جزیره موزه

1402/09/20


xx بازدید

جزیره موزه، سفری به اعماق تاریخ

جزیره موزه یکی از شگفت­‌انگیز­ترین مناطق دیدنی در اروپا است. در این منطقه توریستی  چندین موزه دیدنی در یک مکان قرار گرفته­‌اند. جزیره موزه در سال 1209 میلادی در برلین آلمان بین دو رودخانه اسپری و کوپفرابن ساخته شد. با سفر به این جزیره، قدم به گذشته و  فرهنگ اقوام مختلف خواهید گذاشت. به کجا می­‌خواهید بروید و آثار کدام تمدن را می­‌خواهید از نزدیک مشاهده کنید؟ آثار هنری و نفیسی از یونان باستان، منطقه مدیترانه، مصر باستان، عصر هلنیسم، منطقه جنوب غربی و مرکزی آسیای میانه، آسوریان، بابل، ایران باستان و آثار دوره اسلامی همگی در این جزیره گردآوری شده است تا تاریخ فرهنگ انسان­‌های پیشین را به شما نشان دهند. شگفت­‌انگیز است که با یک سفر، سفرهایی به دل اقوام مختلف داشته باشید. موزه پرگامون، آلتس( قدیمی)، موزه جدید، موزه بوده و موزه نئوس  از جمله موزه­‌های جزیره موزه هستند.

 

جزیره موزه در برلین

اگر می­خواهید  بدانید از کدامیک از این موزه­‌ها باید دیدن کرد؟ باید گفت این موضوع به زمان، علاقه و البته به هزینه‌­ای که در نظر گرفته‌­اید بستگی دارد.

موزه بوده در جزیره موزه

بنای موزه بوده به سال 1904 میلادی بازمی­‌گردد و به افتخار اولین موزه­‌دار آن ویلهم ون بوده، به موزه بوده مشهور است. در این موزه با تابلوهای نقاشی و مجسمه‌­هایی نفیس روبه‌­رو خواهید شد. در طی جنگ جهانی دوم، این بنا  به شدت آسیب دید و در بین سال 1946 تا 2005 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. در این موزه مجموعه­‌هایی بی‌­نظیر از  قرون وسطی تا قرن 18 میلادی را خواهید دید و با دست­‌آفریده­‌هایی از استادان و هنرمندانی مانند دوناتلو و برنی مواجه خواهید شد. از دیگر آثاری که در این موزه وجود دارد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

نقاشی­‌های نفیس اروپایی

مجموعه‌هایی نفیس از آثار هنری دوران بیزانس که به قرن­های 3 و 15 میلادی باز­می­‌گردد.

مجموعه‌ه­ایی از سکه و مدال­‌های ارزشمند

معماری موزه بوده و فضای داخلی آن نیز خیره کننده است.

 

موزه آلتس (آلتز) در جزیره موزه

از دیگر جاذبه‌­های جزیره موزه، می­توان به موزه آلتس اشاره کرد. بنای ساختمان در بین سال­‌های 1867 و 1876 ساخته شده­ است. در این موزه بیش از 1800 تابلوی نقاشی و 1500 مجسمه نفیس مربوط به قرن 19 میلادی را مشاهده خواهید کرد. بنای موزه آلتس به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است، به همین دلیل هر قسمت از بنا مربوط به شخصیتی خاص است.در طبقه سوم موزه آلتس  با آثار هنری مربوط به دوران گوته مواجه می­‌شوید. در این میان بازدید از اتاق دیوید فردریش می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

موزه پرگامون در جزیره موزه

موزه پرگامون، یکی از غنی­‌ترین موزه‌­ها در دنیا است. اگر به فرهنگ و تاریخ یونان باستان و مناطق جنوب غربی و مرکز آسیای میانه علاقمند هستید، بازدید از موزه پرگامون به شما پیشنهاد می­‌شود. اشیاء و آثار حفاری شده از تیسفون و طاق کسری، آثار هنری و تاریخی اسلامی، اتاق حلب، تندیس‌­های رومی، محراب پرگامون، دروازه ایشتار از جمله آثار ارزشمندی است که در این موزه از آنها نگهداری می­‌شود.

موزه نئوس در جزیره موزه

بنای موزه نئوس ( مصرشناسی) در بین سال­‌های 1855 و 1843 ساخته شده است. این موزه از روشی منحصر به فرد برای نمایش آثار هنری و نمایشگاهی خود استفاده کرده است. این موزه دارای سه بخش بوده که مربوط به مصر باستان، آثار مربوط به ماقبل تاریخ و آثار نفیس و ارزشمند تاریخی است  که بوسیله تم و موقعیت مکانی از همدیگر جدا شده­‌اند.

 

موزه نئوس و جزیره موزه

با آفتاب کلوت همسفر باشید، تا سفری لذت­‌بخش به یکی از دیدنی­‌ترین مناطق توریستی آلمان داشته باشید. با تور­های آسیایی، اروپایی، داخلی و ماجراجویانه آفتاب کلوت همراه شوید تا یک سفر واقعی را تجربه کنید. این مجموعه ایران­گردی و جهان­گردی برای لحظه لحظه سفر شما برنامه‌­ریزی کرده است. از تهیه ویزا و بیمه گرفته تا وسایل حمل و نقل، رزرو هتل و خدمات الکترونیکی. به سایت آفتاب کلوت مراجعه کنید و تدارک سفری جذاب را برای خود و خانواده­‌تان مهیا سازید.