آبشار خوانگسی

1402/01/05


xx بازدید

مکان: آبشار خوانگسی

شاخصه: آبشاری در شهر لونگ پرابانگ لائوس

 

شهر لونگ پرابانگ را می‌توان به یکی از زیباترین و در عین حال پرآب‌ترین شهرهای دنیا شناخت. آبشار خوانگسی یکی از این آبشارهای بسیار جذاب به شمار می‌رود و با داشتن عمر بسیار طولانی و آبی زلال می‌تواند برای یک آب تنی دل انگیز، گزینه‌ای مناسب باشد. اگر دوست دارید که از چشمه‌های حیات بخش این شهر و یا آبشار خوانگسی دیدن کنید و قدرت آب را که در دل صخره‌ها و جنگل‌های پوشیده مشاهده کنید، می‌توانید با استفاده از تورهای گردشگری آفتاب کلوت به این شهر اعجاب انگیز سفر کنید و تن خود را به آب روان آبشار خوانگسی بزنید.

آبشار خوانگسی و ویژگی‌های آن

این آبشار در 29 کیلومتری شهر لونگ پرابانگ قرار دارد و از سه ردیف آبشار تشکیل شده است که در پایین هر کدام از آن‌ها می‌توان نشست و از آب گوارای آن استفاده کرد. بخش پایینی این آبشار که به‌صورت کاملاً طبیعی ساخته شده است، همانند یک حوضچه استخر بسیار زیبا می‌باشد که افراد زیادی برای آبتنی می‌توانند از آن استفاده کنند.

برخی از این استخرها در حدود 5 متر عمق دارند و با داشتن سایه درختان سر به فلک کشیده آبی بسیار خنک و گوارا در خود جای داده اند که می‌توانید از آن‌ها همانند یک استخر آب سرد استفاده کنید و تمام خستگی‌های بدنتان را از خود دور کنید. اگر دوست دارید که به‌صورت سنتی و همانند بومیان این منطقه در آبشار خوانگسی شنا کنید، می‌توانید از ساختمان‌ها و کلبه های کوچکی که در اطراف آن وجود دارد به راحتی لباس‌های شنای چوبی و سنتی تهیه کرده و همانند یک کامبوجی خود را به آب بزنید.

 

زیبایی چشم‌نواز اطراف آبشار خوانگسی

 

اگر به شنا کردن علاقه‌ای ندارید، می‌توانید به راحتی از اطراف آبشار خوانگسی دیدن کنید. این آبشار با داشتن آب راههای طبیعی در بخش های مختلف خود و همچنین راههای بسیار خنک و جنگلی می‌تواند مدت ها شما را به راهپیمایی وا دارد و به دیدن مناظر بکر و خاص آن مشغول کند.  حتی در برکه‌های زیبای تشکیل شده از آبشار خوانگسی می‌توان به راحتی نشسته و خستگی خود را از بین ببرید و از شیرجه های تماشایی بومیان این منطقه در آب لذت ببرید و در کنار لذت بردن از آب و هوای دل انگیز آن، از مهربان بودنی محلی های این منطقه نیز لذت ببرید و در کنار این آبشار زیبا از غذاهای سنتی آن نیز استفاده کنید.

زمانی که به پایین ترین نقطه آبشار می رسید می‌توانید آب بندهای طبیعی را مشاهده کنید که باعث جمع شدن آب در بخش های مختلف آن در دل جنگل‌های سر به فلک کشیده شده است. این بخش ها محل بسیار خوبی برای استراحت های شبانه است و افراد زیادی شبها در کنار بومیان آن به جشن و پایکوبی می پردازند و از غذاهای سنتی این منطقه لذت می برند و یا می‌توانید کمی از آبشار خوانگسی فاصله گرفته و در هتل های بسیار مجهز این منطقه استراحت کنید.

آب هوای همیشه بهاری این منطقه باعث شده است که افراد سالخورده و آنهایی که دوست دارند از این طبیعت زیبا استفاده کنند، همه روزه گرد این آبشار بیایند و به دوستان قدیمی هم تبدیل شوند. وجود مسیرهای جنگلی بسیار باریک و خوش آب هوا در کنار صدای پرندگان بسیار خوش صدا و متنوع می‌تواند تمام خستگی‌های چندساله کاری را از تن انسان بیرون کند و باعث شادی بسیاری می شود.