رودخانه مکونگ

1402/12/02


xx بازدید

مکان: رودخانه‌ی مکونگ

شاخصه: رودخانه‌ای پرآب در آسیا

                            

کشور تایلند با داشتن جاذبه‌های طبیعی و بکر خود همیشه مورد استقبال افراد بسیاری زیادی بوده است. رودخانه مکونگ یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور تایلند است. این رودخانه که در بین جزایر مختلف و سر به فلک کشیده این کشور قرارداد، با قدمت طولانی خود توانسته زیبایی خاصی را به منطقه هدیه دهد. اگر دوست دارید تا یک مسافرت عالی و به دور از هیاهو های شهری را داشته باشید و با خانواده خود از یک دورهمی بسیار عالی در محیطی سالم و شاد لذت ببرید، میتوانید با استفاده از تورهای آفتاب کلوت زیبایی این منطقه را با خانواده خود شریک شوید و مسافرتی خاطره انگیز را در کنار آن‌ها فراهم کنید.

ویژگی‌های خاص رودخانه مکونگ

این رودخانه جزء 20 رودخانه برتر در جهان می‌باشد و توانسته خود را به یکی از پرآب ترین و زیباترین رودخانه‌های دنیا تبدیل نماید. این رودخانه که هشتمین رودخانه بزرگ در آسیا می‌باشد، بیش از 4350 کیلومتر درازا دارد و در حدود 795000 کیلومترمربع بخش آبخیز دارد.

این رودخانه به دلیل داشتن جزایر بسیار زیبا در گوشه‌کنار خودش و همچنین داشتن ویژگی‌های بسیار طبیعی و بکر می‌تواند باعث حیرت گردشگران شود. اگر بخواهید به رودخانه پر آب سفر کنید باید از شهر هوشی من که به نام سایگون نیز معروف به مدت 1 الی 1.5 ساعت حرکت کنید تا بتوانید به اسکله قدیمی و بسیار معروف رودخانه مکونگ برسید. بعد از ورود به این اسکله بسیار قدیمی می‌توانید با استفاده از راهنمای خود به راحتی یک قایق گرفته و مسیر بسیار طویل رودخانه را طی کنید و در همین حین از جاذبه‌های طبیعی و تنوع جانوری آن بسیار لذت ببرید.

رودخانه مکونگ، تاریخ نهفته‌ی کشور تایلند

جزایر اطراف رودخانه مکونگ به هیچ عنوان خالی از سکنه نیستند و در اکثر آن‌ها، افراد قومی به‌صورت قبیله‌ای در حال زندگی هستند که هرکدام می‌توانند روش خاص زندگی خود را داشته باشند. یکی از ویژگی‌های بسیار جذاب بومی‌های رودخانه مکونگ قدرت آن‌ها در کشاورزی و تولید انواع میوه‌ها می‌باشد که با خاک حاصلخیز آن باعث حیرت همگان خواهد شد. از سوی دیگر وجود معابد قدیمی و بسیار خاص در اطراف این جزایر باعث شده است تا بسیاری از باستان شناسان و علاقه‌مندان به فرهنگ کشور تایلند از دیدن آن‌ها لذت ببرند. حتی در بخش‌های از این معابد بزرگ می‌توانید، پناهگاه‌هایی را برای محافظت از کودکان مشاهده کرد تا آن‌ها از خطرها و حیوانات مختلف دور بدارد.

بومی‌های رودخانه مکونگ بسیار افراد مهمان‌نواز و گرمی هستند و در طول مسیر شمارا با چای و انواع میوه‌های خوشمزه همراهی می‌کنند، از سوی دیگر با تعارف کردن بهترین خوراکی خود، یعنی شکلات‌های مخصوص تایلندی، محبتشان را به مردم دیگر ابراز می‌کنند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید به کمک راهنمای خود قایق را در دست گرفته و با پارو زدن لذت مسافرت خود را چند برابر کنید و یا با عبور از شالیزارهای مختلف و دیدن پرندگان بسیار رنگارنگ که تعداد آن‌ها سر به فلک می‌کشد، می‌توانید از مسیر تفریحی خود لذت بسیاری ببرید. اگر دوست دارید تا در بسیاری از جزیره‌ها به تردد بپردازید، می‌توانید از درشکه های خاص موجود در جزایر رودخانه مکونگ استفاده کنید و از این رفت‌وآمدهای جذاب احساس لذت کنید.

بعد از یک تفریح سالم و بسیار شاد، هیچ‌چیز نمی‌تواند جای غذا بگیرد و رستوران‌های ساحلی و سنتی اطراف رودخانه مکونگ می‌تواند محل بسیار خوبی برای استراحت و استفاده کردن از خوراکی‌های محلی و غذاهای سالم کشور تایلند می‌باشد.