اونتر دن لیندن

1402/12/02


xx بازدید

اونتر دن لیندن بلواری پر از جاذبه‌های تاریخی در برلین آلمان

اونتر دن لیندن خیابانی است که با بر دوش کشیدن یادواره‌ای از تاریخ آلمان، در پایتخت آن برلین واقع در شمال شرق آلمان و همچنین در مرکز قاره اروپا قرار دارد. شما می‌توانید با هیجان و رغبت زیاد شاهد باشید که اونتر دن لیندن، کاخ سلطنتی را در قسمت شرقی، به دروازه براند‌نبورگ (Brandenburg Gate) یک بنای تاریخی در بخش غربی آن اتصال می‌دهد. در سفری جذاب همراه با آژانس جهانگردی آفتاب کلوت، به دیار جنگل‌های سرسبز و با‌طراوت، جزایر متعدد، کوه‌های پراستقامت، سواحل جادویی و دریاچه‌‌های نیلگون آلمان خواهید رفت. آنگاه از دیدن این‌همه زیبایی در کشور اروپایی و توریستی آلمان، سرمست خواهید شد. سپس به خیابان اونتر دن لیندن که به نوبه خود جاذبه‌ای تماشایی در برلین محسوب می‌شود، بروید. بنابراین در بررسی بلوار تماشایی اونتر دن لیندن، با ما همراه باشید.

 

اونتر دن لیندن (Unter Den Linden)

اونتر دن لیندن، یکی از پرطرفدارترین و محبوترین خیابانهای برلین می‌باشد.  بلواری که با توجه به معنای اسم آن، به خیابانی اطلاق می‌شود که در زیر درختان لیمو قرار دارد. البته خیابان دارای دو باند است که توسط یک پیاده‌روی زیبا، با چتری از درختان در چمن‌های کناره آن تفکیک شده است. راستی باید بدانید که طول این خیابان به درازای 1400 متر می‌رسد. زیبایی منحصر‌به‌فرد و روح افزای، خیابان اونتر دن لیندن، بی ارتباط با کاشت درختان لیمو نیست. همچنین بدانید که نخستین بار نهال این درختان، در  کناره‌های خیابان اونتر دن لیندن، به دستور بالاترین شاهزاده آلمان کاشته شد. حالا با خیال راحت و اعصابی آرام، در این خیابان هیجان انگیز، در زیر سایه گسترده درختان به پیاده‌روی بپردازید. هر گاه احساسی از خستگی به سراغ شما آمد، مناسب‌ترین مکان برای استراحت، نیمکت‌های پیاده‌روی خیابان اونتر دن لیندن خواهد بود. دقایقی بر نیمکت‌ها بنشینید. آنگاه خستگی و هیجانات روزمره حاصل از شلوغی را، به برگهای سبز درختان حواله دهید. سپس دوباره آماده گردشی مفرح، در اونتر دن لیندن بشوید.

 

جاذبه های شوق برانگیز خیابان اونتر دن لیندن

شما می‌توانید در این خیابان، به دیدار قدیمی‌ترین دانشگاه برلین یا همان دانشگاه هومبولت (Humboldt University)، با تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از سراسر جهان بپردازید. همچنین یکی دیگر از جاذبه‌های بسیار جالب‌ توجه در خیابان اونتر دن لیندن، میدان گندارمن‌ مارکت (GendarnenMarkt Square) می‌باشد. ساختمان‌های تجملاتی پیرامون این میدان، بسیار دیدنی می‌باشد. راستی محیط گندارمن مارکت، با فضای روح بخش و زیبای آن، در هنگام قدم زدن در افراد آرامشی دلچسب ایجاد می‌کند. همچنین بدانید که در وسط این میدان  شما می توانید تندیس یکی از شاعران معروف آلمان، به نام فردریش شیلر را ببینید.

 

جزئیاتی بیشتر از خیابان اونتر دن لیندن

صبر کنید هنوز گردشگری در خیابان اونتر دن لیندن در منطقه مرکزی میته (mitte) به پایان نرسیده است.. اگر شما هم از طرفداران پروپا قرص اپرا هستید، می‌توانید به دیدن اپرای دولتی، یکی از زیباترین ساختمانهای برلین که به اشتاتس اوپر  (Staatsopper) شناخته می‌شود، بروید. همچنین آگاه باشید که نخستین بار اپرای دولتی، توسط فردریش دوم ملقب به فردریش کبیر ساخته شده است.

 

جاذبه کلیسای جامع برلین

اما در گردشی به یاد ماندنی در خیابان اونتر دن لیندن برلین گذشته از رستوران‌ها و کافه‌های زیادی که در آنها می‌شود، به نوش جان نمودن غذاهای خوشمزه پرداخت، دیدار از کلیسای جامع برلین را از خاطر نبرید. جاذبه گنبد تماشایی این کلیسا که با قامت 98 متری خود، بر همگان می‌نگرد، بسیار دیدنی است. راستی اگر تمایل دارید که کلیه فضای درونی تالار زیبای این کلیسا را ببینید، دریغ نورزید. شما می‌توانید این بار براستی از یک پلکان شاهنشاهی با وجود 267 پله بالا بروید. تصور نمی‌‌رود که  پشیمان بشوید. زیرا تجملات و شکوه دلنشین دور نمای داخلی و تزئینات طلایی آن، براستی ارزش تماشا را دارد. بنابراین در خیابان اونتر دن لیندن از تصاویر زیبا و جاذبه های رنگارنگ، به ثبت تصاویر هیجان انگیز بپردازید و خاطرات شیرین سفر را جاودانه کنید.