شهر مونترو

1402/12/02


xx بازدید

مونترو شهری کوچک اما با جاذبه های گردشگری بسیار در سوئیس

مونترو (Montreux) را به عنوان شهری کوچک و پر از جاذبه‌های گردشگری، در کشور صلح طلب سوئیس واقع در ناحیه غربی مرکز قاره اروپا می‌بینید. شهر مونترو را در تابلوی زیبایی که کوههای رویایی و سپید پوش قله‌های آلپ از یکطرف آن و در نمایی دیگر در چشم اندازی هیجان انگیز واقع بر کرانه دریاچه بزرگ و زیبای ژنو جاخوش کرده است، مشاهده می‌کنید. آری اینبار با گذر از کوهها، دره‌ها و جنگل‌‌های سرسبز زیادی همراه با آژانس گردشگری آفتاب کلوت، بساط گردشگری را در مونترو افسانه‌ای سوئیس می‌گشاییم. آنگاه آب و هوای پاک،  مفرح و معتدل کوهستانی آن را استنشاق ‌می‌کنیم و از لذت مسافرت به کشوری که جایگاه  سازمان صلیب سرخ جهانی در آن قرار دارد، سرمست می‌شویم. در تحقیق از شهر توریستی مونترو، با ما همراه باشید.

 

قلعه چیلون (Chillon) مونترو

شما می‌توانید در نزدیکی شهر مونترو و در غربی ترین ناحیه دریاچه ژنو، به بازدید بنای تاریخی قلعه چیلون بروید و نظارهگر بخشی از تاریخ کشور سوئیس باشید. قلعه‌ای که بر یک جزیره صخره‌ای واقع شده و به عنوان نمادی در کرانه دریاچه شوق انگیز ژنو، در تصاویر زیبای کارت پستالی جای گرفته است. البته بخشی از شهرت پرآوازه این قلعه را باید در ارتباط با نوشته‌های لرد بایرون، شاعر معروف کشور انگلستان دانست. این قلعه که یادگاری از قرن دوازدهم است، در اواسط این قرن به عنوان سکونت‌گاهی جهت دوک‌ها و کنت‌های حکومت سائوی قرار گرفت. شما شاهد نقاشی‌های دیواری در این قلعه هستید که متعلق به قرن چهاردهم میلادی است و یادواره‌ای بر سلطه خاندان سائوی می‌باشد. قلعه در قرن شانزدهم تا زمانی نسبتاً طولانی به عنوان زندان بکار رفت و اما امروز با گذر از اتفاقات  تاریخی بسیار، قلعه به عنوان جاذبه‌ای تاریخی معروف است.

 

دره شودرون (Chauderon) مونترو

از شهر آرام و کهن مونترو، مسیری برای رسیدن به این تنگه زیبا وجود دارد. بزودی با ناحیه‌ای پر از زیبایی‌های هیجان انگیز، سرسبزی و طراوت بسیار در این دره مواجه خواهید شد. حس هیجان و  رغبت دیدار آنگاه افزونی می‌یابد که شاهد عبور  رودخانه زیبای لابای (La Baye)، از این دره تنگ هستید که به درون دریاچه ژنو جاری می‌شود. نگران نباشید جهت پیاده روی و تماشای گذر نشاط انگیز و شوق آفرین رودخانه، از تنگه مسیر‌هایی فراهم شده است.

 

دورنمای سحرانگیز از تاکستان‌های  های لاواکس (Lavaux)

اگر هوس پیاده روی در حصار تاکستانهای زیبا را دارید، باید بدانید که شهر مونترو در حصاری از تاکستان واقع شده است. همچنین امتداد تاکستان لاواکس را، در مساحت 830 هکتاری آن از لوزان تا مونترو مشاهده می‌کنید. این تاکستان با مناظر حیرت انگیز و نفس گیر خود جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. همچنین شما قادر خواهید بود که در مسیرهای مخصوص پیاده روی، در تاکستان قدم بزنید و از طبیعت زیبای آن لذتی وافر ببرید.

 

دریاچه لمان  و تفریحات سرگرم کننده

اگر به ورزش‌های آبی علاقمند هستید، کافی است از شهر مونترو نگاهی به دریاچه بزرگ ژنو یا لمان  بیاندازید. بهتر است فرصت را از دست ندهید و فعالیت خود را با ورزش‌هایی نظیر شنا، اسکی روی آب و حتی قایق سواری  شروع کنید. راستی دریاچه می‌تواند، مکان مناسبی برای کانو سواری و ورزش مهیج غواصی نیز باشد.

 

قدم زدنی رویایی در بین نرگس ها

وقت آن است که در میان مردم آریایی نژاد و سفید پوست مونترو سوئیس و در ناحیه مرتفع این شهر قدم بزنید. در میان گلهای سفید  متمایل به زرد نرگس‌های‌ فراوان مونترو، راه بروید. نرگس های دلربا  را با رغبت تمام، تماشا کنید، ببویید و از رایحه خوش آنان سرمست شوید.

در تور سوئیس محو جذابیت آبهای درخشنده و زلال دریاچه‌ها و زیبایی حاکی از غرور قله‌های رفیع کوههای آلپ خواهید شد. آنگاه در تماشای جاذبه‌های هیجان انگیز مونترو، به خرید از شکلات فروشی‌های مخصوص این شهر نیز بپردازید و در این سفر جذاب و شیرین از خوشی سرمست شوید که زمان بسیار گذرا است.