سواحل بنتوتا

1402/09/18


xx بازدید

جاذبه‌های گردشگری بنتوتا

آیا شما نیز برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری بنتوتا به دنبال رزرو یکی از بهترین تور سریلانکا هستید؟ آیا می‌دانید که با رزرو تور سریلانکا از چه مقاصد گردشگری می‌توانید بازدید داشته باشید؟

شهر زیبای بنتوتا یکی از شهرهای ساحلی کشور سریلانکا می‌باشد که با داشتن جاذبه‌های گردشگری بی نظیر و باشکوه خود توانسته است توجه هزاران گردشگر را به سوی خود جلب کند. اگر شما نیز دوست دارید تا در آینده نزدیک سفری را به سوی شهر بنتوتا داشته باشید می‌توانید جاذبه‌های دیدنی زیر را در اولویت‌های بازدیدی خود قرار دهید:

-ساحل بنتوتا: این ساحل با داشتن ماسه‌های طلایی خود در امتداد اقیانوس هند واقع شده است که دارای تفریحات و سرگرمی‌های متنوع خود بوده و می‌تواند بهترین به یادماندنی‌ترین لحظات را برای گردشگران و توریست‌ها به ارمغان آورد.

-باغ بریف: از دیگر مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به باغ بریف اشاره کرد که این باغ در 8 کیلومتری از بنتوتا واقع شده و کل مساحت آن نیز 5 هکتار می‌باشد. امروزه می‌توانید انواعی از درختان و گیاهان گرمسیری را در این باغ مشاهده کنید.

-معبد کاند ویهاری: معبد مذکور مربوط به سال 1700 میلادی می‌باشد که از مهمترین و پرطرفدارترین معابد میان مردم این شهر بوده و شما می‌توانید مجسمه بزرگی از گوتاما بودا را در این معبد مشاهده کنید.

 

سایر جاذبه‌های دیدنی بنتوتا

از دیگر مهمترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری شهر بنتوتا که در تور سریلانکا می‌توانید از آنها بازدید کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-جزیره سینامون: این جزیره که تمام ساکنین آن به کاشت و برداشت دارچین مشغول هستند، یکی از جذاب‌ترین جزایر شهر بنتوتا بوده و شما می‌توانید فراورده‌های بسیار متنوعی از دارچین را در این منطقه مشاهده و خریداری کنید.

-قلعه هلندی: از دیگر زیباترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه هلند اشاره داشت که این قلعه در 50 کیلومتری جنوب شهر واقع شده است و توانسته در لیست میراث فرهنگی یونسکو نیز به ثبت برسد. لازم است بدانید که قدمت این قلعه به دوران قرون وسطی باز می‌گردد و کل مساحت آن در حدود 87 هکتار بوده و سالانه جشنواره‌های ادبی و هنری بسیار باشکوهی در این مکان برگزار می‌شود.

-باغ لونوگانگا: این باغ از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های دیدنی در میان گردشگران و توریست‌ها می‌باشد چرا که می‌توانند در خانه‌های ییلاقی موجود در این باغ اقامت کرده و از یک محیط جنگلی بسیار باشکوه و بی‌نظیر برخوردار باشند.

-معبد سری کالیاناراما ماها ویهارایا: از دیگر مهمترین معابد موجود در این شهر است که با داشتن قدمتی بالغ بر 100 ساله ی خود توانسته است توجه گردشگران را به سوی خود جذب کند. همچنین در نظر داشته باشید که این معبد به خاطر داشتن مجسمه‌های مرمرین باستانی خود شهرت دارد.

 

حقایق جالب در مورد بنتوتا

گردشگرانی که با تور سریلانکا قصد بازدید از شهر بنتوتا را دارند، می‌توانند قبل از سفر خود در مورد حقایق جالب این شهر نیز اطلاعاتی را در دست داشته باشند که از مهمترین حقایق جالب در مورد شهر بنتوتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-پرتغالی‌ها قلعه ای در قرن 17 بر سواحل این شهر بنا کردند و اسم آن را پارانجی کوتاوا نامیدند که به معنای قلعه پرتغالی‌ها است.

-منطقه جنوبی این شهر تحت سلطه پرتغالی‌ها بوده که بعدها به دست هلندی‌ها افتاد.

-انگلیسی‌ها نیز قلعه‌ها و خانه‌های بسیار متعددی را در سواحل این شهر بنا کرده‌اند تا از شرایط اقلیمی این شهر بهره مند باشند.

-اولین راه آهن به این شهر توسط بریتانیایی‌ها آورده شده است که برای حمل و نقل چوب و نارگیل از این خطوط استفاده شد.

-برای گشت و گذار در این شهر بایستی از دوچرخه استفاده کرد چرا که سیستم حمل و نقل آن از وضعیت خوبی برخوردار نیست.