مترو مسکو

1402/09/18


xx بازدید

مکان: متروی مسکو

شاخصه: سازه‌ای باستانی در متروی مسکو

 

متروی مسکو یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری و زیباترین مترو در جهان می‌باشد که با عمر 80 ساله انواع موزه‌های تاریخی را دارا می‌باشد. متروی مسکو از شلوغ‌ترین متروها در جهان می‌باشد که تاکنون بیش از 145 میلیارد مسافر از آن عبور کرده اند. در این مترو قطارها توقف 90 ثانیه ای دارند و رکورد دار سر موقع رسید ترین قطارها برای ورود و خروج می‌باشد.این مترو در ابتدا با 11 ایستگاه راه اندازی شد و در حال حاضر دارای 206 ایستگاه می‌باشد که تعداد 44 ایستگاه برای ثبت میراث فرهنگی به کار گرفته شده است. دیدن این جاذبه گردشگری و متروی بسیار خاص و زیبا به تمام افراد پیشنهاد می‌شود.

 شرکت آفتاب کلوت توانسته با ایجاد تورهای بسیار مفرح و جذاب، شمارا به دیدن این آثار بسیار زیبا دعوت کند، تا علاوه بر لذت بردن از یک مسافرت، بتوانید زیبایی‌های جهان را نیز مشاهده کنید و در کنار خانواده خود یک مسافرت عالی را رقم بزنید.

معرفی نمای داخلی و بسیار دیدنی متروی مسکو

ایستگاه‌های متروی مسکو علاوه بر حمل‌ونقل عمومی دارای انواع موزه‌ها و کلیساها و سالن‌های رقص می‌باشند، در ایستگاه‌ها انواع سنگ‌های مرمرین و شیشه‌های رنگی و نورافشان‌های باشکوه و حاشیه‌های زینتی و مجسمه‌ها و موزاییک‌کاری‌های هنرمندانه به چشم می‌خورد.مترو مسکو از پرهزینه‌ترین پروژه‌ها در تاریخ شوروی بوده است.با توجه به اینکه ایستگاه‌های متروی مسکو به‌صورت حلقه‌ای می‌باشند تعداد زیادی ایستگاه را به یکدیگر متصل می‌کنند و همین امر باعث می‌شود ترافیک روان‌تر و سرعت جابه‌جایی بیشتر شود.متروی مسکو مدام در حال رشد می‌باشد و با توجه به داشتن خط حلقه مرکزی باعث متصل شدن دیگر خط‌ها به یکدیگر شده که این امر باعث سهولت جابجایی می‌گردد.با توجه به امکانات و زیبایی‌های منحصربه‌فردی که دارد برخلاف دیگر جاها بلیت متروی مسکو بسیار ارزان‌قیمت می‌باشد.

ایستگاه‌های دیدنی متروی مسکو که حتماً باید از آن‌ها دیدن کرد:

  • ایستگاه کومسومولسکایا که سکوی خط قرمز نیز نامیده می‌شود و ایستگاهی کاملاً تشریفاتی است که به دلیل شباهت به کاخ همه‌چیز آن بسیار مجلل و زیبا و پرشکوه می‌باشد.این ایستگاه با توجه به اینکه اولین ایستگاه می‌باشد ولی چون محل اتصال سه خط مترو است یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌ها محسوب می‌شود.
  • ایستگاه میدان انقلاب که تنها به‌عنوان ایستگاه مترو ساخته نشده است بلکه بادید بسیار وسیعی ازجمله ساخت انواع مجسمه‌ها که به یکی از شلوغ‌ترین و معروف‌ترین ایستگاه‌ها برای گردشگران تبدیل شد.
  • ایستگاه مایاکوفسکی که به نام خط سبز تیره نیز شهرت دارد که یکی از زیباترین ایستگاه‌ها در متروی مسکو با نقاشی‌های موزاییک در سقف می‌باشد که این نقاشی‌ها گویای 24 ساعت زندگی در کشور شوروی می‌باشند. ایستگاهی طاق دار به شکل بیضی می‌باشد با دو ردیف ستون که این فرورفتگی‌های بیضی‌شکل با انواع چراغ‌ها و موزاییک‌های لاجوردی تزیین‌شده است و این هنرهای تزیینی با استیل ضد رنگ پوشیده شده‌اند.
  • ایستگاه تووزلو برودسکایا نیز بسیار تشریفاتی می‌باشد با انواع قاب‌هایی که روی آن تعبیه‌شده است و با انواع شیشه‌های رنگی تزیین و نقاشی شده‌اند.
  • ایستگاه کیفسکایا در عین ساده بودن ولی بسیار زیبا و باشکوه می‌باشد طوری که بازدیدکنندگان از نقاشی‌های دیواری بر بالای ستون‌ها و گچ کاری‌های زیبا به شکل قاب نظاره‌گر می‌باشند.
  • ایستگاه کیفسکایا که خط سیر کل نیز نامیده می‌شود که چندین خط را به یکدیگر اتصال داده و با توجه به نقاشی موزاییک روی ستون‌ها دوستی کشورهای اوکراین و روسیه را برای مسافران منتظر در ایستگاه به نمایش گذاشته است
  • ایستگاه پلوشاد روالوتسی که به نام خط ابی تیره نیز شناخته می‌شود که شامل انواع تندیس‌ها می‌باشد.