کلیسای سنت نیکلاس‬‎

1402/12/02


xx بازدید

مکان: کلیسای سنت نیکولاس

شاخصه: کلیسایی باستانی در روسیه

 

کلیسای سنت نیکولاس از قدیمی‌ترین و دیدنی‌ترین کلیساها در مرکز شهر باتومی واقع در کشور گرجستان می‌باشد.شهر باتومی در کنار دریای سیاه واقع شده است و با توجه به مکان‌های دیدنی فراوانی که دارد به عنوان مقصدی برای گردشگران کشور گرجستان محسوب می‌شود.این کلیسا با توجه به اینکه مکانی برای حضور یونانیان می‌باشد  به عنوان مدرسه‌ای  برای تمرین گروه سرود و همخوانی کر برای تمام گروه‌های سنی تبدیل شد که آقایان و بانوان با تمرین آواز مذهبی در این محل بهترین گروه کر باتومی را پرورش دادند.

ویژگی‌های ظاهری کلیسای سنت نیکولاس

علاوه بر ساختمان و نمای بیرونی کلیسا نمای داخلی آن نیز مرمت شده است که باعث شده علاوه بر یک اثر مذهبی به عنوان یکی از آثار تاریخی معماری جذاب شهر نیز محسوب گردد.در دکوراسیون داخلی این کلیسا انواع لوسترهای منحصر به فردی تعبیه‌شده است. بازدیدکنندگانی که قصد تماشای دورنمای زیبایی از شهر باتومی را دارند با بالا رفتن از برج ناقوس کلیسا از بالای گنبد بزرگان را به نظاره می‌نشینند.زمانی که در کلیسای سنت نیکولاس انواع کنسرت‌ها برگزار می‌گردد می‌توانید از شنیدن قطعه‌های کلاسیک آن استفاده کنید.

کلیسای سنت نیکولاس یکی از جامع‌ترین کلیساها قبل از ساخته‌شدن کلیسای مریم مقدس بوده است . طول عمر این کلیسا 150 سال می‌باشد و محلی برای عبادت مسیحیان در شهر باتومی می‌باشد. با حمایت شهردار وقت به نام ایلیا آفر مندی در سال 1865 ساخت کلیسای سنت نیکولاس توسط یونانیان انجام شد که هزینه‌های ساخت این کلیسا به کمک دیگر کلیساها پرداخت شد و این کلیسا علاوه بر اینکه مرکزی برای عبادت مسیحیان بود به عنوان مرکزی فرهنگی و محلی برای زندگی یونانیان نیز تبدیل شد.

در این کلیسا ناقوسی توسط نیروهای نظامی روسیه نصب‌شده است که هم‌اکنون نیز در این مکان وجود دارد.

در سال 1930 با توجه به فعالیت‌هایی که در کلیسای سنت نیکولاس همانند دیگر کلیساهای مذهبی انجام می‌شد باعث شد تا به مدت 20 سال درب‌های این کلیسا بسته بماند و در این مدت در اختیار دولت قرار بگیرد  اما در سال 1946 با تلاشی که روشنفکران کشور شوروی داشتند توانستند این دوران افول را به اتمام برسانند و آن را  برای استفاده مردم به عنوان کلیسا  بازگشایی کنند و با کمک مردم عمل ترمیم و بازسازی کلیسا شروع شد و مرحله دوم بازسازی در سال 1998 تا 1999 طول کشید که در این مدت نوسازی ساختمان و  نماهای بیرونی و داخلی کلیسا انجام گردید تا به شکلی امروزی که مردم از آن استفاده می‌کنند تبدیل شد.

این کلیسا یادگاری از قرن نوزدهم و بیستم می‌باشد و به خاطر داشتن بناهای فرهنگی و مذهبی از زیباترین آثار تاریخی و معماری شهر باتومی محسوب می‌شود.

دیدنی‌های کلیسای سنت نیکولاس

گردشگرانی که از کلیسای سنت نیکولاس بازدید می‌کنند با انواع معماری‌های باروک آشنا می‌شوند و با توجه به لوسترهای منحصر به فرد و نمای داخلی باشکوه نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، نقاشی‌هایی که در این کلیسا به چشم می‌خورد آثار هنرمندان گرجی مربوط به قرن 19 می‌باشد که زینت بخش کلیسا شده‌اند.بهترین و محبوب‌ترین قطعه‌های کلاسیک در کلیسای سنت نیکولاس اجرا می‌گردد که بهتر است بازدیدکنندگان از کلیسا در زمان برگزاری کنسرت‌ها توسط تورهای گرجستان به این کلیسا نیز سر بزنند.

معماری ویژه و بسیار دیدنی کلیسای سنت نیکولاس باعث شده است که افرادی بسیاری از سراسر جهان برای بازدید از این جاذبه گردشگری بسیار زیباروی آورند. شرکت آفتاب کلوت با برگزاری تورهای به یادماندنی به این بنای تاریخی می‌تواند مسافرتی بسیار شاد و مفرح را برای شما و خانواده‌تان به ارمغان آورد.