باغ گیاه‌شناسی

1402/09/13


xx بازدید

باغ گیاه شناسی سریلانکا

آیا شما نیز به دنبال بازدید از باغ گیاه شناسی سریلانکا هستید؟ آیا می‌دانید که بهترین گزینه برای بازدید از باغ گیاه شناسی سریلانکا، شرکت در یکی از بهترین تور سریلانکا است؟

سریلانکا با داشتن جاذبه‌های گردشگری بسیار بی‌نظیر خود توانسته است توجه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب کند. در سال‌های اخیر نیز شاهد برگزاری تور‌های بسیار متعددی به سوی این کشور هستیم که شما نیز می‌توانید با توجه به شرایط خود در یکی از بهترین تور سریلانکا شرکت کرده و خود را برای یکی از هیجان انگیزترین سفرهای خارجی آماده کنید. یکی از معروف‌ترین و مشهورترین جاذبه‌های دیدنی این کشور، باغ گیاه شناسی سریلانکا است که این باغ دومین باغ بزرگ این کشور بوده و توانسته است مجموعه‌ای کاملی از ارکیده‌های جهان را در دل خود پرورش دهد. گردشگرانی که قصد بازدید از باغ گیاه شناسی سریلانکا دارند می‌توانند از 300 گونه مختلف گل ارکیده بازدید کرده و تصاویر بسیار باشکوهی را به ثبت برسانید. مساحت باغ مذکور سریلانکا، در حدود 147 هکتار بوده و با داشتن ارتفاع 460 متری مربع از سطح دریا، بهترین و مناسب‌ترین شرایط را برای پرورش گیاهان دارویی و تزیینی را در خود جای داده است.

 

تاریخچه باغ گیاه شناسی سریلانکا

قدمت باغ گیاه شناسی سریلانکا مربوط به سال 1371 می‌باشد که در این سال از شاه کریمباهو سوم تاجگذاری کردن و این باغ نیز توانست از این مهمانی و تاج گذاری بسیار باشکوه میزبانی نماید. بعدها باغ مذکور به دست انگلیسی‌ها افتاد که به شکل کامل از بین و تخریب شد. باغ گیاه شناسی سریلانکا تا زمان به قدرت رسیدن گاندی خرابه‌ای بیش نبود تا اینکه در دوران حکومت وی این باغ را از دوباره نوسازی و طراحی کردند که برای طراحی و افتتاح آن در حدود 20 سال به شکل مداوم زحمت کشیدند تا که این باغ را به شکل رسمی در سال 1841 افتتاح کنند. امروزه این باغ توسط ملی وزارت کشاورزی اداره می‌شود و تمام امکانات رفاهی برای گردشگران در آن مهیا می‌باشد و گردشگران می‌توانند به راحتی در سفر خود به این کشور، بازدید از باغ گیاه شناسی سریلانکا را در اولویت‌های خود قرار دهند. میانگین بارش موجود در این باغ نیز در حدود دویست روز در سال می‌باشد که این میزان بارش و رطوبت برای رشد تنوع بسیار بالایی از گیاهان مناسب بوده و شما می‌توانید یکی از زیباترین باغ‌های جهان را مورد مشاهده قرار دهید.

 

بازدید از باغ گیاه شناسی سریلانکا با تور سریلانکا

همانطور که اشاره نمودیم، باغ گیاه شناسی سریلانکا یکی از زیباترین و منحصر‌به‌فرد‌ترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه می‌باشد که سالانه هزاران گردشگر و توریست بازدید از آن را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند. شما نیز می‌توانید به راحتی در یکی از تور سریلانکا شرکت کنید و در اولین فرصت به‌دست آمده، از این باغ باشکوه بازدید نمایید چرا که بسیاری از تورهای گردشگری بازدید از باغ گیاه شناسی سریلانکا را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند تا گردشگران بتوانند بی نظیرترین و فراموش نشدنی‌ترین لحظات را برای خود به ارمغان آورند. طراحی و چیدمان گیاهان مختلف در این باغ به گونه‌ای است که لای به لای آنها مسیرهای پیاده‌رویی طراحی شده که گردشگران و بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از تمام گونه‌های مختلف مورد نظر خود بازدید کنند. شما نیز با شرکت در تورهای سریلانکا این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید و بهترین لحظات را در باغ مذکور برای خود به ارمغان آورید.