رینگ اشتراسه

1402/09/18


xx بازدید

رینگ اشتراسه

رینگ اشتراسه زیباترین بلوار جهان است، که بسیاری از جاذبه های دیدنی وین مانند کاخ امپریال، موزه تاریخ هنر (Kunsthistorisches) و موزه تاریخ طبیعی، اپرای وین و مجلس پارلمان در آن واقع‌شده است. کاخ‌های باشکوه ، پارک‌های گسترده و بناهای مهم همچنین پنجره پادشاهی سابق این شهر را ترسیم می‌کنند.

 

آشنایی با رینگ اشتراسه وین

 رینگ اشتراسه وین 5.3 کیلومتر طول دارد. این طول برای ایجاد فضایی برای بناهای تاریخی بی‌نظیر که در دوره تاریخ سازی در دهه 1860 تا 1890 ساخته‌شده‌اند، کافی و متمایز به نظر می‌رسد. امروزه ساختمان‌هایی که در این بلوار قرار دارند ( از اپرای دولتی وین گرفته تا موزه هنرهای زیبا) از مهم‌ترین دیدنی‌های شهر وین به شمار می‌روند.

ساخت رینگ اشتراسه در سال 1857 به وصیت امپراتور فرانتز جوزف انجام شد. اشراف و شهروندان ثروتمند در ساخت این کاخ‌های فوق‌العاده با معماری چشم نواز در امتداد این بلوار باشکوه اهتمام ورزیده و آن را به سرعت به پایان رساندند. امروزه بسیاری از این سازه‌ها قابل تحسین هستند. سبکی که این ساختمان‌ها از روی آن الهام گرفته‌اند به نوعی از تاریخ‌گرایی مرتبط است. این تاریخ‌گرایی با تکثرگرایی از سبک‌های مختلف، و تقلید از اشکال معماری بی‌شماری از دوره‌های گذشته شکل گرفته است.

توجه به معماری و تاریخ‌گرایی در ساختمان‌های رینگ اشتراسه

در رینگ اشتراسه کاخ‌ها و ساختمان‌های مجلل متعددی ساخته‌شده‌اند. ساختمان‌های بزرگی همچون Opera State (ساخته شده به سبک Neo-Renaissance) ، مجلس، سالن شهر (GothicFlemish)، دانشگاه به سبک نئو رنسانس ، موزه هنرهای کاربردی ، بورس وین و کلیسای زنده (گوتیک جدید) که همگی در نیمه دوم قرن نوزدهم ساخته شده‌اند. به ویژه موزه هنرهای زیبا و همچنین موزه تاریخ طبیعی که هر دو به سبک نئو رنسانس ساخته ‌شده‌اند، ارزش دیدن دارند. آن‌ها نه تنها هنرهای عالی و گنجینه‌های طبیعی را در خود جای‌داده‌اند ، بلکه جزء شاهکارهای معماری نیز هستند.

استادانی نظیر تئوفیل فون هانسن، کارل فریرر فون هسنائور، گوتفرید سمپر، هاینریش فون فرستل و فردریش فون اشمیت رینگ اشتراسه را شکل دادند. در اواخر قرن نوزدهم، به دنبال معماری رینگ اشتراسه وین مکتب هنری آرنوو بوجود آمد، که از زرق و برق و شکوه ظاهری اش فاصله گرفت.

مقیاس موفقیت و زیبایی ساختمان‌ها کاملاً خارق‌العاده است، و نمی‌توان در هیچ کجای جهان معادل آن را پیدا کند. و بااین‌حال، برنامه‌های کلی که برای این بلوار در نظر گرفته‌شده بود به دلایل سیاسی و اقتصادی هرگز به طور کامل اجرا نشده است. اما در عین حال جلوه‌ای برای خلاقیت و هنر قرن 19 و 20 محسوب می‌شود.

 

لذت بازدید از رینگ اشتراسه

امروزه تمام ساختمان‌های اصلی رینگ استراشه حالت کاربردی خود را حفظ کرده‌اند. بسیاری از ساختمان‌ها، مانند خانه اپرای دولتی و موزه تاریخ هنر جزء بهترین‌های جهان محسوب می‌شوند. و ساختمان‌های مسکونی اصلی اغلب به عنوان یک مکان اداری یا خانه‌های معتبر برای برخی از هتل‌های برتر پنج ستاره وین خدمت می‌کنند.

بسیاری از مردم به دلایل مختلف بازدید از رینگ اشتراسه را انتخاب می‌کنند. امکان خریدهای لذت‌بخش و بی‌نظیر در این بلوار هر شخصی را ترغیب به بازدید و گشت‌وگذار در آن می‌کند. برای بازدید از این بخش از شهر وین گزینه‌های زیادی در دسترس است. امکان بهتر بازدید از رینگ اشتراسه با کمک تراموا، ماشین، به صورت پیاده‌روی و همین‌طور دوچرخه وجود دارد. اگر می‌خواهید لذت بیشتری از بازدید خود ببرید پیشنهاد کلی بر این است که از دوچرخه استفاده کنید. اگر علاقه‌مند به استفاده از تراموا نیز باشید می‌توانید از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر از خدمات آن برای دیدن این بلوار و ساختمان‌های جذاب استفاده نمایید.