دهکده تارو

1402/12/02


xx بازدید

 

مکان: دهکده‌ی تارو در نپال

شاخصه: دهکده‌ای تاریخی در نپال

 

دهکده تارو در کشور نپال و در نزدیکی پارک ملی چیتوان یک گزینه‌ی مناسب برای افرادی که دوست دارند یک فضای متفاوت را تجربه کنند است. شما می توانید یک فضای اسرار آمیز سنتی را با قدمت هزاران سال مشاهده کنید.

برای شناخت بیشتر دهکده تارو در نپال و آشنایی با مناطق آن از لحاظ گردشگری با ما همراه باشید.

 

دهکده‌ی تارو در نپال

دهکده تارو محل زندگی افراد قبیله ای با همین نام است. این دهکده ی اسرار آمیز که از هزاران سال تاکنون

مامن این افراد بوده است. جذابیت بی نظیر این دهکده ی باستانی به علت جنگل های انبوه منطقه چیتوان است. یک نکته قابل توجه که در مورد این دهکده وجود دارد هاله ای نامرئی است که دهکده تارو را جهان اطراف جدا کرده است. مردم دهکده که از نوادگان بودا هستند در برابر پشه مالاریا و زالو های خونخوار مقاوم هستند و این مسئله از لحاظ ژنتیکی ثابت شده است.

اگر می‌خواهید یک موزه‌ی باستانی زنده را تجربه کنید. می توانید دهکده تارو را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید.

زمانی که به این دهکده وارد می شوید گویی زمان به شکل غیر قابل باوری می ایستد و شما در یک فضای اسرار آمیز و باستانی شناور خواهید شد.

زندگی آزادانه ی مردم قبیله زن هایی که روی ایوان خانه ها مشغول انجام کارهای روزمره هستند. خانه هایی با سقف های کاهگلی بدون هیچ پنجره و روزنی ساخته شده اند. معماری هزاران سال پیش را برای شما تداعی خواهد کرد.

در دهکده تارو حیوانات آزادانه زندگی می کنند در هر خانه محلی برای زندگی چهار پایان در نظر گرفته شده است. نکته قابل توجه وجود آشیانه های بزرگی در حیاط خانه ها برای پرندگان است.

هم‌چنین بزهایی که آزادانه به هر سو می روند را مشاهده خواهید کرد. می توانید از ایده ی جالب ماه عسل وجود آلاچیق هایی در میان شالیزارها دیدن کنید.

 

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دهکده تارو رقص محلی مردم دهکده است که در مدل های مختلف با نام های متفاوت برگزار می شود این رقص ها با نام جمتا، باجتی، دامغو وجود دارد که فقط توسط بانوان روستا اجرا می شوند. این رقص ها یه شکل شبانه با جمع شدن دور آتش برگزار می شود.

مردم دهکده تارو زندگی خود را از شکار، ماهیگیری و جمع آوری غذا و کشاورزی می گذرد. مردم دهکده تارو با هجوم توریست ها به این منطقه زندگی مردم این منطقه که از زمان بودا تا کنون جریان داشته است تغییراتی ایجاد شده است.

این تغییرات در جهت مثبت و دوستی محیط زیست و متوقف شدن سوزاندن جنگل ها پیش می رود.

شما می توانید با سفر به نپال و دیدار از دهکده تارو و جنگل های انبوه این منطقه تجربه ی بی نظیر برای گردشگران سراسر دنیا است.

در کنار جنگل های انبوه و شیوه جالب زندگی و همچنین حیات وحش فوق العاده، می توانید اوقاتی را از دنیای ماشینی فاصله گرفت و اوقات دلپذیری را تجربه کنید.

همسفر با کلوت

انتخاب یک همسفر مناسب، یکی از ارکان یک سفر حرفه‌ای است. برای تجربه‌ی یک سفر لذت‌بخش، امن و حرفه‌ای در تور نپال با کلوت همسفر شوید.