میدان قهرمانان

1402/12/02


xx بازدید

میدان قهرمانان :

میدان قهرمانان در کشور مجارستان شهر بوداپست قرار گرفته است و بسیار میدان باشکوهی است که در این چند سال به یکی از مکان‌های توریستی تبدیل گشته است. میدان قهرمانان در مرکز شهر قرار گرفته و همان‌طوری که از نام آن پیداست باید بدانید که به دلیل یاد بود از قهرمانان این کشور بنا شده است. در این میدان شما می‌توانید مجسمه 7 رهبر که در قبایل مختلف مجارستان رهبری می‌کردند را مشاهده کنید، البته شخصیت‌های مهم دیگری هم در این میدان وجود دارد. وجود قبر تاریخی در میدان قهرمانان نشانه این است که یاد کسانی را که مجارستان را تاسیس کرده‌اند زنده نگه دارد.

ساخت میدان قهرمانان در سال 1900 میلادی بوده و در این سال 1000 سال از سالگرد تاسیس مجارستان گذشته است و به همین دلیل این میدان با شکوه و عظیم را ساخته‌اند. امروزه این مدیان به قدری شهرت پیدا کرده است که هر فردی به این شهر می‌آید به تماشای این میدان می‌رود و تندیس‌های را که در میدان وجود دارد را مشاهده می‌کند. در وسط این میدان مجسمه جبرئیل را می‌توانید مشاهده کنید که آن را بر روی یک پایه سنگ بلندی قرار داده‌اند. و در دستش هم تاج مقدس مجارستان قرار گرفته است.

این مجسمه در میدان قهرمانان بسیار شهرت دارد و زمانی که از کنار آن می‌گذرید بدون شک چندین نفر در حال عکس گرفتن هستند. در پایین این مجسمه 7 مجسمه دیگری وجود دارد که آنها رهبر اولین قبایل در مجارستان هستند. این مجسمه‌ها به قدری زیبا و باشکوه هستند که بدون شک شما تا چندین ساعت محو عظمت آن‌ها خواهید شد. ساخت آن‌ها به دست معماران توانمندی بوده که در کار خود بسیار حرفه‌ای عمل کرده و بهترین و با شکوه‌ترین مجسمه ها را در میدان قهرمانان ساخته‌اند.

 

میدان قهرمانان و مجسمه‌های آن :

میدان قهرمانان یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی به شمار می‌رود که امروزه در تاریخ معاصر هم نقش پررنگی دارد. رویدادهای سیاسی بزرگ در این میدان برگزار می‌شود و افراد مهم سیاسی را در این میدان می‌توانید از نزدیک مشاهده کنید. در واقع باید بدانید مهم‌ترین ویژگی که این میدان دارد مجسمه‌های آن است، از جمله مهم‌ترین مجسمه این میدان مجسمه جبرئیل و 7 رهبر قبایل است. در پشت این مجسمه‌ها، تعداد دیگری هم مجسمه وجود دارد که آنها هم از جمله افراد مشهور در تاریخ معاصر مجارستان هستند. اگر می‌خواهید به مهم‌ترین و مشهورترین مکان تاریخی مجارستان بروید بدون شک باید میدان قهرمانان را انتخاب کنید.

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی میدان قهرمانان دو ساختمان موزه و تالار هنر است که آنها در سمت راست میدان قرار گرفته‌اند. شما اگر علاقه‌ای به تماشای موزه‌های هنری داشته باشید می‌توانید این موزه‌ها را انتخاب کنید. در این میدان افراد زیادی را مشاهده می‌کنید که اسکی بازی می‌کنند و شور حال خاصی را به میدان و زیبایی آن می‌بخشند. پارک سرسبزی که در پشت این میدان وجود دارد یکی دیگر از زیبایی‌های این مکان به شمار می‌رود و شما می‌توانید چندین ساعت خود را در این پارک بگذرانید. این پارک هم زیبایی‌های خودش را دارد و توریست‌های بسیاری در این پارک به گشت‌وگذار می‌پردازند. میدان قهرمانان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری مجارستان به شمار می‌رود که بدون شک بازدید از آن بسیار لذت بخش است.