خلیج هالونگ بی

1402/01/05


xx بازدید

مکان: خلیج هالونگ بی

شاخصه: خلیجی منحصربه‌فرد در ویتنام

 

ویتنام کشوری بسیار غنی از نظر طبیعت و جاذبه‌های گردشگری است. خلیج هالونگ بی توانسته است به دلیل داشتن زیبایی بسیار خیره‌کننده، خود را جزء هفت عجایب جهان جای دهد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد دوست دارند تا از جاذبه‌های طبیعی این جزیره زیبا دیدن کنند و زیبایی آفرینش را در آن ببینند. خلیج هالونگ بی در فاصله 170 کیلومتری از شهر هالونگ قرار دارد. این جزیره به دلیل داشتن دید بسیار زیبا از سوی اقیانوس همیشه جزء زیباترین جزایر دنیا محسوب می‌شود.

ویژگی‌های بی‌مانند خلیج هالونگ بی در ویتنام

این جزیره بیش از 1500 کیلومتر مربع می‌باشد و  خط ساحلی آن در حدود 120 متر است. زیبایی این جزیره حتی در شب‌ها بیشتر از روزهای آن خواهد بود. ستاره‌های بسیار زیبا در آسمان در کنار صدای آب و صخره‌های بسیار بلند، منظره‌ای خارق‌العاده را پدید آورده است.

یکی از بارزترین و مهم‌ترین ویژگی‌های خلیج هالونگ بی، در جزیره‌های آهکی آن می‌باشد، که به زیبایی از بستر دریا به سطح زمین آمده‌اند. بیش از 1960 جزیره زیبا در این خلیج حضور دارد که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و با پوشش گیاهی بسیار زیبا و مخصوص این جزایر زیبایی بی‌مانندی را پدید آورده است. برای دیدن جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبای خلیج هالونگ بی می‌توانید با شرکت گردشگری آفتاب کلوت همراه شوید و در کنار خانواده خود مسافرتی خاطره‌انگیز را رقم بزنید.

 

جاذبه‌های گردشگری جزیره هالونگ بی

یکی از زیباترین دیدنی‌های خلیج هالونگ بی، غارهای زیبای آن می‌باشد که معروف‌ترین آن‌ها غار Thien Cung Grotto می‌باشد، که در جزیره‌ای با این نام واقع‌شده است. این جزیره در جنوب غربی خلیج قرارگرفته است و بیش از 25 متر ارتفاع دارد. تعداد زیادی غاز در خلیج هالونگ بی وجود دارد، اما برخی از آنها برای بازدید عموم باز نیستند.

یکی از ویژگی های خاص خلیج هالونگ بی‌نام گذاری جزیره‌های آن می‌باشد، به دلیل وجود تعداد بسیار بالا این جزایر، بیش از نیمی از این جزیره‌ها اسم ندارند و افرادی که این جزیره‌ها را نام‌گذاری کرده‌اند، بیشتر بر اساس شکل جزیره‌ها این کار را انجام داده‌اند، زیرا تعداد بسیار بالا این جزایر در خلیج باعث سردرگمی افراد مختلف می‌شود.

شاید داشتن دریایی با عمق 10 متر بسیار ساده و کم به نظر برسد، اما وجود بیش از 1000 نوع موجود آبزی در این جزیره باعث شده است، تا این دریا به محیطی زنده و پویا تبدیل شود. حتی پوشش جانوری جزیره‌های این خلیج، شامل تعداد زیادی از میمون‌ها، گوزن‌ها، مارمولک‌ها و پرندگان می‌شود که باعث دیدنی‌تر شدن محیط جزیره هالونگ بی شده است.

تاریخچه‌ی افسانه‌ای خلیج هالونگ بی

این خلیج به دلیل داشتن تعداد بسیار زیادی جزیره و قدمت بالای خود همیشه بکر و دست‌نخورده باقی‌مانده است. معنای اصلی هالونگ بی به معنی محل فرود اژدها می‌باشد که در افسانه‌های ویتنامی این محل برای زندگی این موجودات افسانه‌ای مشخص‌شده است. بسیاری از باستان شناسان با بررسی‌های خود مشخص کرده‌اند که در حدود 18000 سال پیش انسان‌ها در این جزیره‌ها زندگی می‌کردند و جزء اولین تمدن‌های انسانی در جهان بوده‌اند.

فصل بهار و پاییز این جزیره بسیار دیدنی است، تنوع و پوشش گیاهی زیاد، باعث تغییر رنگ های بسیار جذاب در جزایر می شود و وجود آب وهوایی خنگ و معتدل باعث لذت بیشتر از این خلیج در طول روز می شود. فصل های تابستان خلیج هالونگ بی با داشتن آب و هوایی بارانی زیبایی دوچندانی دارد و باعث جذابیت این خلیج می شود.