گلاسیه

1402/09/20


xx بازدید

 

گلاسیه یکی از مراکز اسکی مهم کشور سوئیس و شهر مونترو است.

 

گلاسیه، بهشت سفید‌پوش، برفراز قلب آلپ، همیشه در تپش و زیبایی است. گلاسیه از‌جمله تفریگاه‌های زمستانی همراه با پیست‌های اسکی فراوان، از جاذبه‌های شهر مونترو در کشور سوئیس، در مرکز اروپا است.

 

مونترو، بر دامن آلپ

مونترو، شهری زیبا در کشور سوئیس، ازجمله جاذبه‌های اروپا است؛ که در مرکز اروپا، خفته بر بستر دریاچه آرام ژنو، در عمق تاکستان‌های انبوه، تکیه‌زده بر منظره محسور‌کننده ارتفاعات با شکوه آلپ.

مونترو شهری با آب و هوای خاص و دلپذیر است. درختانی چون کاج، سرو و نخل که از جمله درختان مدیترانه‌ای هستند، در این شهر به وفور به چشم می‌خورند. این بهشت کوچک، در قرن نوزدهم، میزبان بسیاری از هنرمندان و نویسندگان مهاجر، از جمله نویسنده انگلیسی، لرد بایرون، و نیز مشاهیری چون چارلی چاپلین، فردی مرکوری بوده است، که در آن زیسته‌اند.

مونترو با کوچه‌پس‌کوچه‌های آرام، پیاده‌رویی دلپذیر در کنار دریاچه با نمای هتل‌های قرن نوزدهم، شوق پیاده‌روی را در هر گردشگری، زنده می‌کند. جمعه‌بازار مونترو در صبح‌های جمعه، گشت‌و‌گذار همراه با امکان خرید سوغاتی را به گردشگران هدیه می‌دهد. و سیاحتی تاریخی و باستانی در بازدید از  قلعه باستانی متعلق به قرن سیزدهم، دل هر مسافری را می‌برد.

 

از مونترو تا گلاسیه، از تابستان تا زمستان!

مونترو واقع در دامنه‌های آلپ در فصل بهار و تابستان، آب و هوایی خاص و دلپذیر، همراه با آفتاب نوازشگر مدیترانه، آغوش خود را به سوی ارتفاعات آلپ، می‌گستراند؛ تا به گلاسیه بپیوندد. گلاسیه در امتداد مونترو،که پوشیده از برف و سرما است. گویا در مسیر اوج گرفتن از مونترو تا گلاسیه، از تابستان به زمستان سفر می‌کنید.

 

اسکی بر شانه‌های آلپ!

گلاسیه 3000، معروف‌ترین جاذبه منحصربه‌فرد گلاسیه مونترو است.

تله‌کابینی در ارتفاعات کوه تیتلیس، از مرتفع‌ترین کوه‌های آلپ، معروف به گلاسیه 3000، گذرگاه قله‌نوردی مسافران است.

 گلاسیه 3000 پیست اسکی کوهستانی در مرتفع‌ترین نقطه آلپ است؛ که سراسر سال برای فعالیت‌ها و تفریح‌های زمستانی باز می‌باشد، گلاسیه 3000، در واقع خطوط کابلی رفت‌و‌آمد برای قله‌نوردی با تله‌کابین بر فراز بلندترین کوه های آلپ با منظره‌ای پوشیده از برف و یخ، می‌باشد. این تله‌کابین تا ارتفاع 3000 متری بالا می‌رود. ساختمان مدرن ایستگاه گلاسیه که توسط معمار سوئیسی، ماریو بوتا، طراحی شده است، در حصار 24 قله مرتفع 4000 متری کوهستان آلپ قرار دارد، که منظره برفی بی‌نظیری همراه با هوای پاک و دلپذیر، به گردشگران عرضه می‌دارد.

 

در بهار، از اکتبر تا می، پیست‌های اسکی گلاسیه، فعال است و اسکی‌باز‌های مبتدی و حرفه‌ای از پیست‌های مختلف اسکی، در بلندترین منطقه آلپ، لذت می‌برند.

  

جاذبه‌های گلاسیه

علاوه‌بر تله‌کابین کابلی مرتفع و پیست‌های اسکی فراوان، که این مکان را به بهشت اسکی‌بازان بدل کرده است، جاذبه‌های خاص و چشم‌نواز دیگری هم در گلاسیه، یافت می‌شود که ارزش سفر به آن را اثبات می‌کند. از جمله:

  • مناظر خاص و زیبای قله‌های مرتفع برفی در دور‌تا‌دور
  • اولین و تنها پل معلق جهان که بین قله‌های دو کوه مرتفع در آلپ کشیده شده است، و پیاده‌روی روی آن حال بی‌نظیری دارد.

 

  • گردش با قطار کابلی گلاسیه‌اکسپرس، که بسیار آرام حرکت می‌کند، تا از مناظر زیبای کوهستانی، همراه با دره‌های شگفت‌انگیز، دیدن نمایید.
  •  
  • امکان قله‌نوردی برفی و  لذت بردن از غذاهای عالی میان قله‌های مرتفع زمستانی با منظره کوه‌های آلپ که گلاسیه را به قایق برفی شناور در میان امواج سفید ابرها، بدل کرده است.

 

تور‌های آموزشی و تفریحی، همه ساله به مقصد گلاسیه برگزار می‌شود.