شهر فنوم پن

1402/09/20


xx بازدید

مکان: فنوم پن

شاخصه: شهری باستانی در کامبوج

 

شهرهایی با قدمت بالا در دنیا وجود دارند که هرکس با دیدن آن‌ها می‌تواند در دل تاریخ آن منطقه غرق شود. تاریخ بسیاری پشت شهر فنوم پن وجود دارد که می‌تواند چشم مخاطبان خود را تا مدت‌ها به خود خیره نگاه دارد. فنوم پن که حالا پایتخت کشور کامبوج شناخته می‌شود با خیابان‌ها و مردم محلی خاصش شناخته می‌شود. در کنار این همه زیبایی و مهربانی در بین مردم این شهر، طبیعتی با آثار باستانی بسیار خاص و دست‌نخورده نیز دیده می‌شود که دیدن آن‌ها می‌تواند بخشی از تاریخ به‌جای مانده از گذشتگان را به شما نشان دهد. اگر دوست دارید تا تجربه‌ای خاطره‌انگیز را برای خانواده خود رقم بزنید و به مسافرتی سرشار از انرژی و شادی و جاذبه‌های گردشگری بروید، می‌توانید از تورهای تفریحی و گردشگری شرکت آفتاب کلوت استفاده کنید و با سفر به فنوم پن خاطره یک سفر به‌یادماندنی را در خود جاودان کنید.

 

ویژگی‌های خاص شهر فنوم پن

 

این شهر که به بزرگ‌ترین شعر کامبوج نیز شناخته می‌شود، بیش از 1.5 میلیون جمعیت را در خود جای داده است و در بین  فرانسویان و در زمان استعمار به مروارید سیاه معروف بوده است. در تاریخ گسترده و بسیار پرفرازونشیب این شهر می‌توان جنگ‌های زیادی را دید، اما یکی از به‌یادماندنی‌ترین و تاریخی‌ترین جنگ‌ها حمله خمر سرخ به این شهر بود که توانست با گرفتن این شهر که در آن زمان دو میلیون سیصد هزار نفر جمعیت داشت، جمهوری دموکرات کامبوج را تأسیس کند و حکومت نظام هوادار غرب را از بین ببرد. این موضوع باعث شد تا تمام مردم این شهر خانه‌های خود را ول کرده و به روستاها و جنگل‌های بسیار زیاد اطراف شهر بروند و شهر را تبدیل به یک شهر ارواح کرده‌اند و هیچ‌کس در شهر برای زندگی باقی نماند.

با خروج مردم از این شهر، بخش‌های بزرگی از شهر توسط خمر به شکنجه‌گاه تبدیل شد و می‌توان یکی از معروف‌ترین بناهای تاریخی شهر فنوم پن را که در آن افرادی زیادی شکنجه و کشته شدند را دید. این بنا پول پوتیسم نامدارد، مدرسه ای بزرگ که بعد از حمله این ارتش به شکنجه‌گاهی بزرگ تبدیل شد.. این مدرسه در قلب کشور فنوم پن دارد و مسئول آن فردی به نام توئول سلنگ نام داشت.

 

جاذبه‌های گردشگری شهر فنوم پن

 

یکی از زیباترین بخش‌های تفریحی این شهر بزرگ ساحل سیانوکویل نام دارد که با داشتن آبی زلال و ماسه های بسیار خاص در دنیا مشهور است. این منطقه بسیار زیبا که بخش‌هایی از آن با درختان جنگلی پوشیده شده است، می‌تواند زیبایی محیط را دوچندان کند و همچنین بخش‌های مختلفی از آن وجود دارد که می‌تواند سیر جمعیت را در آن مشاهده کنید که در شادی و لذت بردن از آفتاب کنار دریا هستند. بسیاری از هتل های زیبا و 5 ستاره شهر فنوم پن نیز در این منطقه حضور دارند.

یکی از آثار باستانی و بسیار جذاب شهر فنوم پن، شهر بسیار قدیمی کامپوت است. این شهر که تاریخی بسیار طولانی در خود جای داده است، یکی از زیباترین شهرهای تاریخی است که مردم هنوز نیز از آن استفاده می‌کنند و می‌توانید در میدان اصلی شهر و خیابان‌های آن هنوزم آثار باستانی، همچون مجسمه‌ها، خانه‌ها و بخش‌های دیگر را مشاهده کنید.

عبادتگاه‌ها از قدیم در شهر فنوم پن باارزش و با احترام بودند، اما یکی از تاریخی‌ترین شهرهایی که در آن می‌توانید عبادتگاه‌های باستانی را مشاهده کنید، سامبور پری کوک نام دارد که با ورود به این منطقه زیبا و جنگلی می‌توانید در لابه‌لای جنگل سر به فلک کشیده آن معابد باستانی با تاریخی چند هزارساله را در آن مشاهده کنید و از شاهکارهای هنری آن‌ها لذت ببرید.