شهر ساحلی آنتالیا

1402/09/13


تورهای شامل این جاذبه

xx بازدید

مکان: آنتالیا

شاخصه: شهر توریستی در ترکیه

 

شهر آنتالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در کشور ترکیه است که سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیاست. به‌دلیل وجود سواحل بسیار زیبا و شاید کمی قدیمی و هتل های بسیار لوکس، بسیاری از توریست ها این شهر را به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای یک تعطیلات خاطره‌انگیز در تابستان انتخاب می‌کنند. با این حال شهر آنتالیا جاذبه‌های توریستی بسیار زیادی دارد که می‌تواند تعطیلات شما را به چیزی بیش از یک استراحت معمول در ساحل دریا تبدیل کند. معماری رومی بافت قدیمی شهر، دروازه‌ی هادریان با قدمتی که به130 سال قبل از میلاد بازمی‌گردد، برج هیدریلیک که توسط امپراطور روم ساخته شده است و پارک کاراوغلو به‌عنوان بزرگترین پارک شهر، از جمله جاذبه‌های توریستی موجود در این شهر هستند که می‌توانند نظر توریست‌ها را به‌راحتی به خود جلب کنند.

 

ساحل تاریخی شهر آنتالیا

 

شهر آنتالیا زیبایی‌ها و جاذبه های خاص خود را دارد که می‌تواند آن را به مقصد جالبی برای توریست‌های بین المللی تبدیل کند. آنتالیا در واقع شهری تاریخی است. به همین جهت است که بازدید از موزه‌ی تاریخی شهر که یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های کشور ترکیه نیز به‌شمار می‌رود، خالی از لطف نیست. این موزه شامل 13 سالن بزرگ و یک گالری در فضای باز است که در آن مجسمه‌های بسیار زیبای رومی و باقی‌مانده‌های شهر تاریخی لیکیه (بخشی از آنتالیای کنونی) به نمایش گذاشته شده‌اند.

از سوی دیگر به‌دلیل وجود کوه‌های مرتفع و سهل العبور، این شهر در میان گردشگران علاقه مند به کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی به مقصد محبوبی تبدیل شده است. در طول مسیرهای مشخص شده برای کوه‌‍نوردی، گردشگران همچنین می توانند از 25 جاذبه‌ی توریستی- تاریخی نیز بازدید کنند. این جاذبه‌های توریستی اغلب متعلق به امپراتوری لیکیه در دوران روم باستان است.

یکی دیگر از نقاط قوت شهر آنتالیا وجود رستوران‌های با کیفیت و هتل‌های لوکسی است که می‌توانند راحتی و آسایش توریست‌ها را در طول اقامتشان در این شهر تاریخی فراهم آورند. غذاهای محلی این بخش از ترکیه به‌عنوان یکی از خوش‌مزه‌ترین غذاهای دنیا شناخته می‌شوند که از حیث مزه، بسیار غنی و متفاوت هستند.

 

شهر ساحلی آنتالیا و تفریحات آبی

 

از آن‌جایی که آنتالیا یک شهر ساحلی است، تفریحات دریایی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که می‌تواند لحظات دل‌نشینی را برای شما به ارمغان بیاورند. به‌عنوان مثال تورهای قایقی یکی از محبوب‌ترین تفریحات توریستی در شهر آنتالیا هستند که معمولا 6 ساعت به‌طول می‌انجامند و شامل توقف‌هایی در جزیره‌های کوچک موجود در خلیج آنتالیا و شهر کمر در جنوب آنتالیا است. شما می‌توانید در بندر تاریخی کالیسی رومی در آنتالیا تور خاطره‌انگیز خود را آغاز کنید و از زیبایی‌های تاریخی این بخش از شهر لذت ببرید.

بازدید از شهر آنتالیا می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای تعطیلات بعدی شما در اواخر فصل بهار، تابستان و یا اوایل فصل پاییز باشد.