جزیره فوک‌های دریایی

1402/09/20


xx بازدید

جزیره فوک‌های دریایی

تنها طبیعت‌گردها می‌دانند، جزیره فوک‌های دریایی تا چه اندازه زیباست. اینجا یک جزیره‌ی کوچک است که فوک‌های زیبا و بومی آفریقای جنوبی روی آن را پر می‌کنند و شما از دیدن زیبایی‌های این جزیره فوک‌های دریایی در حیرت خواهید ماند. سفرهای ماجراجویی همیشه برای طبیعت‌گردان و علاقمندان به اکوتوریسم جالب و مفرح است. اتفاقا جزیره فوک‌های دریایی در کیپ تاون آفریقا دقیقا همان جایی است که شما می‌بایست بروید. جزیره فوک‌های دریایی از مناطق دست‌نخورده و بکری است که هرساله گردشگران و ماجراجویان زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

این جزیره شگفتی‌های و عجایب خاص خود را دارد، همین مسئله سبب شده است، گردشگران همیشه دلیل برای سفر به آن داشته باشند و آن هم کشف این شگفتی‌های جزیره فوک‌های دریایی است. دلیل نامگذاری این جزیره این است که در گوشه و کنار آن می‌توانید فوک‌های زیبا را ببینید. برای همین به آن جزیره فوک‌های دریایی (Seal Island) می‌گویند. اینجا جزیره‌ای کوچک در حدود 7.5 کیلومتری سواحل False Bay قرار دارد. تعداد 6400 فک دریایی در این جزیره زندگی می‌کنند. در کنار این‌ها می‌توان انواع پرندگان دریایی و دیگر گونه‌های پرندگان را نیز مشاهده کرد. طول و عرض این جزیره که مقداری باریک است، حدود 800 در 50 متر می‌باشد. البته در این جزیره پوشش گیاهی خاصی را مشاهده نخواهد کرد. فوک‌های بامزه تمام حواس شما را به خو مشغول خواهند کرد. می‌توانید چندساعتی را با فوک‌ها بگذرانید و سپس پیشنهاد ما این است که یک قایق‌سواری فوق‌العاده در اطراف جزیره داشته باشید. دیگر نکته‌ی بسیار جالبی که می‌توان در مورد این جزیره گفت این است که باقیمانده‌‌ها و خرابه‌های چند ساختمان و سازه‌ی قدیمی نیز در جزیره فوک‌های دریایی دیده می‌شود که مربوط به دهه 1930 میلادی است. شما که به کیپ تاون آفریقای جنوبی می‌روید، حتما از دو اسکله‌ی مشهور آن یعنی اسکله ویکتوریا و آلفرد نیز دیدن کنید. این دو اسکله از جمله محبوب‌تری جاذبه‌های گردشگری در آفریقای جنوبی است که بهتر است حتما از آنها دیدن کنید. 

 

زیبایی‌های جزیره فوک‌های دریایی

در شب به اسکله‌های کیپ تاون بروید و غذاهای دریایی و محلی این منطقه را امتحان کنید. شما می توانید با تورهای آفریقای جنوبی سفری فوق‌العاده به کیپ تاون و زیبایی‌های آن مانند جزیره فوک‌های دریایی داشته باشید.

ساحل سانتوس، ساحل نزدیک به جزیره است که می‌توانید از آن بازدید کنید و در امتداد این ساحل شنی با شیب ملایم قدم بزنید و از مناظر خاص و بسیار زیبایی که در اطراف وجود دارد، لذت ببرید. در سفر به کیپ تاون آفریقا حتما باید از جزیره‌ی فوک‌های دریایی دیدن کنید. اینجا جایی خاص و دیدنی است و خاطره‌های زیبایی را می‌توانید برای خود رقم بزنید. 

یک جزیره 200 متری که سطح روی آن را هزاران فوک دریایی بامزه پر می‌کنند و با حرکات جالب و رفتارهای خود توجه گردشگران به خود جذب می‌کنند. این فوک‌ها را تنها باید از نزدیک ببیند. با قایق به آنجا نزدیک شوید و در کنار آن از قایق‌سواری خود در این منطقه نهایت لذت را داشته باشید.

طبیعت و دنیای داخل و روی آب در آفریقای جنوبی، از جمله جاذبه های گردشگری آن است. شما می‌توانید به تماشای کوسه‌های خطرناک از نزدیک بروید. کوسه‌هایی که تنها در چند قدمی شما خواهند بود. برای مین توصیه‌ی ما این است که در سفرهای خود به آفریقای جنوبی حتما از جاذبه‌های طبیعی و به اصطلاح اکوتوریسم آن نیز دیدن کنید.