌های بزرگ و ... شما را مسحور خواهند کرد. در ساخت این کاخ از آثار ارزشمند ایرانی و هندی نیز استفاده شده است و جالب است بدانید سالنی در شونبرون وجود دارد که در آن سبک معماری ایرانی دیده می‌­شود.

 

کاخ شونبرون و گلوریتا

از جادبه­‌های دیدنی کاخ شونبرون می­توان به گلوریته (گلوریتا) اشاره کرد. گلوریته که از آن با عنوان اتاق گل (گلخانه) یاد می­‌شود از قصر شونبرون عبور می­‌کند. موقعیت این بنای تاریخی به­‌گونه­‌ای است که با قرار گرفتن در آن نمایی زیبا و شگفت­‌انگیز از شهر وین را خواهید دید. زمانی که برای صرف صبحانه به گلوریته می­‌روید، باید بدانید مکانی را انتخاب کرده­‌اید که زمانی امپراتور فرانتس جوزف صبحانه خود را در آنجا میل می­‌کرد. احساس بی‌نظیری است که بتوان در تاریخ سفر کرد و با شاهان و حکمرانان هم سفره شد. بنای گلوریته، شباهت زیادی به معماری­‌های رومی دارد. در ساخت این بنا از سنگ­‌های مرمر استفاده شده و در ارتفاع 60 متری از سطح زمین قرار گرفته است.

 

باغ وحش کاخ شونبرون

اگر به دیدن کاخ شونبرون بروید، اما از باغ­‌وحش آن دیدن نکنید، مطمئن باشید سفرتان کامل نخواهد شد. قدیمی­‌ترین و در عین­‌حال مدرن­‌ترین باغ‌­وحش را در محوطه این کاخ خواهید یافت. در این باغ­‌وحش بیش از 700 گونه جانوری نگه‌داری می­‌شود. ارزش این باغ‌­وحش تنها مربوط به گونه­‌های جانوری آن نمی­‌شود. فضاسازی و معماری آن نیز بسیار دیدنی و درخور توجه است. به­‌طوری­‌که نمی‌­دانید محو تماشای حیوانات شوید و یا از محوطه و معماری آن لذت ببرید، گویی برای دیدن زیبایی­‌های کاخ شونبرون به چشم­‌های بیشتری نیاز است. چگونه می‌توان این همه زیبایی را در ذهن ثبت کرد؟ فقط باید دید ولذت برد و به استاد معمار و شاگردانش دست مریزاد گفت. 

 

کاخ شونبرون و میز (Maze)

از دیگر جاذبه­‌های کاخ شونبرون می‌توان ماز (میز) اشاره کرد. این باغ زیبا به صورت چهار دالان طراحی شده­ و در مرکز آن یک سکوی تزیینی بنا شده است. در گذشته خانواده پادشاهی در میان دالان­‌های این باغ قدم می‌زدنند. اما امروزه هر کسی می‌تواند قدم به این باغ زیبا بگذارد و در آرامش و زیبایش لحظاتی مفرح داشته باشد. اگر با دقت به ماز نگاه کنید می‌توانید دوازده نشانه زودیاک را در آن بیابید.

با آفتاب کلوت سفری فراموش‌­نشدنی را تجربه خواهید کرد. در طول سفر راهنمایان شرکت ایران­گردی و جهان‌گردی آفتاب کلوت با شما همراه خواهند بود تا خدمات سفر با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار گیرد.