دلتای مکونگ

1402/09/18


xx بازدید

دلتای مکونگ

سفر و انتخاب تور ویتنام بدون بازدید از دلتای مکونگ (Mekong Delta) کامل نخواهد شد. وجود خانه‌های چوبی که در امتداد لبه رودخانه قرار گرفته، و همین‌طور مردان و زنانی که در قایق‌های کوچک محصولاتشان را می‌فروشند، جلوه‌ی جالبی به این منطقه بخشیده است. نقطه دسترسی به دلتای مکونگ را می‌توان شهر کوچک کان تو دانست.

دلتای مکونگ که در ظاهر به شکل ویرگول می‌باشد، از قسمت جنوبی کشور ویتنام روی نقشه قابل تعیین است. قطعات رودخانه به شاخه‌های بی‌شماری گسترده می‌شوند و آب در آن به کندی حرکت می‌کند. داخل آبراه‌های بی‌شمار دلتا مکونگ و اطراف آن دیدنی های نمادینی وجود دارد که می‌توانید تعدادی از آن‌ها را با سفر به این منطقه به خوبی، بررسی کنید.

مزارع برنج زمردی رقصان، افق‌های بی‌پایان به همراه درختان نارگیل، میوه‌های رنگارنگ، کشاورزانی که کلاه‌های مخروطی به سرنهاده‌اند و مشغول کار هستند، همچنین بازارها به همراه قایق‌های نقاشی شده از جمله زیبایی‌های بصری دلتای مکونگ هستند. با این تفاسیر چندان عجیب نیست که این مکان مهم، از جمله زیباترین مقاصد دیدنی در این کشور در نظر گرفته می‌شود. از ماه می تا دسامبر گردشگران مختلفی به این منطقه وارد می‌شوند که بهترین زمان ممکن برای سفر با تور ویتنام و بازدید از آن، به شمار می‌آید.

 

شهرهای دیدنی و جذاب دلتای مکونگ

اگر قصد بازدید از این منطقه را دارید نباید دیدن جاذبه‌های مهم آن را از دست بدهید. وقتی وارد دلتا مکونگ می‌شوید در ابتدا بهتر است سری به پربازدید ترین شهر آن بزنید، که می تو (My thu) نام دارد. وقتی وارد این منطقه می‌شوید به جز بازدید از ظاهر روستایی و جالب توجه آن می‌توانید از تفریحاتی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است نیز استفاده نمایید. رسیدن به این شهر جذاب از هوشی مین، به واسطه اتوبوس حدوداً 2 ساعت طول می‌کشد.

به جز می تو، دیدن شهر بزرگ کان تو نیز باید جزء لیست بازدید یک گردشگر در تور ویتنام و این منطقه باشد. کان تو دارای یک بازار بزرگ شناور هست. شاید در نگاه اول خیلی عجیب به نظر برسد اما واقعاً چنین مکانی در دلتای مکونگ وجود دارد. شما می‌توانید انواع و اقسام محصولات کشاورزی و میوه‌ها را در این بازار بیابید. لازم به ذکر است که فاصله این شهر از هوشی مین نیز به کمک اتوبوس 4 ساعت است.

 

بازدید از پارک طبیعی کان جو

قرارگیری این پارک در فهرست یونسکو باعث شهرت و محبوبیت آن در دنیا شده است. یکی از دلایل مهم آن را می‌توان نقش مؤثر این پارک طبیعی در حفظ و پایداری میزان آب مشخص برای جلوگیری از تخریب زمین‌های کشاورزی دانست. تا جایی که بدون وجود آن، عملاً این منطقه زیر آب خواهد رفت. شما می‌توانید جنگل‌های ماندابی و باتلاق‌های بسیار جالب توجه را داخل این دلتا مشاهده کنید.

 

اسکله نین کیو در دلتای مکونگ

اسکله نین کیو با قایق‌های رنگارنگ و گردشگران مختلف زیبایی‌های دوچندانی دارد. شما می‌توانید عکس‌های بسیار زیبایی در نزدیکی این مکان بگیرید. البته، محبوبیت این اسکله موجود در دلتای مکونگ تنها به ظاهرش خلاصه نمی‌شود. شما می‌توانید در نزدیکی این مکان، پارک بزرگی را با وسعت 7 هزار متر، رستوران‌های گوناگون، بارها و غیره را بیابید که در نوع خود تازه و زیبا هستند.

 

پارک ملی ترام چیم

این پارک با نام عامیانه قلمرو پرندگان در میان مردم این منطقه و توریست ها شناخته می‌شود. پس در هنگام ورود به آن می‌توانید انتظار دیدن چندین پرنده مختلف را داشته باشید. وسعت پارک ملی ترام چیم مربوط به دلتای مکونگ حدوداً 7 هزار هکتار است و در آن بیشتر از 200 گونه پرنده مختلف زندگی می‌کنند. بسیاری از گردشگران برای دیدن پرندگانی که تا به حال در عمرشان ندیده‌اند، به سراغ بازدید از این پارک می‌آیند.